Studiowanie kierunków biologicznych w UK

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Awatar użytkownika
mimose91
Posty: 44
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:01

Studiowanie kierunków biologicznych w UK

Post autor: mimose91 »

Czy jest tu moze ktos kto studiował/studiuje kierunki biologiczne w Wielkiej Brytanii? czy jest duzo ciezej czy raczej latwiej sie dostac i jak ogolnie z poziomem? Jak to jest z tymi poziomami? rozumiem ze undergraduate to nasze licencjackie?
Napisałam mature i wyjezdzam w tym roku do Anglii, jesli mi sie powiedzie z praca zamierzam tam zostac i studiowac cos zwiazanego z biologia. Najbardziej interesuje mnie zoologia, szczegolnie cos zwiazanego z paleozoologia i ewolucjonizmem jak i rowniez ekologia(w sensie nauka o zaleznosciach miedzy organizmami, nie ochrona srodowiska-sozologia) W UK jest spory wybor, jednak jesli chodzi o zoologie to maja ja ponac tylko 3 univerki(tylko u nas w ogole nie ma) na poziomie underg. Co myslicie o studiowaniu na Aberdeen?

jak to jest z przyjmowaniem polakow? wystarczy zwykla matura czy trzeba miec jeszcze jakies kursy albo cos? a moze mozna tam, w UK, napisac jakies egzaminy co by na studia byly ok? bo szczerze mowiac nie powiem zeby mi biologia najlepiej poszla(czekam na wyniki) ale nie chce juz zostawac w Polsce.

Z gory dziekuje za wszystkie info na temat studiow w UK
Awatar użytkownika
Nitka
Posty: 91
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 14:47

Re: Studiowanie kierunków biologicznych w UK

Post autor: Nitka »

Napiszę tyle co wiem bo sama przymierzałam się do studiów w UK Najczęściej wystarcza sama matura do przyjęcia, ja pisałam do poszczególnych uniwersytetów i pytałam, jakie stawiają wymagania dla polskich studentów startujących na dane kierunki i odpisywali jakie minimalnie wyniki muszę uzyskać. Undergraduate to można powiedzieć odpowiednik licencjata u nas, za postgraduate już niestety trzeba wykładać duże pieniądze. O Uni of Aberdeen słyszałam dużo pozytywów, jest tam też wielu Polaków. A i jeszcze co do słabych wyników z matury - można zapisać się tam na kursy przygotowujące do A-levels, zdać i być przyjętym na takich samych zasadach jak miejscowi. A same kierunki biologiczne na pewno mają to do siebie, że jest kładziony duży nacisk na praktyczne umiejętności, a nie tylko wkuwanie. Kadra nauczycielska na pewno służy pomocą.
Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam
Awatar użytkownika
mimose91
Posty: 44
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:01

Re: Studiowanie kierunków biologicznych w UK

Post autor: mimose91 »

Dzięki bardzo i sorki ze tak pozno odpisuje ja już na 90% wyjezdzam do Edynburga, maja tam bardzo dobry uniwersytet, pewnie sie bym nie dostala wiec zamierzam jeszcze raz w maju napisac biole i chemie
A mogłabyś wiecej napisac o tych kursach przygotowujących? moze to sie lepiej oplaca niz pisanie znowu matury w polsce? i jak pamietasz mozesz napisac jakie byly te wymagania mniej wiecej?
dobrze ze na praktyke klada nacisk tak powinny wygladac studia biologiczne a nie tylko ksiazki ^^

a Ty wyjezdzasz tez do UK? czy juz tam jestes moze? pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości