Zbiór zadań Witowskiego z Biologii - Wasze opinie

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Awatar użytkownika
paulina_47
Posty: 1092
Rejestracja: 1 lut 2009, o 14:52

Re: Zbiór zadań Witowskiego z Biologii - Wasze opinie

Post autor: paulina_47 »

cienka jest, nie musisz się śpieszyć
Gitarowa
Posty: 592
Rejestracja: 18 lut 2011, o 20:39

Re: Zbiór zadań Witowskiego z Biologii - Wasze opinie

Post autor: Gitarowa »

Fajna książka. Dobrze systematyzuje wiedzę takie rozwiązywanie zadań ułożonych wg działów. Tak samo zresztą bardzo lubię zbiory Witowskiego z chemii.
Awatar użytkownika
boanka
Posty: 4
Rejestracja: 17 mar 2011, o 18:23

Re: Zbiór zadań Witowskiego z Biologii - Wasze opinie

Post autor: boanka »

Chemia jest OK, biologia 1 witowskiego ma kilka błędów
nie widziałam drugiego tomu biologii, ale pewnie w przyszłym tygodniu wybiorę się do księgarni
Awatar użytkownika
Kerkyros
Posty: 54
Rejestracja: 12 paź 2009, o 21:00

Re: Zbiór zadań Witowskiego z Biologii - Wasze opinie

Post autor: Kerkyros »

Nie podoba mi się to w Witowskim, że szczególnie druga część zbioru (którą jak widać robili w wielkim pośpiechu) w większej części dotyczy materiału nieprzerabianego na zajęciach i nieobowiązkowego na maturze, a jest jedynie pytaniami (często bez sensu sformułowanymi) do tekstu z Wikipedii.
Awatar użytkownika
Pakolla Malajestra
Posty: 138
Rejestracja: 28 lip 2010, o 17:22

Re: Zbiór zadań Witowskiego z Biologii - Wasze opinie

Post autor: Pakolla Malajestra »

w większej części dotyczy materiału nieprzerabianego na zajęciach
Kerkyros, mógłbyś podać konkretnie o jaki materiał Ci chodzi? Z tego co widzę, w zbiorze nie ma zadań z materiału nieobowiązującego na maturze, a że nauczyciele pomijają coś na zajęciach (czasem bardzo wiele) to niestety, ale norma w szkołach /
Awatar użytkownika
Kerkyros
Posty: 54
Rejestracja: 12 paź 2009, o 21:00

Re: Zbiór zadań Witowskiego z Biologii - Wasze opinie

Post autor: Kerkyros »

Jeśli masz zbiór pokazuję zadania: 15, 32, 33, 35, 37 (szczególnie podpunkt 2), 43, beznadziejne wytłumaczenie do 65, 73 (zwrócenie ku.).
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Zbiór zadań Witowskiego z Biologii - Wasze opinie

Post autor: york »

to, że ty w szkole tego nie przerabiałeś to twoja sprawa, u mnie to na lekcji było

ruchy cytoplazmy nie słyszałeś o nich?
Awatar użytkownika
Kerkyros
Posty: 54
Rejestracja: 12 paź 2009, o 21:00

Re: Zbiór zadań Witowskiego z Biologii - Wasze opinie

Post autor: Kerkyros »

Na lekcji nie, zawsze miałem praktycznie tylko przedyktowywany Operon, wzmacniany w 2 klasie (przy okazji człowieka) serią Biologia z tangramem.
Więc wydaje mi się, że te zagadnienia są pozaprogramowe.
kasiula_1205
Posty: 43
Rejestracja: 4 maja 2011, o 15:42

Re: Zbiór zadań Witowskiego z Biologii - Wasze opinie

Post autor: kasiula_1205 »

z tego co widzę zbiór zadań Witowskiego jest b.pozytywnie oceniany i polecany do przygotowań do matury, dlatego jeśli ktoś ma do sprzedania to chętnie kupię

gg:11657561
Awatar użytkownika
agath
Posty: 39
Rejestracja: 9 sie 2010, o 13:19

Re: Zbiór zadań Witowskiego z Biologii - Wasze opinie

Post autor: agath »

Hej!
Mam pytanie. Czy w tych zbiorach Witowskiego z lat 2002-2010 są wszystkie działy biologii, które są przerabiane w szkole na poziomie rozszerzonym?
Tak się właśnie zastanawiam, bo we wszystkich opisach na stronach księgarń czy na allegro te działy są opisane bardzo lakonicznie a teraz w nowym wydaniu z 2011 roku na stronie Oficyny Wydawniczej jest napisane, że doszły nowe działy: Ewolucjonizm oraz Ekologia i ochrona środowiska. Tzn. że w tym wcześniejszym wydaniu ich nie było?
Squaredd
Posty: 81
Rejestracja: 9 maja 2010, o 14:21

Re: Zbiór zadań Witowskiego z Biologii - Wasze opinie

Post autor: Squaredd »

Dokładnie tak, tych działów nie było w poprzednich dwóch tomach Poza tym osobiście nie polecam(w przeciwieństwie do chemii tego Pana, która jest świetna) przerobiłem całe dwa i ogólnie dużo niepotrzebnych niematuralnych wiadomości
Awatar użytkownika
agath
Posty: 39
Rejestracja: 9 sie 2010, o 13:19

Re: Zbiór zadań Witowskiego z Biologii - Wasze opinie

Post autor: agath »

Ale tylko tych dwóch czy jeszcze czegoś brakowało/brakuje?
I w ogóle jak nie Witowski to co? Znasz jakiś lepszy zbiór?
Squaredd
Posty: 81
Rejestracja: 9 maja 2010, o 14:21

Re: Zbiór zadań Witowskiego z Biologii - Wasze opinie

Post autor: Squaredd »

Generalnie cała reszta jest zawarta, przy czym niektóre działy są jakoś dziwnie szczegółowo a niektóre zbyt pobieżnie lub poruszone zostały kwestie nie-stricte maturalne. Zdarza się też, że jakieś zadania się powtarzają w różnych działach ale to sporadyczne przypadki Kup sobie ten najnowszy i się nie kłopocz ze starymi, będziesz miała czyste sumienie i kropelkę wiedzy więcej o te 2 działy

Co do innych zbiorów to ja robiłem tylko wszystko to co dała mi nauczycielka+wszystkie arkusze maturalne kilka razy chociaż robienie tych starych w zasadzie teraz zaczyna się robić troszeczkę bezcelowe ze względu na to jak wygląda ta matura od 2010, poczytaj forum, ludzie polecają przeróżne zbiory zadań więc będziesz miała w czym wybierać
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości