WUM vs UMB 2010

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Gregory
Posty: 467
Rejestracja: 1 sie 2009, o 21:50

Re: WUM vs UMB 2010

Post autor: Gregory »

Mediolan? Rewia ? Pal licho lato, niech już będzie jesień (tap madl w TVN i w zakaźnym )
lokolo
Posty: 19
Rejestracja: 1 lip 2012, o 11:03

Re: WUM vs UMB 2010

Post autor: lokolo »

Po roku poruszam ten temat!

Jeśli studenci umb i wum byliby tak mili i napisali coś konkretnego.
Co wg was jest lepsze i dlaczego?
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

[Link] WUM vs UMB 2010

Post autor: SilentShout »

Pytanie trochę bez sensu, każdy będzie zachwalał swoje, chyba że znajdziesz kogoś, kto studiował na UMB i na WUM
A opinii studentów o tych uczelniach jest już pełno na forum np. tutaj o UMB umb-a-cm-w-krakowie-vt42392.htm
farmer
Posty: 37
Rejestracja: 27 lip 2008, o 14:03

Re: WUM vs UMB 2010

Post autor: farmer »

UMB górą!

Kod: Zaznacz cały

nauka.money.pl/wybrano-krajowe-wiodace-osrodki-naukowe-0-1123599.html
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: WUM vs UMB 2010

Post autor: Argentum »

Pozwolę sobie odświeżyć.d Ostatnio robię wykopaliska w tym dziale.
kan-ala
Posty: 22
Rejestracja: 12 sie 2013, o 15:14

Re: WUM vs UMB 2010

Post autor: kan-ala »

Wszystko zależy czego oczekujesz. Mi rodzina i znajomi odradzali medycynę przy tzw wschodniej granicy. Te stereotypy moga byc bardzomylace. Najlepiej sie samemu dowiedziec, ja sie przekonałam. Miła atmosfera, prostudencka uczelnia i wysoki poziom.
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: WUM vs UMB 2010

Post autor: Argentum »

Przeczytałem już wszystko o UMB na tym forum. Wybór jest prosty - idę na UMB, jak nie w tym roku (niestacjonarka), to za rok, po poprawie matury. 110 km to niedaleko, mam rodzinę po drodze, uczę się i tak ponad swoje siły, a do LEK-u z pewnością zaczerpnę wiedzy z innych, niebiałostockich ksiązek.
Awatar użytkownika
Włóczykijek
Posty: 83
Rejestracja: 14 lip 2013, o 14:54

Re: WUM vs UMB 2010

Post autor: Włóczykijek »

Z pewnością zaczerpniesz bo to nie ma tak, że uczymy się z białostockich książek

Fingers crossed
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: WUM vs UMB 2010

Post autor: Agher »

Argentum pisze:Przeczytałem już wszystko o UMB na tym forum. Wybór jest prosty - idę na UMB, jak nie w tym roku (niestacjonarka), to za rok, po poprawie matury. 110 km to niedaleko, mam rodzinę po drodze, uczę się i tak ponad swoje siły, a do LEK-u z pewnością zaczerpnę wiedzy z innych, niebiałostockich ksiązek.
Nie wiem skąd takie pomysły, książki mamy normalne, te same co wszyscy, zwłaszcza jeżeli chodzi o literaturę do Leku

PrzebiegłyJeż
Posty: 336
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 19:53

Re: WUM vs UMB 2010

Post autor: PrzebiegłyJeż »

O właśnie. Czy na UMB obowiązuje Bochenek do anatomii?
Awatar użytkownika
Ganc Pomada
Posty: 140
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:57

Re: WUM vs UMB 2010

Post autor: Ganc Pomada »

Nie, nikt na UMB Bochenka nie wymaga.
Awatar użytkownika
Włóczykijek
Posty: 83
Rejestracja: 14 lip 2013, o 14:54

Re: WUM vs UMB 2010

Post autor: Włóczykijek »

Ta sprawa chyba była już poruszana w wątku o anatomii. Bochenek i owszem - najlepiej by było dla prowadzących gdybyście się z niego uczyli i mieli wyrytego na blachę - ale prawda jest taka, że mimo tego iż większość zgodna jest w opinii, że fajnie się go czyta, to nie ma na to czasu i jest tego po prostu za dużo - zdecydowanie za dużo - i asystenci to wiedzą (w ogóle zakład anatomii na UMB jest niezwykle prostudencki i powiedziałbym - po prostu normalny, ludzki). Materiał prezentowany na wykładach jest wyłuskaną esencją Bochenka zasadniczo (po prostu to - co faktycznie jest ważne) - i tym należy się moim zdaniem kierować przede wszystkim. Poza tym popularne wśród studentów są Skawiny i od czasu do czasu także Pituchowa. Bochenek raczej jako uzupełnienie/rozwianie wątpliwości - dużo osób na początku deklarowało chęci i moce do nauki z Bochenka - ale tylko do pierwszego kolokwium
biolog1994
Posty: 65
Rejestracja: 26 sty 2013, o 13:47

Re: WUM vs UMB 2010

Post autor: biolog1994 »

Cały czas zastanawiam się czy wybrać WUM czy Białystok (do którego mam jakieś 150 km dalej!). Porównując ilość zajęć na obydwu uczelniach wyszło mi w Warszawie 550 godzin w ciągu pierwszego roku a w Białym prawie 650 i to chyba przez biochemię, której na WUMie nie ma. Ciekawa jestem jak sporym obciążeniem dla studentów jest ta biochemia?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 19 gości