Czy wystarczy?

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Awatar użytkownika
imagiine
Posty: 83
Rejestracja: 8 paź 2009, o 16:52

Re: Czy wystarczy?

Post autor: imagiine »

Ilmarin pisze:Dlatego napisałam, że prędzej przepiszą, a nie że na pewno . Nie zmienia to faktu, że analityka ma więcej godzin np. biofizyki i anatomii niż farmacja (w dodatku oba zakończone egzaminem - na farmie tylko zaliczenie, bynajmniej w Poznaniu). Także o ile w pierwszym przypadku mało co się przyda, to w drugim już prawie nic. W każdym bądź razie moja koleżanka, która w zeszłym roku spokojnie dostałaby się na farmację, ostatecznie zrezygnowała z tego kierunku dla analityki z myślą o startowaniu za rok na lekarski.
Na każdej uczelni jest jednak trochę inaczej. O ile z anatomią jest u nas tak jak piszesz, to jednak z biofizyki farmacja ma egzamin a samych zajęć również więcej niż analityka. Czasem zgadzają się na przepisanie ocen na lekarski, ale to są pojedyncze przypadki. Np. ponieważ analityka i lekarski mają chemie w tej samej katedrze pani powiedziała, ze nie byłoby problemu z przepisaniem.

A czy ktoś się orientuje jak jest z przepisywaniem ocen z analityki na farmację?
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Czy wystarczy?

Post autor: Biochejter »

imagiine pisze:A czy ktoś się orientuje jak jest z przepisywaniem ocen z analityki na farmację?
Ja pierwsze 2 lata farmy miałem prawie że przepisane w całości

Na I roku farmacji miałem tylko nieorgany do zrobienia (bo na farmie tego więcej godzinowo) i botanikę (bo na analityce nie ma). Jakieś fizjologie, anatomie, matmy, statystyki, biofizyki, biologie medyczne i inne łaciny wszystko przepisane z analityki, na analityce wszystkiego miałem więcej niż na farmie i przepisywali raczej bez kwękania. Na II roku miałem na farmie tylko organy (bo tego zdecydowanie więcej na farmie jest), fizyczną (to samo ale katedra zesrana) i mikrobiologię (bo na analityce jest na późniejszych latach). Na III programy studiów się rozjeżdżają i są to już zupełnie inne studia od 3-go roku można przepisać ewentualnie biochemię, biologię molekularną, patofizjologię, psychologię, medycynę ratunkową z analityki.

Podsumowując: w Lublinie zdecydowanie łatwiej przepisać przedmioty z analityki na farmę niż odwrotnie.
smooth_criminal
Posty: 261
Rejestracja: 6 sie 2009, o 13:19

Re: Czy wystarczy?

Post autor: smooth_criminal »

mremka pisze:Nie chce być niemiła, ale zeszłoroczna matura była nieporównywalnie prostsza od tegorocznej. Myślałam o setnym naborze, i liczyłam też trochę na spadek progów. Ale może lepiej się nastawić psychicznie
Tak ale matura z 2008 nie byla prosta i byla nieporównywalnie trudniejsza od zeszlorocznej a ostateczny prog na farme wtynosil 151 i wydaje mi sie ze nie ma szans ponizej 150 nigdzie realnie rzecz biorac ale to jest tylko moje zdanie
Pati2002
Posty: 10
Rejestracja: 8 lip 2010, o 10:13

Re: Czy wystarczy?

Post autor: Pati2002 »

Witam!
Jak myślicie czy uda mi się dostać na farme na WUMie?
Mam 239/300, bo ta biologia gorzej poszla.
Jeśli nie tam, to czy mam szanse na Gdańsk? (153 pkt).
Proszę o odpowiedz.
Awatar użytkownika
Wanilia90
Posty: 231
Rejestracja: 14 maja 2010, o 16:49

Re: Czy wystarczy?

Post autor: Wanilia90 »

Na WUM, to nie mam pojęcia, bo nigdy się nie interesowałam tą uczelnią. A na Gdańsk to nikłe, ale jakieś tam są Nie trać nadziei,może się uda z jakiejś wrześniowej listy załapać.
Awatar użytkownika
Olis
Posty: 73
Rejestracja: 10 paź 2009, o 12:55

Re: Czy wystarczy?

Post autor: Olis »

Farmacja w Łodzi - 328 pkt jest próg, mam 314 - nie da rady co nie? :gt
Pati2002
Posty: 10
Rejestracja: 8 lip 2010, o 10:13

Re: Czy wystarczy?

Post autor: Pati2002 »

Tak szczerze, to bardziej jestem Wawa zainteresowana, dodam, że jestem 150 na liście rezerwowej. To daleko? Bo sie nie orientuje za bardzo.

Uhh co za stres .
susesna
Posty: 4
Rejestracja: 7 lip 2010, o 19:41

Re: Czy wystarczy?

Post autor: susesna »

Olis- mam tyle samo i licze, ze jednak jakos w koncowej rekrutacji moze sie udac
Awatar użytkownika
Olis
Posty: 73
Rejestracja: 10 paź 2009, o 12:55

Re: Czy wystarczy?

Post autor: Olis »

susesna - szkoda, że jeżeli już rzutem na taśmę się dostajesz to tak późno. Załóżmy że dostanę się we wrześniu to nie mam gdzie mieszkać w Łodzi, a wątpię, że znajdę tak szybko mieszkanie

Mimo wszystko trzymam kciuki za nas obiegt
susesna
Posty: 4
Rejestracja: 7 lip 2010, o 19:41

Re: Czy wystarczy?

Post autor: susesna »

no wiadomo, wygodniej byloby sie dostac w lipcu, ale ja sie uciesze, nawet jak w pazdzierniku mnie wezma a Ty tylko sie wybierasz do Łodzi czy jeszcze gdzies sie rejestrowalas?
Awatar użytkownika
Olis
Posty: 73
Rejestracja: 10 paź 2009, o 12:55

Re: Czy wystarczy?

Post autor: Olis »

Składałam na farmację do Poznania, Łodzi i Bydgoszczy.
Biotechnologia na UAM w Poznaniu i CM w Bydgoszczy.
Analityka medyczna w Bydgoszczy i lekarski w Bydgoszczy.

TyleCieszyłabym się z biotechu na UAM-ie. I nawet nie wiem czy wybrałabym farmację jeśli bym się dostała na któryś z tych 2 kierunków

A Ty dokąd składałaś?
susesna
Posty: 4
Rejestracja: 7 lip 2010, o 19:41

Re: Czy wystarczy?

Post autor: susesna »

ja skladalam na tyle niepowiazanych ze soba kierunkow, ze szkoda pisac natomiast jesli chodzi o medyczne, to na farmacje do Łodzi i Białegostoku i na lekarski do Bydgoszczy i Katowic, ale na medycyne nie licze w ogole. w takim razie mam nadzieje, ze sie dostaniesz i na farmacje i na biotechnologie, zebys miala wybor a jak Ty sie dostaniesz na farmacje, to ja tez, wiec wszyscy beda szczesliwi
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości