WUM vs UMB 2010

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
pencil
Posty: 32
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:55

Re: WUM vs UMB 2010

Post autor: pencil »

niech bedzie.większość
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: WUM vs UMB 2010

Post autor: Agher »

z tego co mi pisali znajomi to z dojazdami na WUMie bywa różnie. Często zalezy od tego czy wydział I czy II. No i to jednak warszawa, która jak wiadomo jest zakorkowana.

Co do Białegostoku, generalnie wszystko jest na miejscu. W ciągu pierwszych II lat musiałem tylko raz jechać jakieś 3 przystanki od kampusu na zaliczenie z socjologii. Reszta w zasięgu 1-10 minut wolnego spacerku.

Z tego co się orientuję tylko na nielicznych przedmiotach trzeba jechać gdzieś dalej niż główny kampus umb. Na chwilę obecną jest to

- psychiatria na 5 roku bodajże (jedzie się aż do miejscowosci Choroszcz. Do 2015 roku psychiatria ma być przeniesiona do szpitala w centrum, wiec ten problem raczej by Cię nie dotyczył )

- kilka klinik na dojlidach - kojarzę neuroinfekcje, wenerologie i zakaźne - jedzie się od głównego kampusu uczelni jakieś 15 - 20 minut autobusem.
pencil
Posty: 32
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:55

Re: WUM vs UMB 2010

Post autor: pencil »

Dzięki dobrze mieć informacje z pierwszej ręki. Na razie zostaje mi czekać na ogłoszenie list. Oby nie było niespodzianek
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: WUM vs UMB 2010

Post autor: Agher »

no z takimi wynikami jak Twoje to 100% dostania się )
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: WUM vs UMB 2010

Post autor: Padre Morf »


- kilka klinik na dojlidach - kojarzę neuroinfekcje, wenerologie i zakaźne - jedzie się od głównego kampusu uczelni jakieś 15 - 20 minut autobusem.

jeszcze nefrologia i choroby płuc.
Szczęśliwcy będą mieli cwiczenia z propedeutyki chorob wewnętrznych właśnie na nefro
Oprócz tego wszyscy na 3 roku jadą na ćwiczenia do kliniki chorób płuc.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: WUM vs UMB 2010

Post autor: Medycyna Lwów »

nie wiem co to za problem się przemieszczać - studia to w końcu nie podstawówka gdzie ma się zajęcia od 8-13 praktycznie w jednej sali.
Akurat na dojazdy w perspektywie 4 lat studiowania na WUMie nie narzekam (choć w tym roku faktycznie korki bywają wielkie, ale robią 2 nitkę metra wiec rozumiem). 1 i 2 rok praktyczniej wszystko na 1 kampusie (na 2 i tak jest tak mało zajęć że wychodzi 1 przedmiot na dzień średnio). Na 3 się trochę dzieje. OD 4 są tylko poranne bloki, czyli jeździ się w jedno miejsce tylko (nie licze dojazdu na farmakologię 1 lub 2 razy w tygodniu).
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: WUM vs UMB 2010

Post autor: Agher »

i tak wygrywa chyba olsztyn, tam nie muszą chyba nigdzie jeździć

Morfeusz, znajac moje szczęście to ja tam będę jeździł P

Kaamil - mysle ze Warszawa się trochę odkorkuje jak to linię zrobią. ciekawe tylko kiedy uda im się skończyć :D
pencil
Posty: 32
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:55

Re: WUM vs UMB 2010

Post autor: pencil »

Akurat nie płakałabym, gdyby przyszło mi studiować w Olsztynie - nowy kierunek, duże pieniądze inwestowane w uczelnię i studentów, na pewno będzie im zależało, żeby porządnie wszystkich wyszkolić i popracować nad renomą uczelni

Kaamil - mówisz z perspektywy IWL, IIWL już tak kolorowo nie ma z tą podstawówką wchodzisz mi na ambicje D
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: WUM vs UMB 2010

Post autor: Medycyna Lwów »

z takim super wynikami chcesz iść do Olsztyna - no błagam

II WL faktycznie ma daleko od centrum swój główny szpital, ale jak ktoś sobie znajdzie mieszkanie w tej okolicy (czyli na Bródnie) to ma z kolei bardzo blisko. Wszystko jak widać jest rzeczą względną, cho to fakt oni jeżdżenia maja więcej.
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: WUM vs UMB 2010

Post autor: Agher »

ale mają banalną biochemię w porównaniu do WLI więc coś za coś

A co do Olsztyna to moze i wszystko fajnie, ale pamietaj ze oni tam szkolą pod swoją przyszłą kadrę, bo ktoś musi dalej tam uczyc. słyszałem ze nie dobrze jest tam deklarować, że ja tu tylko studiuję i pod tym wzgledem atmosfera nieciekawa.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: WUM vs UMB 2010

Post autor: Padre Morf »

i tak wygrywa chyba olsztyn, tam nie muszą chyba nigdzie jeździć

na pediatrię zdaje się jednak muszą ]

Morfeusz, znajac moje szczęście to ja tam będę jeździł P

Spodoba Ci się. Zgryźliwi nazywają ten oddział Polskim Mediolanem
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: WUM vs UMB 2010

Post autor: Agher »

ale czemuż to, co tam fajnego? zabytkowi lekarze?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: WUM vs UMB 2010

Post autor: Padre Morf »

Raczej rewia mody w wykonaniu niektórych lekarek i lekarzy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 10 gości