Daleka przyszłość

Forum uczelniane na którym dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych
Akinimod

Daleka przyszłość

Post autor: Akinimod » 16 lip 2010, o 14:56

Witam .
Mam 16 lat i kocham wszystko co zawiera słowo "nauka" . Wszystko co ścisłe itp. Chętnie poszłabym na studia matematyczne, fizykę i astronomię.. Jednak za późno zrozumiałam że jestem stworzona do tych przedmiotów :/ Ale Biologia, zawsze kochałam naturę, dlatego też od września będę chodzić do klasy bio-chem.
Mam plan na przyszłość, zdana matura, studia biologi, studia dr. i w końcu tytuł doktora <marzy>
Kieruję do was pytanie, czy trudno pisać prace, co i jak . Po prostu napiszcie o tym jak można uzyskać tytuł doktora, wszystko co wiecie :D

Awatar użytkownika
anulkax7

Re: Daleka przyszłość

Post autor: anulkax7 » 16 lip 2010, o 18:53

Nie za wcześnie na takie plany?...

Poszukaj na stronach poszczególnych uczelni albo po prostu w Google, na pewno wiele zostało powiedziane na ten temat, a chyba nie trzeba setny raz pisać ogólników, które gdzieś w necie krążą ;)

PS Możesz się chyba jeszcze przenieś na profil matematyczny, chyba warto ;) Daje lepsze profity niż biolchem. Matma i fiza nie zmieniają się, natomiast na studiach powiedzą Ci, że "źle nas uczono w LO i mamy zacząć się uczyć w zasadzie od początku"/ Zresztą na początku LO też nam tak mówiono ;)

Lordrigar

Post autor: Lordrigar » 25 lip 2010, o 01:12

najpierw to ty skoncz LO i dostan sie na studia...

Awatar użytkownika
Cinereus

Post autor: Cinereus » 25 lip 2010, o 02:11

lordrigar - kolezanka pewnie jest ci wdzieczna za tą jakze blyskotliwą odpowiedz medrca z brodą...

co do doktoratu: zeby isc na studia doktoranckie trzeba miec zazwyczaj wysoka srednia ze studiow, dodatkowe punkty do rekrutacji sa tez za wspolautorstwo w pracach naukowych. Na doktoracie robi sie jakies badania pod okiem prof. (promotora) i pisze prace na ten temat.

Lordrigar

Post autor: Lordrigar » 17 sie 2010, o 22:12

Cinereus pisze:lordrigar - kolezanka pewnie jest ci wdzieczna za tą jakze blyskotliwą odpowiedz medrca z brodą...

oczywiscie, plany zmienia sie jej jeszcze 15 razy, wiec lepiej skupic sie na tym co jest teraz, w tej chwili.

zetsu

Post autor: zetsu » 21 sie 2010, o 21:11

Jeżeli chodzi o twoją pasję do matmy i fizyki to w cale nie jest za późno. Ja matematykę naprawdę załapałem w I technikum i zdałem maturę z bardzo dobrym wynikiem (w tedy jeszcze nie była obowiązkowa). Zresztą podstawy chemii biologii czy fizyki poznasz dopiero w liceum bo po gimie tak naprawdę nie masz ŻADNEJ wiedzy z tych dziedzin ;]

bajer

Post autor: bajer » 28 sie 2010, o 22:18

Lordrigar pisze:oczywiscie, plany zmienia sie jej jeszcze 15 razy, wiec lepiej skupic sie na tym co jest teraz, w tej chwili.
niekoniecznie, ja już w podstawówce marzyłem o zostaniu lekarzem i jestem na medycynie ;) to że Tobie się plany zmieniały 15 razy nie znaczy że wszystkim, pozdro

Lordrigar

Post autor: Lordrigar » 28 sie 2010, o 22:52

bajer pisze:
Lordrigar pisze:oczywiscie, plany zmienia sie jej jeszcze 15 razy, wiec lepiej skupic sie na tym co jest teraz, w tej chwili.
niekoniecznie, ja już w podstawówce marzyłem o zostaniu lekarzem i jestem na medycynie ;) to że Tobie się plany zmieniały 15 razy nie znaczy że wszystkim, pozdro
mi sie nie zmienily az tak bardzo, ale sie zmienialy. wiekszosci sie zmieniaja...o hiperbolizacji kolega nie slyszal?

bajer

Post autor: bajer » 29 sie 2010, o 00:43

słyszał słyszał ;) ale nie każdemu się zmieniają więc i koleżance nie muszą, może jest taka uparta jak ja i ma już upatrzony cel w życiu w młodym wieku? O to mi wyłącznie chodzi że mówienie że i tak plany Ci się zmienią jest nie do końca właściwe

Lordrigar

Post autor: Lordrigar » 29 sie 2010, o 15:06

Moze nie do konca, ale w wiekszosci przypadkow :)
ja tam zawsze chcialem byc pilotem :<

ODPOWIEDZ