pomoc w zadaniu

Genetyka w życiu człowieka, zwierząt, roślin i innych organizmów to najczęściej poruszane tematy na forum genetyki
mirmio
Posty: 3
Rejestracja: 13 wrz 2010, o 15:50

pomoc w zadaniu

Post autor: mirmio »

Hej. jestem tu nowa, wiec nie weim czy w dobrym miejscu umiszczam ten post. Mam problem z takim zadaniem a mianowicie:
Masa molowa dsDNA bakteriofaga T4 wynosi 1.3 x 108. Ile białek o masie 55 000 może kodować genom? Masa uśrednionej komplementarnej pary nukleotydów (AT, GC) wynosi 618, średnia masa reszty reszty aminokwasowej 120
Bede wdzieczna za pomoc, ja naprawde nie wiem jak sie do tego zabrac
PeReS
Posty: 141
Rejestracja: 14 cze 2009, o 18:41

Re: pomoc w zadaniu

Post autor: PeReS »

aby otrzymac ilosc aminokwasow przypadajacych na bialko podziel srednia mase bialka przez mase reszty aminokwasowej. Kazdy aminokwas jest kodowany przez 3 nukelotydy, wiec liczbe aminokwasow musisz pomnozyc przez 3 otrzymasz w ten sposob srednia wielkosc genu kodujacego wspomniane bialko. Genom ma mase 1,3x10^8g, podczas gdy masa jednej pary nuklotydow to 618g. Jesli podzielisz mase genomu przez mase pary nukleotydow to otrzymasz jego wielkosc w parach zasad. Jesli znasz wielkosc genomu w pz i srednia wielkosc genu kodujacego bialko, to jak podzielisz wielkosc genomu przez srednia wielkosc genow, otrzymasz mozliwa ilosc bialek POD WARUNKIEM NIE ZACHODZACYCH SEKWENCJI. Teoretycznie jesli zachodza mozliwe sa starty z 3 ramek odczytu ale watpie co by sie ktos czepial. Mi wyszlo 153.
mirmio
Posty: 3
Rejestracja: 13 wrz 2010, o 15:50

Re: pomoc w zadaniu

Post autor: mirmio »

oki super wielkie dzieki
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości