konto bankowe studenckie czy zwykłe ?

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
myniula
Posty: 502
Rejestracja: 8 lip 2010, o 20:28

konto bankowe studenckie czy zwykłe ?

Post autor: myniula »

Witam, chcę założyć konto bankowe i nie mogę zdecydować się w którym banku i jakie. Czy ma to być konto studenckie czy zwykłe?
Wpiszcie proszę w jakim banku takowe posiadacie, uwagi (opłaty,wygoda obsługi itp.) czy jesteście zadowoleni. Znalazłam fajne konto w banku ING, mianowicie konto DIRECT. Jeśli ktoś posiada to konto proszę o weryfikację informacji, które znalazłam na stronie i ewentualne komentarze. Ze strony dowiedziałam się że:

1. 0 zł za prowadzenie konta
2. 0 zł za przelewy przez internet
3. 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów = i tu nie wiem czy chodzi o jakiekolwiek bankomaty czy jedynie o ing?
4. 0 zł za wydanie karty
5. 0 zł za korzystanie jeśli dokona się nią transakcji na min 100zł/mies = ile płaci się jeśli się tyle nie wyda ?
6. 9zł za wpłatę w jednostce, 0zł za wpłatę w bankomacie


Chodzi mi głównie o to czy to rzeczywiście jest takie korzystne konto czy są jakieś haczyki.
Bardzo proszę o pomoc i dziękuję za wszelkie komentarze.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mentos
Posty: 504
Rejestracja: 18 maja 2010, o 06:27

Re: konto bankowe studenckie czy zwykłe ?

Post autor: mentos »

w deutsche bank !
nie ma haczyków wszystko jest 0 zł tylko raz w miesiacu trzeba zaplacic kartką w sklepei za obojentnie jaka cene nawet 60gr za bułkę, zeby nie placic 5 zł za korzystanie z konta to chyba nie jest problem
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: konto bankowe studenckie czy zwykłe ?

Post autor: Medycyna Lwów »

był już o tym wątek na forum, Poszukaj sobie i poczytaj.
ja mam w mbanku, siostra w ING - oboje nic nie płacimy i oboje jesteśmy zadowoleni.
myniula
Posty: 502
Rejestracja: 8 lip 2010, o 20:28

Re: konto bankowe studenckie czy zwykłe ?

Post autor: myniula »

Kaamil, w porządku poszukam, a Twoja siostra ma właśnie direct czy inne?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: konto bankowe studenckie czy zwykłe ?

Post autor: Medycyna Lwów »

tak to właśnie i nie narzeka.
pawel_niki
Posty: 5
Rejestracja: 14 wrz 2010, o 01:25

Re: konto bankowe studenckie czy zwykłe ?

Post autor: pawel_niki »

Polecam Ci zwykłe konto w mbanku, mam 3 różne konta w mbanku, fortisie i millenium i z tych 3 najlepiej sprawdza się właśnie mbank popatrz na ich stronie na ofertę EKONTO, jedynie co to radzę nie brać karty debetowej.
Tak teraz przejrzałem pełną tabelę ing z tym kontem direct to masz jeden plus - darmowe wypłaty z wszystkich bankomatów. Jedyny problem opłata 5 złotych za nie wykonanie kartą transakcji za 100zł miesięcznie
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: konto bankowe studenckie czy zwykłe ?

Post autor: Gekon »

Ja mam ekonto w mbanku i jestem zadowolony. Jeśli chodzi o direct, to te 0 zł za wybieranie z wszystkich bankomatów jest MEGA plusem (jeśli to prawda).
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: konto bankowe studenckie czy zwykłe ?

Post autor: Korczaszko »

Gekon pisze:Ja mam ekonto w mbanku i jestem zadowolony. Jeśli chodzi o direct, to te 0 zł za wybieranie z wszystkich bankomatów jest MEGA plusem (jeśli to prawda).
z drugiej strony bankomaty mbanku są wszędzie i jeszcze nie miałam z nimi problemu
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: konto bankowe studenckie czy zwykłe ?

Post autor: Medycyna Lwów »

dokładnie zwłaszcza w dużych miastach, w mniejszych bywa z tym gorzej.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: konto bankowe studenckie czy zwykłe ?

Post autor: Korczaszko »

W moim nieduży mieście jest ich co raz więcej, jeśli nie euronet to cash4you lub wbk. We wrocławiu mieszkałam w 2 miejscach i za każdym razem najbliższy bankomat to był mój W małych miejscowościach turystycznych tez zazwyczaj jest euronet jako jedyny bankomat lub jako jeden z paru (tak przynajmniej zauważyłam w mielnie i zakopanem). Wiadomo fajnie w ogóle się tym nie przejmować i brać z każdego, ale i tak z mbankiem nie ma problemów,
DwK51
Posty: 117
Rejestracja: 14 mar 2010, o 11:36

Re: konto bankowe studenckie czy zwykłe ?

Post autor: DwK51 »

mentos, zastanawiam się nad kontem właśnie w Deutsche Banku. Od jak dawna masz tam konto?
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: konto bankowe studenckie czy zwykłe ?

Post autor: lith »

Podłączę się pod temat. W tych stawkach w mBanku jest jakaś taka pozycja:
prowizja za sprawdzenie salda w bankomacie -1zł

Serio zżera tego zeta? W sumie to nie jest problem, najwyżej nie będę sprawdzał tego salda w bankomacie. ale nigdy bym nie wpadł na to, że to może być płatne.
Awatar użytkownika
mentos
Posty: 504
Rejestracja: 18 maja 2010, o 06:27

Re: konto bankowe studenckie czy zwykłe ?

Post autor: mentos »

DwK51 pisze:mentos, zastanawiam się nad kontem właśnie w Deutsche Banku. Od jak dawna masz tam konto?
od roku
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości