WUM vs UMB 2010

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Ganc Pomada
Posty: 140
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:57

Re: WUM vs UMB 2010

Post autor: Ganc Pomada »

Z tego co napisałaś wynika, że biochemii na WUMie nie ma. Jest jest, tyle że na drugim roku. Od tego się nie ucieknie
A pierwszy rok po reformie jest do przeżycia, naprawdę. Każda uczelnia rozłożyła inaczej przedmioty w nowym trybie. Co komu pasuje. Białystok nie ma tak najgorzej.
biolog1994
Posty: 65
Rejestracja: 26 sty 2013, o 13:47

Re: WUM vs UMB 2010

Post autor: biolog1994 »

A no to spoko! Choć cały czas mam wątpliwości co do wyboru. Trochę nawet mam nadzieję że jak pojadę w tym tygodniu do Białego to się w mieście zakocham, nie będę już myślała o tej (jak dla mnie) nijakiej stolicy i już nawet odległość nie będzie odgrywała dla mnie większej roli.
Awatar użytkownika
Ganc Pomada
Posty: 140
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:57

Re: WUM vs UMB 2010

Post autor: Ganc Pomada »

Oj, ja byłem w Białymstoku pierwszy raz przy składaniu papierów i się zakochałem w tym mieście. a do Wa-wy też mam o wiele bliżej.
Awatar użytkownika
Włóczykijek
Posty: 83
Rejestracja: 14 lip 2013, o 14:54

Re: WUM vs UMB 2010

Post autor: Włóczykijek »

Biochemia może powodować na pierwszy rzut oka nagłe skoki ciśnienia, ale w rzeczywistości szybko okazuje się, że jest jak najbardziej do przejścia zwłaszcza, że poboli tylko 5 razy w roku (daj Boże, jeśli wszystko w I terminie się napisze) - I, II, III i IV kolokwium + egzamin.
annusza
Posty: 481
Rejestracja: 17 mar 2012, o 10:29

Re: WUM vs UMB 2010

Post autor: annusza »

biolog1994, zdecydowałaś się już na Białystok? Mam ten sam dylemat, tyle, że ja mam sporo bliżej do Białego niż do Wawy, a papiery już w stolicy, bo tam się załapałam z pierwszej listy, a Biały jeszcze mnie nie chce. Trudna decyzja .
biolog1994
Posty: 65
Rejestracja: 26 sty 2013, o 13:47

Re: WUM vs UMB 2010

Post autor: biolog1994 »

Dla mnie nawet bardzo trudna! tym bardziej że dzisiaj dostałam się do Białegostoku, w Wa-wie jestem setna a w Lublinie (do którego mam jedyne 80km) przyjmą mnie prawdopodobnie w czwartek. Nie wiem co robić?!
Awatar użytkownika
chevelle
Posty: 1240
Rejestracja: 21 paź 2009, o 16:47

Re: WUM vs UMB 2010

Post autor: chevelle »

Owszem, może i biochemia zwiększa ogólną liczbę godzin przypadającą na cały rok, ale w praktyce jest tak, że z większości ćwiczeń wychodzi się wcześniej, a na kolokwia też przeznaczają godziny przypadające na całe ćwiczenie mimo, że wychodzi się po godzinie

I gdybym miała do wyboru Warszawę i Białystok - nigdy w życiu nie poszłabym do stolicy. Po co sobie utrudniać życie? W Białymstoku wszystko jest na miejscu, nie trzeba jeździć po całym mieście. Zresztą UMB ma multum zalet, których nie będę wymieniać bo pojawiały się one na forum już wielokrotnie. Musicie się przekonać sami, że UMB to dobry wybór

Odległością od domu rodzinnego się nie kierujcie - i tak rzadko się wraca. Poza tym trzeba w końcu przeciąć pępowinę i trochę się usamodzielnić.
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: WUM vs UMB 2010

Post autor: Agher »

Rzadko się wraca, jak daleko się mieszka i ma kiepski dojazd. Jak masz okazję studiować te ~80 km. od domu i to w dobrej uczelni i fajnym mieście jak to jest w Lublinie to myślę, że nie ma co kombinować z WUM czy BUM. 80 km to akurat żeby skumulować wszystkie korzyści mieszkania jednocześnie poza domem samemu, a blisko domu rodzinnego.
homin
Posty: 9
Rejestracja: 29 cze 2014, o 19:45

Re: WUM vs UMB 2010

Post autor: homin »

Zgadzam się w 100% z Agher. Ty pytasz- my CI odpowiadamy. Nikt nie chce wpuścić Cię w maliny tylko racjonalnie doradzić. Jestem z Lublina i tu uczę się. Uważam, że to oczywiste, zwłaszcza, że uczelnia w Lublinie to dobra, solidna szkoła. Nie wiem jakie masz stosunki z rodzicami ale jakie by one nie były fajnie (moim zdaniem) móc szybko przywitać znajome kąty kiedy robi Ci się czasem nie bardzo fajnie. Nikt z moich nie żałował, że tu został. Ja miałem do wyboru prawie wszystkie uczelnie w kraju. Trochę dziwnie, że tu ciągniemy ten wątek. 3maj się i mam nadzieję do zobaczenia na uczelni w LUBlinie:)
annusza
Posty: 481
Rejestracja: 17 mar 2012, o 10:29

Re: WUM vs UMB 2010

Post autor: annusza »

A jak to jest z nowoczesnością sprzętu/szpitala w Białymstoku? Tutaj na forum można spotkać opinie, że w tym elemencie uczelnia odstaje. Jak jest naprawdę?
Awatar użytkownika
Ganc Pomada
Posty: 140
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:57

Re: WUM vs UMB 2010

Post autor: Ganc Pomada »

Jeśli chodzi o szpitale to się nie wypowiem, klinik jeszcze nie miałem. Może zabierze głos ktoś ze starszych lat, Agher?
Co do przedmiotów przedklinicznych zaplecze jest dobre, wątpię żeby jakoś odstawało od innych uczelni.
A opinie, że UMB odstaje pewnie biorą się z stereotypów na temat ściany wschodniej.
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: WUM vs UMB 2010

Post autor: Agher »

W tym roku kończą pracę nad nowym budynkiem, które pochłonęły ponad pół miliarda złotych. Najnowszy sprzęt w klinikach, nowoczesny blok operacyjny, zupełnie nowe zakłady obrazowania i medycyny nuklearnej - oba z nowym sprzętem. Teraz rozpoczną się remonty w starej części szpitala, a docelowo gdy zostaną zakończone wszyscy pacjenci będą przebywali w 1 - 2 osobowych salach, każda z własną łazienką. Także nowe roczniki nim dotrą na zajęcia kliniczne powinny już trafić na wszystkie stare kliniki zaraz po remontach + nowy budynek pracujący pełną parą. Baza aparaturowa była na UMB wymieniona ze 3 lata temu, dzięki dotacji z UE, także tutaj też nie ma się do czego przyczepiać - sprzęt jest na najwyższym poziomie, zwłaszcza dla naukowców, gdzie często wszystko czeka by zacząć badania (i tutaj zachęta do działania w kołach naukowych!). Mity o starym sprzęcie na UMB nie są mitami, tylko przeterminowanymi informacjami sprzed 6 - 10 lat.
PrzebiegłyJeż
Posty: 336
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 19:53

Re: WUM vs UMB 2010

Post autor: PrzebiegłyJeż »

[at], Twój post sprawił, że jeszcze lepiej czuje się jako tegoroczny student leku na UMB. Duma,pierś rozpiera

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości