Zbiór zadań Witowskiego z Biologii - Wasze opinie

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

Zbiór zadań Witowskiego z Biologii - Wasze opinie

Post autor: przyrodnik »

jakie są Wasze opinie na temat zbioru zadań otwartych z biologii Witowskiego? Tom 1 PODSTAWY ANATOMII I FIZJOLOGII CZŁOWIEKA oraz GENETYKA
iwona1992
Posty: 110
Rejestracja: 6 maja 2008, o 16:51

Re: Zbiór zadań Witowskiego z Biologii - Wasze opinie

Post autor: iwona1992 »

Przypuszczam, że niewiele osób posiada ten zbiór, bo został wydany dopiero w czerwcu. Ale sama jestem ciekawa, chętnie poznam opinie.
Margaret_zgr
Posty: 45
Rejestracja: 4 lip 2010, o 16:51

Re: Zbiór zadań Witowskiego z Biologii - Wasze opinie

Post autor: Margaret_zgr »

Brdzo polecam! Jest bardzo dużo pytań, wszystkie z matur próbnych i prawdziwych z poprzednich lat, oraz wiele innych. Pytania bardzo szczegółowe, chyba nawet czasem za bardzo (pytania maturalne są łatwiejsze od tych autora)) ale można dzięki temu znacznie.poszerzyć wiedze. Najtrudniejsze są chyba pytanie łączące biologie z chemią, ale nie ma się co dziwić - autorem jest chemik Raczej po zrobieniu wszystkich nic na maturze nas nie zaskoczy. Na końcu są odpowiedzi, więc w razie wątpliwości można sobie sprawdzić.
Minusem jest to, ze obejmuje on tylko zakres człowieka - organiczne i nieorganiczne skladniki komorek, budowa komorki, troche tkanek, wszystkie układy i genetyka. Do nauki zoologii i botaniki trzeba kupić inny zbiór. Mimo to - polecam. To chyba najlepszy zbiór z jakim się spotkałam. Mam też chemię - również godna polecenia
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

Re: Zbiór zadań Witowskiego z Biologii - Wasze opinie

Post autor: przyrodnik »

autorem jest chemik


uczył mnie w LO

książka czeka awizowana na poczcie, wieczorem będę przeglądał
ttomek
Posty: 128
Rejestracja: 30 sie 2009, o 22:31

Re: Zbiór zadań Witowskiego z Biologii - Wasze opinie

Post autor: ttomek »

Margaret_zgr pisze:Najtrudniejsze są chyba pytanie łączące biologie z chemią, ale nie ma się co dziwić - autorem jest chemik
Można to uznać za zaletę - na tegorocznej maturze było trochę zadań na pograniczu biologii i chemii , chyba więcej niż dotychczas.
mloda
Posty: 16
Rejestracja: 18 lip 2009, o 14:01

Re: Zbiór zadań Witowskiego z Biologii - Wasze opinie

Post autor: mloda »

Ja posiadam.Kupiłam praktycznie od razu,jak tylko dostarczyli do księgarni.Dzięki zbiorom Witowskiego udało mi się w naprawdę dobrym stopniu opanować chemię.Faktycznie,to jest najlepszy zbiór jeżeli chodzi o przygotowanie do matury.Tylko stopień tych zadań nie jest jakiś wygórowany Jeśli ktoś chce się pobawić w jakieś trudniejsze zadania to myślę,że jednak Persona. No i moje odczucia dotyczące biologii są podobne.Ogólnie to fajnie,że stworzyli taki zbiór.Jestem na etapie powtarzania dwóch lat nauki biologii i chcę to zrobić na spokojnie,porządnie.Z tego zbioru na razie zrobiłam jeden temat-o enzymach.No i generalnie to mi się podoba,co prawda znalazłam już jeden byczek(według nich amylaza trzustkowa funkcjonuje w środowisku kwasowymszkoda tylko,że dwunastnica posiada pH 7,1-8,4!),ale u Witowskiego zawsze zdarzają się jakieś błędy.Patrząc na chemię,to mam wydanie 2002-2008,no i tutaj dosyć dużo pomyłek,a im nowsze wydanie tym mniejd(fajne jest to,że zamieszczają erraty na stronie)Więc myślę,że z biologią to też kwestia czasu-w końcu dopiero pierwszy rok. Żałuję,że nie ma dwóch tomów.Zbiór ten zawiera zagadnienia niewątpliwie ważne,aczkolwiek to nie wystarczy do matury. Pewnie kiedyś będą zbiory takie jak do chemii-czyli będą zawierać wszystko,co do matury potrzebne.Szkoda tylko,że się już nie załapię. Tak więc i w tym wypadku warto zainwestować w Personę-sama niedawno kupiłam.

Jezu trochę się rozpisałam,ale zawsze tak dużo gadam. a myślę,że niektórym może się przydać to,co napisałam)
Awatar użytkownika
swierszczo
Posty: 233
Rejestracja: 12 sty 2010, o 20:27

Re: Zbiór zadań Witowskiego z Biologii - Wasze opinie

Post autor: swierszczo »

Wiec dokonam zakupu tego zbioru.
A o Personie zawsze myślałem ze to bardzo wykraczający zbiór poza wymagania maturalne.
Kolejny tom Biologi Witowskiego pewnie ukarze się jeszcze przed nasza matura, gdzieś się doczytałem ale nie wiem czy to prawda.
mloda
Posty: 16
Rejestracja: 18 lip 2009, o 14:01

Re: Zbiór zadań Witowskiego z Biologii - Wasze opinie

Post autor: mloda »

świetnie by było,gdyby faktycznie się ukazał!jeżeli chodzi o personę,to faktycznie trochę wykracza. ale ja jednak jestem bardziej chemik niż biolog,tak więc było mi to bardzo na rękędno i pomógł mi do dobrego przygotowania do konkursu chemicznego.głównie dlatego zainwestowałam w biologię. wnioski takie:jeżeli chodzi o pytania otwarte to na prawdę jest w porządku,większość zadań też jest z matur.zadania zamknięte faktycznie wybiegają poza wymagania maturalne,ale też je robię.trochę traktuje jako coś extra,wiele rzeczy jak jesteś w stanie sam wymyślić drogą odrzucania poszczególnych odpowiedzi
Awatar użytkownika
Susan
Posty: 231
Rejestracja: 5 lip 2010, o 01:36

Re: Zbiór zadań Witowskiego z Biologii - Wasze opinie

Post autor: Susan »

Czyli jego zbór do chemii polecasz mloda?
Awatar użytkownika
swierszczo
Posty: 233
Rejestracja: 12 sty 2010, o 20:27

Re: Zbiór zadań Witowskiego z Biologii - Wasze opinie

Post autor: swierszczo »

Co prawda nie jestem mloda ,
ale jak dla mnie niema lepszego zbioru przygotowującego do matury z chemii.
Awatar użytkownika
Susan
Posty: 231
Rejestracja: 5 lip 2010, o 01:36

Re: Zbiór zadań Witowskiego z Biologii - Wasze opinie

Post autor: Susan »

Nic nie szkodzi, że nie jesteś mloda XD
twoja opinia też się przyda
Dzięki
Awatar użytkownika
swierszczo
Posty: 233
Rejestracja: 12 sty 2010, o 20:27

Re: Zbiór zadań Witowskiego z Biologii - Wasze opinie

Post autor: swierszczo »

Fajnie
Mogę jeszcze polecić zbiór Pazdro - sporo ciekawych zadań do poćwiczenia.
Awatar użytkownika
Susan
Posty: 231
Rejestracja: 5 lip 2010, o 01:36

Re: Zbiór zadań Witowskiego z Biologii - Wasze opinie

Post autor: Susan »

A Pazdro to znam od lat ) W szkole się tego używa na potęgę i nie tylko w szkole ) Moja kuzynka, która już w tej chwili jest panią magister po biotechnologii na PW się przygotowywała z niego. A ona była jeszcze ostatnim rocznikiem ze starą maturą
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości