akademik lublin !

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
samanta19
Posty: 161
Rejestracja: 29 cze 2010, o 17:25

Re: akademik lublin !

Post autor: samanta19 »

na stronie mpk lublina nie ma rozkladu autobusu 56 0.o Moze mi ktos napisac jak rano jezdza? znaczy tak miedzy 7 a 11. Chyba ze macie jakiegos linka gdzie moge to sprawdzic I czy tylko tym jednym autobusem mozna dojechac na akademiki? Czy sa inne, ale pewnie trzeba troche isc na nogach
zgroza
Posty: 20
Rejestracja: 15 lip 2010, o 11:42

Re: akademik lublin !

Post autor: zgroza »

podobno w lecie mozna spacerkiem (ok.10 min) dojsc do petli skad jest wiecej mozliwosci dojazdu. slyszalam natomiast, ze ostatnie 56 jest ok. 20:30, a czasem zajecia koncza sie wlasnie o tej godzinie.
powiedzcie mi, jezeli na przyznaniu miejsca nie zamieszczono inf na temat tego jaki otrzymalam pokoj (nawet nie sprecyzowali o ktory akademik chodzi, tylko osiedle felin") to ozanacza, ze jest to trojka?
mmak
Posty: 6
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 22:09

Re: akademik lublin !

Post autor: mmak »

jeśli nie wypełniłaś jakiegoś druku o przyznanie 1- lub 2-ki to raczej to będzie trójka a pokój przydzielają w momencie kwaterowania no i wtedy można ew. wybierać piętro. administracja jest w Manhattanie.
a właśnie czy ktoś mógłby napisać w których dniach jest kwaterowanie na felinie i w jakich godzinach?
mmak
Posty: 6
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 22:09

Re: akademik lublin !

Post autor: mmak »

a co do linii 56 to jeździ ona od 1 października i wtedy będzie rozkład w necie. autobusy są o 7.07, 7.27, 8.07 jeśli chodzi o godziny ranne
zgroza
Posty: 20
Rejestracja: 15 lip 2010, o 11:42

Re: akademik lublin !

Post autor: zgroza »

kwaterowanie jest od 29 wrzesnia do 3 pazdziernika (od godz.8 do 20).
halban
Posty: 3
Rejestracja: 1 paź 2010, o 17:53

Re: akademik lublin !

Post autor: halban »

Mam problem. Dostałem miejsce w akademiku na Felinie a jak wiadomo dojazd na UP jest daleki. Mój problem polega na tym że nigdy nie miałem okazji jeździć autobusem MPK. Stąd moje pytanie. Gdy kupię bilet miesięczny to obowiązuje on tylko na jednej linii czy na wszystkich? Czy do internetu w pokoju wystarczy tylko kabel sieciowy czy trzeba jakieś podanie pisać o umożliwienie korzystania z niego? I na koniec gdzie znajdę dziekanat (mój kierunek rolnictwo)?
Przepraszam że tyle pytań naraz ale jestem zielony w tych sprawach.
Awatar użytkownika
Zielona cytryna
Posty: 364
Rejestracja: 20 sie 2009, o 12:05

Re: akademik lublin !

Post autor: Zielona cytryna »

halban pisze:Mam problem. Dostałem miejsce w akademiku na Felinie a jak wiadomo dojazd na UP jest daleki. Mój problem polega na tym że nigdy nie miałem okazji jeździć autobusem MPK. Stąd moje pytanie. Gdy kupię bilet miesięczny to obowiązuje on tylko na jednej linii czy na wszystkich?
Zależy jaki kupisz
Tylko ważne- żeby mieć ten bilet, trzeba wyrobić taką kartę biletu elektronicznego, obecnie trwa to kilka/kilkanaście minut (nie licząc kolejek, które pewnie się teraz pojawią)
Zuri
Posty: 5
Rejestracja: 15 lip 2009, o 12:19

Re: akademik lublin !

Post autor: Zuri »

halban pisze:Mam problem. Dostałem miejsce w akademiku na Felinie a jak wiadomo dojazd na UP jest daleki. Mój problem polega na tym że nigdy nie miałem okazji jeździć autobusem MPK. Stąd moje pytanie. Gdy kupię bilet miesięczny to obowiązuje on tylko na jednej linii czy na wszystkich? Czy do internetu w pokoju wystarczy tylko kabel sieciowy czy trzeba jakieś podanie pisać o umożliwienie korzystania z niego? I na koniec gdzie znajdę dziekanat (mój kierunek rolnictwo)?
Przepraszam że tyle pytań naraz ale jestem zielony w tych sprawach.
Bilet miesięczny można kupić na wszystkie linie lub na jedną wybraną. Osobiście polecam pierwsze rozwiązanie, bo różnice w cenie są niewielkie (na wszystkie linie kosztuje coś około 40 zł), a masz większą swobodę - jeździsz czym i kiedy chcesz. W ogóle można też kupić bilet na wszystkie linie na 3 miesiące, co bardziej się opłaca, bo wówczas koszt to dokładnie 108 zł.
Poza tym bilet najlepiej wyrobić na legitymacji studenckiej, zawsze jedna karta mniej w portfelu.

Sprawę internetu załatwia się w budynku agro (prawdopodobnie było tam rozpoczęcie roku akademickiego), jedziesz windą na samą górę i znajdujesz centrum informatyczne, dalej wystarczy, że przyjrzysz się dokładnie drzwiom, które napotkasz na swojej drodze, te właściwe oznaczone są zwykle wielokolorowymi informacjami xP

Dziekanat w sąsiednim budynku - rektoratu, ale na którym piętrze i pod jakim numerem się mieści, tego ci nie powiem. Natomiast jeśli mnie pamięć nie myli, jak tylko wejdziesz do budynku, gdzieś tam wisi taka wielka zielona tablica informacyjna.
halban
Posty: 3
Rejestracja: 1 paź 2010, o 17:53

Re: akademik lublin !

Post autor: halban »

Mam jeszcze kilka pytań:
1. Czy dziekanat jest otwarty w niedzielę?
2. Czy jeśli podłącze laptopa do internetu do internetu bez podania to coś się stanie?
3. Jak dokładnie jeździ się MPK. Tzn. jeśli mieszkam na Manhattanie to muszę bilet kupić w kasie. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć to bardziej łopatologicznie".
4. Gdzie mogę odebrać legitymację?
Awatar użytkownika
Zielona cytryna
Posty: 364
Rejestracja: 20 sie 2009, o 12:05

Re: akademik lublin !

Post autor: Zielona cytryna »

3. Wyrabiasz bilet w mpk (kilkanaście minut) lub wyrabiasz go na legitymacji studenckiej. To robisz w bazie mpk
* Centrum Obsługi Klienta przy al. Kraśnickiej 25 i W. Bajkowskiego 1, poniedziałek - piątek 7.00 - 17.00 w pierwszą i ostatnią sobotę miesiąca od 7.00 - 12.00
* Punkt Obsługi Klienta przy ul. Grygowej
poniedziałek - piątek 7.00 - 14.30
* Punkt Obsługi Klienta przy ul. Paderewskiego
poniedziałek - piątek 9.00 - 17.00
* Punkt Obsługi Klienta przy Pl. Dworcowym (PKP-pętla nawrotowa)
poniedziałek - piątek 800 - 1600 .
I możesz od razu w bazie doładować bilet - bardzo dobra jest ta opcja 90 dni na wszystkie linie (dotyczy też weekendów, ale chyba nie dotyczy tzw. linii nocnych, które i tak dość rzadko jeżdżą) albo doładować go w dowolnym punkcie mpk - są np. w kioskach - mówisz po prostu, że chcesz taki i taki bilet, płacisz i po sprawie.
Lista pozostałych punktów sprzedaży:
* Al. Kraśnicka 25 (kiosk za przystankiem)
* Al. Racławickie 3 (kiosk)
* Al. Racławickie 34A
* Al. Tysiąclecia 5
* Al. Warszawska/Argonomiczna (kiosk)
* ul. Bursztynowa 32a (salonik prasowy)
* ul. Czwartaków 13 (kiosk)
* ul. Fabryczna 3 (kiosk)
* ul. Gospodarcza 2/44
* ul. Jaczewskiego 2
* ul. Jutrzenki 5A (kiosk)
* ul. Krańcowa (kiosk przy przystanku na ul. Łabędziej)
* ul. Królowej Jadwigii 6
* ul. Lawinowa 1 (kiosk)
* ul. Leonarda 3
* ul. Lipińskiego 17A
* ul. Lipowa 10 (kiosk)
* ul. Lipowa 12
* ul. Lipińskiego 21
* ul. Nadbystrzycka 38D
* ul. Nadbystrzycka 30 (kiosk)
* ul. Nadbystrzycka 40 (kiosk)
* ul. Radziszewskiego 16 (kiosk)
* ul. Samsonowicza 33A
* ul. Szmaragdowa 16A
* ul. Tumidajskiego 2 (sklep spożywczy ASTER")
* ul. Zana 30 (kiosk)
* ul. Zana 35 (kiosk)
* ul. Związkowa (róg ul. Związkowej i Spółdzielczości Pracy)
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: akademik lublin !

Post autor: Korczaszko »

halban pisze:Mam jeszcze kilka pytań:
1. Czy dziekanat jest otwarty w niedzielę?
2. Czy jeśli podłącze laptopa do internetu do internetu bez podania to coś się stanie?
3. Jak dokładnie jeździ się MPK. Tzn. jeśli mieszkam na Manhattanie to muszę bilet kupić w kasie. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć to bardziej łopatologicznie".
4. Gdzie mogę odebrać legitymację?
1. jeszcze o takim nie slyszałam
2. zapewne nic się nie stanie - nie podłączysz się chyba, że go shakujesz

Ogólnie to o dziekanat w złym miejscu pytasz tu weta nie rolnictwo a na każdym wydziale one dzialaja jak chca
halban
Posty: 3
Rejestracja: 1 paź 2010, o 17:53

Re: akademik lublin !

Post autor: halban »

znalazłem to ale tam nic nie jest dokładnie opisane gdzie to złożyć tylko jest sam formularz.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości