Reakcje osydo-redukcyjne

Zagadnienia fitofizjologiczne poświęcone badaniom procesów życiowych roślin, funkcjami ich organów oraz warunkami w jakich realizowane są funkcje życiowe roślin.
kowal-kk
Posty: 2
Rejestracja: 7 sie 2010, o 11:57

Reakcje osydo-redukcyjne

Post autor: kowal-kk »

mam takie pytania:
Wpływ procesów oksydoredukcyjnych na przemiany metaboliczne rośliny.

Proces utlenienia jest zawsze sprzęzony z procesem redukcji i odwrotnie, z tego względu tego typu reakcje są nazywne reakcjami oksydo-redukcyjnymi. Elektrony nie mogą występować w środowisku reakcji w postaci wolnej, zatem zawsze dochodzi do ich wymiany między formą zredukowaną a formą utlenioną. Reakcje przekazywania elektronów i protonów w różne fizyczne miejsca na terenie komórki generuje tym samym niewielkie różnice potencjału elektrycznego. Taka różnica potencjału elektrycznego stymuluje powstanie napięcia elektrycznego, które wykorzystywane jest jako siła napędowa wielu reakcji chemicznych i przemian fizycznych- napięcie elektryczne jest podstawą działania komórek nerwowych i całego systemu nerwowego jest motorem napędzającym działanie potężnego kompleksu białkowego syntezującego ATP w procesie syntezy chemiosmotycznej.


to jest moja odpowiedź. i tu mam wątpliwości. mianowicie czy o to tu chodzi?
bardzo proszę o podpowiedzi w tej kwestii.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości