Filmy edukacyjne dla zainteresownych biologią człowieka

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
Awatar użytkownika
paramecium
Posty: 141
Rejestracja: 2 sie 2008, o 09:15

Filmy edukacyjne dla zainteresownych biologią człowieka

Post autor: paramecium »

Na prośbę mojej nauczycielki biologii jeszcze za czasów liceum postanowiłem zapisać kilka filmów edukacyjnych na nośnik DVD.
Prezentowane filmy pochodzą z własnej kolekcji". Wydawcą jest Wydawnictwo Naukowe PWN. Filmy są produkcji amerykańskiej (AIMS Media), czas ich trwania waha się między 15-20 minut. Przedstawiają mechanizmy działania ludzkiego ciała w bardzo ciekawy sposób - liczne doświadczenia laboratoryjne, zdjęcia narządów wewnętrznych. Całość opatrzona jest rzetelnym komentarzem. Z resztą nazwa wydawnictwa mówi sama za siebie

Kolejno pojawią się dwa filmy z serii Problemy nastolatków - profilaktyka uzależnień - Narkotyki halucynogenne a organizm człowieka oraz Jak leki i narkotyki wpływają na nasz organizm"
Filister
Posty: 307
Rejestracja: 26 maja 2009, o 19:55

Re: Filmy edukacyjne dla zainteresownych biologią człowieka

Post autor: Filister »

Oo, super, w wolnej chwili na pewno ściągnę!
Już się przestraszyłem że to filmy operonu.
Awatar użytkownika
paramecium
Posty: 141
Rejestracja: 2 sie 2008, o 09:15

Re: Filmy edukacyjne dla zainteresownych biologią człowieka

Post autor: paramecium »

Filmom Operonu mówimy stanowczo nie
Kerad

Re: Filmy edukacyjne dla zainteresownych biologią człowieka

Post autor: Kerad »

Może być , ale jak dla mnie za mało szczegółowych informacji.
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

Re: Filmy edukacyjne dla zainteresownych biologią człowieka

Post autor: pyati »

Od razu mi się przypomniało jak byłam mała i oglądałam Było sobie życie Fajne, ale rzeczywiście trochę mało szczegółowe.
Awatar użytkownika
paramecium
Posty: 141
Rejestracja: 2 sie 2008, o 09:15

Re: Filmy edukacyjne dla zainteresownych biologią człowieka

Post autor: paramecium »

Zgodzę się z tym, że brakuje w tych filmach wielu informacji. Moim zdaniem jednak film ma wzbudzić ciekawość w prezentowanym zagadnieniu i zachęcić do samodzielnego poszukiwania informacji Myslę, że nadmierne zgromadzenie pojęć mogłoby doprowadzić do zmniejszenia atrakcyjności przekazu.
Awatar użytkownika
paramecium
Posty: 141
Rejestracja: 2 sie 2008, o 09:15

Re: Filmy edukacyjne dla zainteresownych biologią człowieka

Post autor: paramecium »

Tak jak obiecałem, pojawiły się kolejne filmy, tym razem z serii Problemy nastolatków - profilaktyka uzależnień". Niestety są to dwa ostatnie filmy, gdyż więcej ich nie posiadam.

Jak leki i narkotyki wpływają na nasz organizm. Substancje chemiczne a metabolizm człowieka (produkcja - AIMS Media oraz Human Relations Media)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości