Czy wystarczy?

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
mremka
Posty: 18
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 22:46

Czy wystarczy?

Post autor: mremka »

Czy 148 pktów wystarczy na jakąkolwiek farmę? Jak tak - do jakiego miasta najlepiej składać(gdzie są najniższe progi)?
Awatar użytkownika
Celestyn
Posty: 181
Rejestracja: 1 mar 2007, o 10:10

Re: Czy wystarczy?

Post autor: Celestyn »

Szanse nie są duże, ewentualnie na płatną (niestacjonarna). Najniższe progi na ŚUM chyba były. w tamtym roku 159 punktów w dniu rozpoczęcia roku akademickiego.
mremka
Posty: 18
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 22:46

Re: Czy wystarczy?

Post autor: mremka »

Nie chce być niemiła, ale zeszłoroczna matura była nieporównywalnie prostsza od tegorocznej. Myślałam o setnym naborze, i liczyłam też trochę na spadek progów. Ale może lepiej się nastawić psychicznie
Awatar użytkownika
Celestyn
Posty: 181
Rejestracja: 1 mar 2007, o 10:10

Re: Czy wystarczy?

Post autor: Celestyn »

Wszystko zgoda, ale spadek aż o 11 punktów jest średnio realny. niestety, ja tez jakiegos super wyniku nie mam hehe
mremka
Posty: 18
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 22:46

Re: Czy wystarczy?

Post autor: mremka »

Niestety, a marzyła mi się medycyna, tylko to CKE takie złośliwe że musiało dołożyć biologię i chemię dla wybranych
Awatar użytkownika
Celestyn
Posty: 181
Rejestracja: 1 mar 2007, o 10:10

Re: Czy wystarczy?

Post autor: Celestyn »

Chemia była spoko, biologia - dziwna", dla mnie przynajmniej. Ale i tak część ludzi napisała spoko, nie ma co przesadzać.
Ilmarin
Posty: 121
Rejestracja: 18 maja 2009, o 14:18

Re: Czy wystarczy?

Post autor: Ilmarin »

Bez przesady, biologia może była prostsza, ale z chemii wyniki są porównywalne. Matury wszyscy piszą takie same, więc na pewno nie są dla wybranych. Na farmie jest jakaś szansa, że spadnie do 148pkt, ja jednak bym się nie nastawiała zbytnio. Najprędzej Sosnowiec i Bydgoszcz, jak dobrze pamiętam z zeszłego roku. Warto natomiast złożyć na analitykę medyczną, jeśli będziesz za rok poprawiać maturę. Na lekarskim przyda się z pewnością bardziej niż farmacja (a i prędzej coś przepiszą, niż z farmy).
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: Czy wystarczy?

Post autor: ulala »

na mojej uczelni byl tylko jeden przedmiot tak samobrzmiacy na leku i analityce na 1 roku. na przepisanie jednak brak szans- bo lek ma inny wymiar godzinowy tego przedmiotu
Ilmarin
Posty: 121
Rejestracja: 18 maja 2009, o 14:18

Re: Czy wystarczy?

Post autor: Ilmarin »

Dlatego napisałam, że prędzej przepiszą, a nie że na pewno . Nie zmienia to faktu, że analityka ma więcej godzin np. biofizyki i anatomii niż farmacja (w dodatku oba zakończone egzaminem - na farmie tylko zaliczenie, bynajmniej w Poznaniu). Także o ile w pierwszym przypadku mało co się przyda, to w drugim już prawie nic. W każdym bądź razie moja koleżanka, która w zeszłym roku spokojnie dostałaby się na farmację, ostatecznie zrezygnowała z tego kierunku dla analityki z myślą o startowaniu za rok na lekarski.
Awatar użytkownika
gochaa06
Posty: 39
Rejestracja: 14 maja 2010, o 22:49

Re: Czy wystarczy?

Post autor: gochaa06 »

165 na farmacje na uj. starczy? jestem pozytywnej myśli
_milka_
Posty: 28
Rejestracja: 1 lip 2010, o 13:36

Re: Czy wystarczy?

Post autor: _milka_ »

Myślę, ze biorac pod uwagę mozliwośc spadku progów, możesz sie dostac, ale całkiem możliwe ze dopiero we wrześniu. trzeba uzbroic się w cierpliwosc
olinek
Posty: 10
Rejestracja: 20 maja 2010, o 20:40

Re: Czy wystarczy?

Post autor: olinek »

Czyli ja z moimi 155 mogę liczyć na farmację w Lublinie lub Łodzi ?
noisses
Posty: 55
Rejestracja: 22 paź 2009, o 20:59

Re: Czy wystarczy?

Post autor: noisses »

Ja mam 157 i modle sie o farme w łodzi
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 5 gości