Przewidywany próg na UJ na lekarski 2010

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Medyk 300

Re: Przewidywany próg na UJ na lekarski 2010

Post autor: Medyk 300 »

A te Poznańskie skrypty to co to jest? Bo nie rozumiem? Notatki?
Awatar użytkownika
Zielona cytryna
Posty: 364
Rejestracja: 20 sie 2009, o 12:05

Re: Przewidywany próg na UJ na lekarski 2010

Post autor: Zielona cytryna »

Notatki to za mało powiedziane. Świetne są. Napisał je chłopak z humana i dostał się na medycynę dzięki nim (!)
Awatar użytkownika
Mihhu
Posty: 1876
Rejestracja: 29 cze 2010, o 20:05

Re: Przewidywany próg na UJ na lekarski 2010

Post autor: Mihhu »

Nom. Notatki wypas. Mercedes wśród pomocy naukowych. Marzenie każdego maturzysty. I Ty, Tak własnie Ty! możesz je spełnić! Zadzwoń teraz! nie czekaj!
vipaulinka
Posty: 3
Rejestracja: 18 sty 2011, o 19:57

Re: Przewidywany próg na UJ na lekarski 2010

Post autor: vipaulinka »

Hehe te notatki rzeczywiście są takie dobre? Jeśli tak, to chyba zakupię. Co prawda robię własne, bo tak się najszybciej uczę ale dodatkowa pomoc zawsze się przyda
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Przewidywany próg na UJ na lekarski 2010

Post autor: Mårran »

Czy są dobre czy nie, to nie wiem, bo tych nie używałam ale na pewno pozwalają skupić się na najważniejszych rzeczach, gdyż podręczniki do biologii to często dużo kolorków, opowieści o życiu i lania wody.
Pani Buka
Medyk 300

Re: Przewidywany próg na UJ na lekarski 2010

Post autor: Medyk 300 »

Wole robić już swoje bardziej szczegółowe, robię tak by były najważniejsze rzeczy i oprócz notatek będę robił próbne Matury. Zobaczymy co z tego wyniknie liczę na pozytywny rezultat:D
_
Awatar użytkownika
Magda_Lena
Posty: 22
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 19:47

Re: Przewidywany próg na UJ na lekarski 2010

Post autor: Magda_Lena »

Witam!
Ja mam dla mnie bardzo ważne pytanie, które mnie nurtuje od dłuższego czasu:P
Powiedzmy, że już zalogowałam się do tej elektronicznej rekrutacji i wybrałam farmację i medycynę na UJ. I jak ogłoszą listę rankingową 11 lipca i dostanę się na farmację a na medycynę na listę rezerwową i złożę dokumenty na farmację do 15 lipca to wykreślą mnie z medycyny, czy mam szansę jeszcze dostać się na drugi nabór? Bo panicznie się boję, że jak będę czekać na medycynę i się w końcu nie dostanę to w ogóle nie pójde na studia. A może ja to wszystko źle rozumiem.?:(
Mam nadzieję, że nie namieszałam za bardzo i ktoś mi odpowie
Pozdrawiam:D
sebarek
Posty: 25
Rejestracja: 13 lip 2009, o 10:22

Re: Przewidywany próg na UJ na lekarski 2010

Post autor: sebarek »

Hej. Nie wykreślą Cie z listy na medycynę gdybyś złożyła papiery na farmacje, bo możesz studiować ile chcesz kierunków na raz. Więc się o nic nie bój. Ale życzę Ci żebyś dostała się na medycynę z 1 listy, z resztą sobie też^^. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
OlgaB
Posty: 523
Rejestracja: 1 lip 2010, o 18:31

Re: Przewidywany próg na UJ na lekarski 2010

Post autor: OlgaB »

jaki próg obstawiacie w tym roku?
Awatar użytkownika
Mihhu
Posty: 1876
Rejestracja: 29 cze 2010, o 20:05

Re: Przewidywany próg na UJ na lekarski 2010

Post autor: Mihhu »

JA! JA! JA!

uwielbiam obstawianie progów.

Prawda jest taka, że wysokość progu jest zależna wyłącznie od matury. Ciężko cokolwiek prorokować, nie wiedząc czy matura będzie trudniejsza/łatwiejsza czy inne ejsza od zeszłorocznej.
Dlatego na razie zakuwajcie, a progami można zacząć bawić się w maju
Awatar użytkownika
Magda_Lena
Posty: 22
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 19:47

Re: Przewidywany próg na UJ na lekarski 2010

Post autor: Magda_Lena »

O to super:D Bo jak zwykle już zaczęłam panikować:P
Próg zależy od tego jak pójdzie wszystkim matura więc o nim na razie nie myślę.
Na razie napiszmy super maturę i wszystko się okaże. Miłego szlifowania wiedzyD
Awatar użytkownika
triinu
Posty: 55
Rejestracja: 27 wrz 2010, o 19:17

Re: Przewidywany próg na UJ na lekarski 2010

Post autor: triinu »

O jejku, pora się tam zalogować!

Co do przewidywanych progów- zawsze możemy strzelać
gabriela
Posty: 3
Rejestracja: 10 maja 2011, o 20:56

Re: Przewidywany próg na UJ na lekarski 2010

Post autor: gabriela »

Witam! Mam wielką prośbę o wyjaśnienie co nieco o punktach z matur liczących się na medycynę UJ. Załóżmy że za rok zdam biologię rozsz., chemię rozsz, i matematykę rozsz. Razem powinno być 300 procent? A czy matematyka rozszerzona liczy się podwójnie? Jaki jest przelicznik i czy to się tak liczy że zdam rozszerzenie na 70% to tak jakbym zdała podstawę na 140% i tyle mi doliczą punktów procentowych?
Z drugiej strony, jeśli tak by nie było to muszę zdać wszystkie 3 przedmioty na ok. 90% aby w ogóle marzyć o medycynie na UJ? A ten nabór z listy rezerwowej - są w ogóle jakieś szanse że wskoczę na miejsce kogoś kto zrezygnuje (z takiego kierunku to bym za nic nie zrezygnowała na jego miejscu)? Oczywiście chodzi mi tylko i wyłącznie o studia lekarskie niepłatne.
Przepraszam że tak piszę może nie w tym temacie co trzeba, wyraziłam się trochę zresztą nieskładnie, ale miałam ciężki dzień i zaraz idę spać:) proszę o odp.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości