Jakie kierunki przy takiej punktacji?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
veg999
Posty: 87
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:56

Jakie kierunki przy takiej punktacji?

Post autor: veg999 »

Mam pytanie w imieniu znajomej, która rok temu zdała biologię rozszerzoną na 47% i nie poszła na studia, jednak zamierza to zrobić w tym roku.
Na jakie kierunki na których uczelniach może mieć szansę? Wiem, że Rolnicza na pewno, ale czy np na Uniwersytecie mogłaby się dostać na inżynierie biomedyczną lub biotechnologię?
Jakie jeszcze kierunki biologiczne wchodzą w grę przy takiej punktacji?
mihuZdzihu

Re: Jakie kierunki przy takiej punktacji?

Post autor: mihuZdzihu »

Zdrowie publiczne, ratownictwo, biologia, fizjoterapia.
Na biotechnologię chyba za mało punktów. Chyba że koleżanka ma bardzo wysoki wynik z chemii rozszerzonej.

Masz link to progów z tamtego roku. Teoretycznie progi powinny trochę spaść w tym roku, ale kto wie?
fiolet
Posty: 57
Rejestracja: 17 sty 2007, o 15:32

Re: Jakie kierunki przy takiej punktacji?

Post autor: fiolet »

Ok - teraz ja.

polski p - 86 %
angielki p - 95 %
matma p - 94 %

biologia r - 67 %
chemia r - 78 %

na co w Krakowie mogę składać, żeby się dostać, jak polecacie?
Coolasice
Posty: 3
Rejestracja: 7 cze 2010, o 19:44

Re: Jakie kierunki przy takiej punktacji?

Post autor: Coolasice »

polski podstawa: 84%
angielski podstawa: 94%
matematyka podstawa: 58%

chemia rozszerzona: 58%
biologia rozszerzona: 58%

podobne pytanie jak wyzej, gdzie (najlepiej w Krakowie) oplaci mi sie skladac papiery? Ciezko mi teraz sie zdecydowac, bo ta matura byla inna od wszystkich i nie wiem jak z progami bedzie itd. Moglby ktos pomoc kto sie orientuje?

Pozdrawiam
foxy_
Posty: 230
Rejestracja: 8 maja 2009, o 22:56

Re: Jakie kierunki przy takiej punktacji?

Post autor: foxy_ »

Wszystko zależy od tego, jakie są Wasze zainteresowania. Nie możemy za nikogo wybrać studiów. Przy takich wynikach można dostać się na różne kierunki na PK, AGH, UR, musicie poprzeglądać oferty uczelni: technologia chemiczna, żywności, inżynieria środowiskowa. Do tego mnóstwo kierunków na UJ. Trzeba wiedzieć mniej więcej, co chce się robić, albo czego się nie chce.

Nam rok temu też się wydawało, że nasza matura była inna od wszystkich, a progi jakoś znacząco się nie zmieniły. W tym roku pewnie jest podobnie. Także jednak można się troszkę kierować progami - one z reguły zarówno nie skaczą jakoś strasznie do góry, ani nie spadają.
mellody
Posty: 6
Rejestracja: 30 cze 2010, o 15:02

Re: Jakie kierunki przy takiej punktacji?

Post autor: mellody »

prosze was o szczera odp.czy mam wogole szanse na stomatologie do lublina lodzi czy krakowa ze 193 pkt z trzech obowiazkowych przedmiotow(biol chem mat)?
ja521
Posty: 1
Rejestracja: 30 cze 2010, o 18:53

Re: Jakie kierunki przy takiej punktacji?

Post autor: ja521 »

jakie mam szanse na wet z wynikami 70% bio 70%fiz 80% chem wszystko na rozszerzeniu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości