Problem z wyborem przyszłościowych studiów.

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
ToTylkoJa555
Posty: 5
Rejestracja: 7 cze 2010, o 22:03

Problem z wyborem przyszłościowych studiów.

Post autor: ToTylkoJa555 »

Witam,
Mam ogromny problem z wyborem studiów. Zdawałam na maturze obowiązkowe przedmioty oraz chemie rozszerzoną, więc jeśli macie jakieś inne propozycje kierunków to będę wdzięczna za pomoc. Sama już wybrałam kilka kierunków jakie mnie interesują, jednak chciałabym wiedzieć, które z nich są najbardziej przyszłościowe, po których łatwo znaleźć dobrą pracę w Polsce. Wpisowe kosztuje niemałe pieniążki, dlatego chcę Was spytać o poradę. Wybrałam następujące kierunki na politechnikach:
*zarządzanie i inżynieria produkcji
*inżynieria biomedyczna
*inżynieria chemiczna i procesowa
*biotechnologia
oraz na studiach zaocznych interesuje mnie:
*finanse i rachunkowość

Chciałam również zapytać czy lepiej iść na studia dzienne czy zaoczne.
Dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam!
Kirsten
Posty: 571
Rejestracja: 17 maja 2009, o 22:29

Re: Problem z wyborem przyszłościowych studiów.

Post autor: Kirsten »

Oczywiście najlepiej iść na studia dzienne. Co do kierunku, nie chcę Ci nic sugerować! to Ty będziesz musiała wykonywać w przyszłości zawód związany ze swoim wykształceniem. Wybierz przede wszystkim to, co Cię najbardziej interesuje, czy bardziej biotechnologia, czy te finanse, bo widze tu duży rozstrzał możliwości. Patrz na to, co może być dla Ciebie korzystne finansowo w przyszłości, ale przede wszystkim na taki kierunek, który Cię będzie kręcić !
Frescoo
Posty: 101
Rejestracja: 19 maja 2009, o 20:49

Re: Problem z wyborem przyszłościowych studiów.

Post autor: Frescoo »

lepiej dzienne
po finansach i zaocznych nie powinno być problemów z pracą, praktycznie wszędzie można znaleźć pracę.
inż biomedyczna trudne bardzo głównie programowanie, elektronika.bardzo podobne do informatyki, mało związane z biologią, chemią,ale z pracą nie powinno być problemu.,
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości