akademik lublin !

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
zabilimizolwia
Posty: 5
Rejestracja: 1 lip 2010, o 15:09

akademik lublin !

Post autor: zabilimizolwia »

Nie wiecie studenci wieczorowej weterynarii jak to jest z akademikami dla nas, studentow niestacjonarnych? Mozna ubiegac sie o nie we wrzesniu? Jak jest z cenami, sa wyzsze? Bardzo prosze Was o odpowiedz
Awatar użytkownika
Dariuss
Posty: 19
Rejestracja: 13 lut 2010, o 10:45

Re: akademik lublin !

Post autor: Dariuss »

To czy jesteś studentem studiów stacjonarnych czy niestacjonarnych obojętnie jakiego kierunku na UP Lublin to należy Ci się miejsce w DS. Podanie składasz po złożeniu dokumentów na studia. Więcej info można uzyskać na miejscu w wydziałowej komisji rekrutacyjnej. Cena taka sama jest dla wszystkich. Osobiście odradzam mieszkanie w akademikach UP a na pewno już nie na Felinie. Mieszkałem to wiem, więcej kosztuje nerwów niż to warto + te dojazdy Jeśli masz możliwość szukaj stancji.
amplexus
Posty: 11
Rejestracja: 22 wrz 2008, o 20:31

Re: akademik lublin !

Post autor: amplexus »

ha znasz się jak ślepy na kolorach. Właśnie że akademiki na felinie to super sprawa, a kto idzie na studia i nawet roku nie pomieszka w akademiku to tak jakby wcale nie studiował. Ja będę 3 rok mieszkać na felinie i naprawdę polecam i zapraszam. Dojazd wcale nie jest taki zły. Plusem jest darmowa siłownia, boiska do kosza, nogi i siatki, darmowe pralki i fakt ze jak coś połamiesz i nikt Ciebie nie złapie za rękę to nie trzeba płacić. Za taką cenę to naprawdę warto szczególnie że internet jest już wliczony w cenę a nie martwisz się innymi opłatami, które potrafią być duże w zimie na stancji.
No i masz wszystko na miejscu notatki, samochody, imprezy. Jednym słowem POLECAM =)
Awatar użytkownika
Beata91
Posty: 91
Rejestracja: 9 lut 2009, o 21:59

Re: akademik lublin !

Post autor: Beata91 »

A jak dokładnie jest z tym internetem?
I ile czasu jedzie się na uczelnię?
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: akademik lublin !

Post autor: David »

A może mi ktoś powiedzieć jak jest z lodówkami w akademikach na Felinie? Są w ogóle? A jeśli tak to jedna dla całego piętra, jedna na pokój, jedna na segment?

Pozdrawiam!
D.
lykorz
Awatar użytkownika
Beata91
Posty: 91
Rejestracja: 9 lut 2009, o 21:59

Re: akademik lublin !

Post autor: Beata91 »

To od razu niech ktoś napisze jakie jest całe wyposażenie w tych akademikach.
Co trzeba zabrać itd.
Awatar użytkownika
Miniaa
Posty: 388
Rejestracja: 7 maja 2009, o 19:05

Re: akademik lublin !

Post autor: Miniaa »

i jaki jest koszt.
Awatar użytkownika
Dariuss
Posty: 19
Rejestracja: 13 lut 2010, o 10:45

Re: akademik lublin !

Post autor: Dariuss »

Faktem jest, że ponad połowa studentów pierwszego roku bez względu na kierunek wyprowadza się na stancje. Owszem są jakieś plusy, ale niestety mniej niż minusów.
Jeśli chodzi o dojazdy dwa autobusy na godzinę i jedzie w zależności od pory dnia i natężenia ruchu, czas od 25 minut do nawet 55 minut. Oczywiście są ludzie którym akademiki się podobają, ale co tam oprócz niewielkiej ceny może się podobać.
Każdy chyba sam musi się przekonać. Ja mam takie zdanie a inni mogą mieć odmienne, bo każdy ma takie prawo.
Awatar użytkownika
samanta19
Posty: 161
Rejestracja: 29 cze 2010, o 17:25

Re: akademik lublin !

Post autor: samanta19 »

moglby ktos napisac jak to dokladnie jest w akademiku na Felinie? Co trzeba zabrac, kiedy sie mozna juz tam wprowadzac. Czy daleko sa przystanki i jakimi autobusami sie jedzie na uczelnie. Czy slychac co sasiad robi za sciana no generalnie, czy pokoje sa ciche
Awatar użytkownika
Patka_nt
Posty: 191
Rejestracja: 3 lut 2010, o 11:44

Re: akademik lublin !

Post autor: Patka_nt »

No, to jest jakieś 10km od uczelni, więc spory kawałek. Moja kuzynka jechała kilka razy ze Śródmieścia (okolice uczelni) na Felin i mówiła że po południu (gdy natężenie było niewielkie) jechała jakieś 40-50 minut. Więc nie chcę nawet myśleć co jest z samego rana, gdy wszyscy jadą do pracy/szkoły.
amplexus
Posty: 11
Rejestracja: 22 wrz 2008, o 20:31

Re: akademik lublin !

Post autor: amplexus »

Po pierwsze jest 8 km. a po drugie rano jedzie się 25 minut.Owszem kiedy są duże korki ale to raczej w godzinach 15-16 można wracać 40 minut albo i lepiej ale rano nie jest aż tak źle. Autobus jeździ spod samego akademika, cały rok jeździłem o 07,27 i może raz czy dwa razy się spóźniłem na wykład o 8.00. co do ciszy to zależy, są ściany nośne przez które nic totalnie nie słychać i działowe, normalnej rozmowy nie słychać ale jak ktoś krzyczy czy bardzo głośno się śmieje to słychać trochę. Ale tak naprawdę to nie problem jeżeli człowiek dogada się z ludźmi z segmentu.
Awatar użytkownika
Patka_nt
Posty: 191
Rejestracja: 3 lut 2010, o 11:44

Re: akademik lublin !

Post autor: Patka_nt »

amplexus, ja nie wiem, powtarzam tylko słowa kuzynki.
Wujek google pokazuje jedną trasę 8km, a drugą 10km - więc pewnie coś pomiędzy.
joko
Posty: 505
Rejestracja: 1 mar 2010, o 17:12

Re: akademik lublin !

Post autor: joko »

amplexus pisze:ha znasz się jak ślepy na kolorach. Właśnie że akademiki na felinie to super sprawa, a kto idzie na studia i nawet roku nie pomieszka w akademiku to tak jakby wcale nie studiował. Ja będę 3 rok mieszkać na felinie i naprawdę polecam i zapraszam.
w takim razie ja też znam się jak ślepy na kolorach ] odradzam felin wszystkim! cena za dwojke rok temu to bylo chyba 320 zl w niewiele wiekszej cenie mozna znalezc pokoj w centrum, ale fakt przezycia niezapomnianie kiedy o 7 rano pod akademiki przyjeza autobus i chce wsiasc w niego 2/3 dwoch 10ciopietrowcow! dojazd do centrum 40 min, dolicz do tego czas oczekiwania an jedyny 56 ktory dojezdza pod akademiki ktory jezdzi rzadko i zazwyczaj się spoznia, wychodzi 2h dziennie wyjete z zyciorysu, a jesli masz kilkugodzinne okienko nawet nie ma co myslec o powrocie bo sie nie oplaca:) co do zycia studenckiego to hmm wszystko zalezy od ludzi:) jelsi trafisz na mlodziez ktora wyrwala sie spod klosza i jedyny ich priorytet to impreza to wspolczuje:) ja osobiscie polecam stancję, nikt ci sie nie szweda po pokoju kiedy chcesz spac, uczyc się lub miec wszystko gdzieś, a na impreze wyjsc mozesz zawsze, niekoniecznie impreza musi przychodzic do Ciebie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości