Lekarski i ciąża w czasie specjalizacji

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
pearl
Posty: 282
Rejestracja: 6 sie 2009, o 14:51

Lekarski i ciąża w czasie specjalizacji

Post autor: pearl »

Witam,
Czytam i czytam o tym kier. lekarskim, zastanawiam się kiedy jest czas na rodzinę, skoro to taki wymagający zaangażowania zawód I zastanawiam się czy np po 6 latach i roku stażu jak zacznie się robić specjalizacje to dziecko było by strasznym utrudnieniem w takim czasie ?

Bo z tego co wiem specjalizację robi się już pracując normalnie na oddziale pon - pt, więc kiedy ta nauka na spec ? Bo czekać z dzieckiem aż zrobi się specjalizację i będzie się takim ustatkowanym lekarzem to wypadałoby urodzić w wieku 40 lat. a i tak po stażu i kilku latach pracy to dziecko koło 30 stki.
Dlatego oczekuję odpowiedzi od kogoś, kto wie jak to jest na specjalizacji, czy dziecko w takim czasie byłoby strasznym utrudnieniem czy da się to jakoś pogodzić ?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Lekarski i ciąża w czasie specjalizacji

Post autor: Padre Morf »

dpowiedzi od kogoś, kto wie jak to jest na specjalizacji, czy dziecko w takim czasie byłoby strasznym utrudnieniem czy da się to jakoś pogodzić ?

heh to zależy.
Zawsze możesz iść na urlop i specka Ci sie wydłuży.
Awatar użytkownika
vanille
Posty: 164
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:29

Re: Lekarski i ciąża w czasie specjalizacji

Post autor: vanille »

Mi się wydaję, że jak się chce to nic nie jest problemem. Specka nie zając, raczej nie ucieknie, a kobieta płodna całe życie nie jest
pearl
Posty: 282
Rejestracja: 6 sie 2009, o 14:51

Re: Lekarski i ciąża w czasie specjalizacji

Post autor: pearl »

ale urlop macierzyński trwa 5 mieś. więc chodzi mi bardziej o to czy podczas specjalizacji da się wychowywać dzieciaczka małego bo tonie będzie tak , że po tych 5 miesiącach skończy się kwestia wychowywania dziecka, tylko dalej trzeba będzie wrócić do pracy i się nim opiekować. dlatego pytam o to czy to jest taki czas w którym całościowo poświęca się człowiek tej nauce czy da się pogodzić to z macierzyństwem
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Lekarski i ciąża w czasie specjalizacji

Post autor: Padre Morf »

ale urlop macierzyński trwa 5 mieś. więc chodzi mi bardziej o to czy podczas specjalizacji da się wychowywać dzieciaczka małego

jesli jestes w stanie pogodzić wychowywanie dziecka z pracą 7h35minut pn-pt to się da.
ebedziebe
Posty: 302
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 20:09

Re: Lekarski i ciąża w czasie specjalizacji

Post autor: ebedziebe »

Ale co ile wekendów są zajecia ? ilu godzinne ? Gdzie sie odbywają te zajęcia ?
Jeśli małżeństwo robi rożne specki w tym samym miejscu to prawdopodobieństwo wymijających się terminów zjazdów jest wysokie czy niskie ?
Dużo nauki ?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Lekarski i ciąża w czasie specjalizacji

Post autor: Padre Morf »

ebedziebe, wszystko zależy od specki - liczba i czas trwania kursów jest rózny dla każdej z nich.
Niekórym wypada raptem jeden kurs specjalizacyjny na rok ]
ebedziebe
Posty: 302
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 20:09

Re: Lekarski i ciąża w czasie specjalizacji

Post autor: ebedziebe »

a tak przykładowo ?Na twojej , orto , pediatrii , dermatologi.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Lekarski i ciąża w czasie specjalizacji

Post autor: Padre Morf »

obejrzyj programy specek, masz kursy wypisane ]
ebedziebe
Posty: 302
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 20:09

Re: Lekarski i ciąża w czasie specjalizacji

Post autor: ebedziebe »

a mógłbyś mi wyjaśnić jak odbywa sie kurs 5 dniowy , 2 wekendy po 2 dni + 1 po 1 czy to na tygodniu wieczorami(po ile godzin ?)
Albo kurs 60 godzinny jak jest realizowany ?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Lekarski i ciąża w czasie specjalizacji

Post autor: Padre Morf »

a mógłbyś mi wyjaśnić jak odbywa sie kurs 5 dniowy , 2 wekendy po 2 dni + 1 po 1 czy to na tygodniu wieczorami(po ile godzin ?)

W tygodniu - zazwyczaj jest to poniedziałek-piątek, od rana.
lbo kurs 60 godzinny jak jest realizowany ?

zapewne jest to kurs 10 dniowy (czyli 2 tygodnie).
ebedziebe
Posty: 302
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 20:09

Re: Lekarski i ciąża w czasie specjalizacji

Post autor: ebedziebe »

Czyli w czasie normalnej pracy tak ?
Bo ja myślałem ze etat etatem lub rezydentura jako taka praktyczna cześc specjalizacji a te kursy to takie teoretyczne wykłady , filmy z operacji etc weekendami
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Lekarski i ciąża w czasie specjalizacji

Post autor: Padre Morf »

Czyli w czasie normalnej pracy tak ?

bierzesz wolne w pracy i jedziesz na kurs.
A kurs to rzeczywiście wykłady i filmiki, ewentualnie pokazy praktyczne przy łózku pacjenta.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości