Jak to dalej z tą specjalizacją?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Kajter
Posty: 25
Rejestracja: 20 lip 2010, o 19:54

Jak to dalej z tą specjalizacją?

Post autor: Kajter »

Witam, wybieram się na medycyne (za rok) z planem zostania psychiatrą. Wiem, że po skończeniu studiów i odbyciu 13 miesięcznego stażu robi się specjalizacje. Jak to wygląda? Tzn czy się pracuje jako lekarz i chodzi na wykłady? Czy jako jakiś asysnent/praktykant? Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś mi opisał jak wygląda droga od skończenia studiów do zostania psychiatrą czy też innym lekarzem po specjalizacji.

pozdrawiam
gamcod
Posty: 27
Rejestracja: 16 wrz 2010, o 09:33

Re: Jak to dalej z tą specjalizacją?

Post autor: gamcod »

Polecam sprawdzić na stronię Twojej uczelni, pewnie będzie lepiej opisane.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Jak to dalej z tą specjalizacją?

Post autor: Padre Morf »

Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś mi opisał jak wygląda droga od skończenia studiów do zostania psychiatrą czy też innym lekarzem po specjalizacji.

to juz bylo na forum.
Odbywasz staże, jezdzisz na kursy, potem jest egzamin panstwowy.
Kajter
Posty: 25
Rejestracja: 20 lip 2010, o 19:54

Re: Jak to dalej z tą specjalizacją?

Post autor: Kajter »

gamcod pisze:Polecam sprawdzić na stronię Twojej uczelni, pewnie będzie lepiej opisane.
Nie potrafię znaleźć żadnej informacji wybieram się do lublina

a na jakiej zasadzie odbywają się te staże? Specjalizacje muszę robić tam gdzie studiowałem? Jak często odbywają się te egzaminy? Uczelnia jakoś pomaga w załatwianiu tego wszystkiego (stażów, kursów) czy wszystko załatwia się samemu?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

[Link] Jak to dalej z tą specjalizacją?

Post autor: Padre Morf »

post120630.html#p120630
Uczelnia jakoś pomaga w załatwianiu tego wszystkiego (stażów, kursów) czy wszystko załatwia się samemu?
wszystko samemu
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Jak to dalej z tą specjalizacją?

Post autor: Medycyna Lwów »

uczelnia nie ma nic do rzeczy jak jesteś na specjalizacji - robisz ją na oddziale / w klinice pracując jako normalny lekarz i ucząc się czego trzeba. Co jakiś czas są obowiązkowe szkolenia i kursy wyjazdowe, u kierownika specjalizacji zdaje się co jakiś czas kolokwia, na koniec egzamin państwowy.
Kajter
Posty: 25
Rejestracja: 20 lip 2010, o 19:54

Re: Jak to dalej z tą specjalizacją?

Post autor: Kajter »

Okej, wiem chyba wszystko co chcialem teraz wiedzieć, dzięki wszystkim za wszystko Pozdrawiam !
Kajter
Posty: 25
Rejestracja: 20 lip 2010, o 19:54

Re: Jak to dalej z tą specjalizacją?

Post autor: Kajter »

Albo nie ! mam jeszcze kilka pytań:

1. Czy ten 13 miesięczny staż po studiach trzeba robić w mieście, w którym jest się zameldowanym? bo coś mi się obiło o uszy takie coś a nie wiem czy to prawda.

2. Podczas robienia specjalizacji pracuje się w szpitalu jako kto? Tzn jeśli robię specjalizację psychiatryczną to pracuje jako psychiatra czy jakiś zwykły lekarz?

3. Kursy specjalizacji odbywają się w jednym mieści w Polsce? Czyli np mieszkam w Krakowie to muszę jechać na kurs do np Warszawy czy odbędzie się on w Krakowie?

4. Czy to wygląda tak, że idę sobie do jakiegoś szpitala i mówię, że chcę robić specjalizacje i oni mnie tak o przyjmują czy jest tak jak z szukaniem pracy?

5. Staże, o których jest mowa odbywam w szpitalu, w którym pracuje czy muszę gdzieś jeździć?

Przepraszam, że mogę zadawać głupie pytania, ale nie mam się kogo pytać o takie rzeczy.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Jak to dalej z tą specjalizacją?

Post autor: Medycyna Lwów »

1. w miejscu zameldowania, w twoim wypadku najprawdopodobniej staż będzie w ogóle zniesiony
2. jesteś lekarzem, psychiatrą będziesz jak zdasz PES
3. kursy są w różnych miastach, ale w dużych głównie
4. przejrzyj forum to sie dowiesz
5. różnie,zależnie od stażu
Wszystko jest na naszym forum,wystarczy poszukać, przy okazji dowiesz się innych ciekawych rzeczy.
sloneczko+
Posty: 143
Rejestracja: 2 lip 2010, o 20:20

Re: Jak to dalej z tą specjalizacją?

Post autor: sloneczko+ »

Jak to staż będzie w ogóle zniesiony? co będzie zamiast niego? są jakieś plany na to?
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Jak to dalej z tą specjalizacją?

Post autor: Arnold »

Studia 5 letnie, a 6 rok to będzie staż (ale chyba darmowy)
dzoners
Posty: 640
Rejestracja: 29 kwie 2009, o 20:57

Re: Jak to dalej z tą specjalizacją?

Post autor: dzoners »

A ja mam pytanie z innej beczki - czy można się przenosić między miejscami robienia specjalizacji jak między uczelniami?

Czasu mam jeszcze tyle, że ho ho, ale już teraz myślę o rozpoczeciu specjalizacji w Niemczech, bo jest to tam po prostu o wiele łatwiejsze. Pytanie czy będe mógł ją kontynuować w Polsce, czy będe musiał ją skończyć w Rajchu? Bo z uznawaniem specjalizacji zrobionych w krajach unijnych chyba nie ma problemu, nie?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Jak to dalej z tą specjalizacją?

Post autor: Medycyna Lwów »

można jak się ponownie dostaniesz tylko zaczynasz specjalizację od nowa. Można póki co, bo w projekcie tych nowych zmian jest że się przenosić nie można będzie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości