Medycyna i analityka jednocześnie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
sine_ira
Posty: 1
Rejestracja: 3 lip 2010, o 22:31

Medycyna i analityka jednocześnie

Post autor: sine_ira »

Witam
Miałam w planach rozpocząć w tym roku studia medyczne, ale podejrzewam, że się jednak na lek nie dostanę. Postanowiłam więc pójść w tym roku na analitykę medyczną, ale nie chciałabym tak jak wiele osób porzucać tego kierunku po roku (jeśli oczywiście za rok się dostanę na lekarski). Myślę o tym również dlatego, że studia medyczne trwają 6 lat i pomyślałam, że będąc na 5 roku medycyny jeśli wszystko poszłoby po mojej myśli mogłabym już pracować jako analityk i odciążyć nieco rodziców
I stąd moje pytania:
1. Czy jest możliwe ciągnięcie obu tych kierunków? Czy na pierwszym roku medycyny jest tyle nauki, że nie ma szans pogodzić tego z drugim rokiem analityki?
2. Czy to w ogóle ma jakiś sens? Otwiera jakieś szersze perspektywy? Czy po prostu po skończonej medycynie będę lekarzem jak każdy inny, a analitykę będę mogła schować w kieszeń?
3. I jak to jest z tą reformą? Czy drugi kierunek będzie płatny? Bo podobno od tego roku akademickiego reforma ma wejść w życie. Czy zatem za upragnioną medycynę będę musiała płacić tak jak za niestacjonarną jeśli nie zrezygnuję z analityki? Jeśli właśnie tak będzie to oczywiście z tego planu nici, bo nie stać mnie by płacić 9 czy 10 tys. za semestr. Czy ewentualnie mogłabym wtedy analitykę potraktować jako ten drugi kierunek i płacić za nią a nie za medycynę? Bo podejrzewam, że jest jednak trochę tańsza.

Z góry dziękuję za odpowiedzi jeśli takowe będą
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Medycyna i analityka jednocześnie

Post autor: Medycyna Lwów »

twój pomysł kompletnie nie ma najmniejszego sensu. Zostań w domu, naucz się porządnie (o ile masz takie możliwości) i się dostań za rok na medycynę. Nie dałoby się pogodzić tych dwóch kierunków ze względu na plany zajęć, poza tym samo ich łączenie jest bez sensu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości