< staż/specka >

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
jankes_medyk
Posty: 213
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 23:04

< staż/specka >

Post autor: jankes_medyk »

mam pytanie: czy staz odbywa sie na terenie wojewodztwa, ktore sie zamieszkuje? bo z tego co pamietam jest tak ze specka.a moze orientuje sie ktos jak dlugo trzeba zamieszkiwac np woj. wielkopolskie,zeby robic specke wlasnie tutaj, bedac zameldowym wczesniej gdzies indziej ? kazde wojewodztwo rzadzi sie chyba swoimi prawa w tej kwestii.czy tak ?
Stazystka
Posty: 389
Rejestracja: 12 cze 2009, o 06:35

Re: < staż/specka >

Post autor: Stazystka »

jankes_medyk pisze:mam pytanie: czy staz odbywa sie na terenie wojewodztwa, ktore sie zamieszkuje? bo z tego co pamietam jest tak ze specka.a moze orientuje sie ktos jak dlugo trzeba zamieszkiwac np woj. wielkopolskie,zeby robic specke wlasnie tutaj, bedac zameldowym wczesniej gdzies indziej ? kazde wojewodztwo rzadzi sie chyba swoimi prawa w tej kwestii.czy tak ?
nawet mnie nie strasz /
Awatar użytkownika
Khayman00
Posty: 525
Rejestracja: 6 cze 2008, o 23:40

Re: < staż/specka >

Post autor: Khayman00 »

jankes_medyk pisze:mam pytanie: czy staz odbywa sie na terenie wojewodztwa, ktore sie zamieszkuje? bo z tego co pamietam jest tak ze specka.a moze orientuje sie ktos jak dlugo trzeba zamieszkiwac np woj. wielkopolskie,zeby robic specke wlasnie tutaj, bedac zameldowym wczesniej gdzies indziej ? kazde wojewodztwo rzadzi sie chyba swoimi prawa w tej kwestii.czy tak ?
Miejsce zamieszkania, zameldowania nie ma nic do rzeczy. Robisz staż tam gdzie Cię przyjmą, robisz specjalizację tam gdzie można i tam gdzie się dostaniesz. Wystarczy obywatelstwo planety Ziemia".
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: < staż/specka >

Post autor: Padre Morf »

Miejsce zamieszkania, zameldowania nie ma nic do rzeczy.

Khayman nie wprowadzaj ludzi w błąd.
W przypadku stażu podyplomowego trzeba mieć stałe zameldowanie na terenie danej OIL.
Izby mogą się kierować dodatkowymi kryteriami - np. w Warszawie pierwszeństwo mieli ci zameldowani przez minimum rok na terenie działania OIL w Wawie.
Stazystka
Posty: 389
Rejestracja: 12 cze 2009, o 06:35

Re: < staż/specka >

Post autor: Stazystka »

po prostu super :]
Awatar użytkownika
Khayman00
Posty: 525
Rejestracja: 6 cze 2008, o 23:40

Re: < staż/specka >

Post autor: Khayman00 »

Khayman nie wprowadzaj ludzi w błąd.
W przypadku stażu podyplomowego trzeba mieć stałe zameldowanie na terenie danej OIL.
Izby mogą się kierować dodatkowymi kryteriami - np. w Warszawie pierwszeństwo mieli ci zameldowani przez minimum rok na terenie działania OIL w Wawie.
Żartujesz? Co za beznadzieja. pierwsze słyszę.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: < staż/specka >

Post autor: Medycyna Lwów »

tak jest, i to odbywa się w szpitalu najbliższym miejscu stałego zameldowania. W Wa-wie poza tym rocznym ( a mówią ze najlepiej 2 letnim) stałym zameldowaniem jest taka opcja dla osób z innych miast, że mogą sobie odbywać staż w W-wie i w dowolnym szpitalu, pod warunkiem średniejgt+4,75, co jest chyba prawie niemożliwe. Zresztą nie wiem czy warte jest zamieszanie z przemeldowywaniem się - wymianem dowodu, prawa jazdy etc. i innych problemów, skoro często staż w dużym mieście jest mniej wartościowy niż w mniejszym szpitalu, gdzie brakuje rak do pracy i się można dużo nauczyć. Sam zresztą słyszę ciągle różne sprzeczne opinie i sam nie wiem, a ten dylemat czeka mnie już nie długo biorąc pod uwagę konieczność wcześniejszego meldowania się na stałe.
A specjalizację robić można w dowolnym ale tylko jednym w danej secji województwie.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: < staż/specka >

Post autor: Padre Morf »

teraz jest 4,75? kiedyś granica wynosiła 4,5.
Awatar użytkownika
Khayman00
Posty: 525
Rejestracja: 6 cze 2008, o 23:40

Re: < staż/specka >

Post autor: Khayman00 »

Więc jak ja skończę to granica będzie 5,5
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: < staż/specka >

Post autor: Medycyna Lwów »

każda OIL ma swój regulamin więc tam poszukać trzeba. Warszawska ma takie restrykcje (podejrzewam że z innych dużych miast też) ze względu na fakt, że większość studentów rodzimej uczelni by chciała odbywać w tym samym miejscu też staż, a miejsc jest określona ilość.
Kropka
Posty: 76
Rejestracja: 18 lis 2007, o 17:28

Re: < staż/specka >

Post autor: Kropka »

Slyszeliscie o projekcie ustawy ktora zniesie obowiazek zameldowania? Nie orientuje sie dokladnie w jakim stadium jest ta ustawa, ale jesli zostanie wprowadzona, to chyba obowiazek odbywania stazu w miejscu zameldowania rowniez zostanie zniesiony?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: < staż/specka >

Post autor: Medycyna Lwów »

z tego co słyszałem jakiś czas temu w TV to nic z tego nie wyjdzie, w naszym biurokratycznym kraju wprowadziłoby to za duży zamęt. A staż prędzej czy później zlikwidują, bo za dużo idzie kasy na to, a lekarzy z pełnym prawem wyk. zawodu ciągle za mało.
Kropka
Posty: 76
Rejestracja: 18 lis 2007, o 17:28

Re: < staż/specka >

Post autor: Kropka »

Oj szkoda.
Racja, ze predzej czy pozniej zlikwiduja, ale niestety mnie jeszcze obejmie, a nie usmiecha mi sie po 6 latach w Poznaniu wracac na drugi koniec Polski. czyli jedynym wyjsciem jest zmiana zameldowania_ Moze ktos sie orientuje czy sa jakies wyjatki w Woj. Wielkopolskim kiedy mozna odbyc staz bez zameldowania_
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości