którą szkołe wybrać?

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
Miau22
Posty: 3
Rejestracja: 15 paź 2010, o 21:25

którą szkołe wybrać?

Post autor: Miau22 »

Cześć wszystkim ]

więc jestem w 3 gimnazjum i zastanawiam się jaką szkołę wybrać. Planuję iść na weterynarię ( takie marzenie od dzieciństwa) no i w związku z tym mam dwie szkoły do wyboru albo liceum z profilem bio-chem. albo do technikum weterynaryjnego . I mam pytanie dla was która szkoła byłaby lepsza żeby potem łatwiej byłoby dostać się na studia? wiem że mam jeszcze czas ale chcę już wcześniej się zdecydować
za wszelkie odpowiedzi bd wdzięczna !
Awatar użytkownika
Jarmo
Posty: 45
Rejestracja: 9 gru 2008, o 13:25

Re: którą szkołe wybrać?

Post autor: Jarmo »

Żeby dostać się na studia nie będzie Ci potrzebna wiedza stricte weterynaryjna tylko dobry wynik z matury. Według mnie lepiej do niej przygotuje Cię liceum i klasa biologiczno-chemiczna.
Awatar użytkownika
Hubus2
Posty: 11
Rejestracja: 3 mar 2010, o 16:40

Re: którą szkołe wybrać?

Post autor: Hubus2 »

Żadna szkoła nie da Ci tego co systematyczna praca, motywacja i zapal. Zamiast rozmyślać nad przyszła klasa weź się już w garść i zacznij przyswajać temat , (chem/biol poz. ROZ. o ile pamiętam).
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

[Link] którą szkołe wybrać?

Post autor: Collo »

Miau22 pisze:Cześć wszystkim ]

więc jestem w 3 gimnazjum i zastanawiam się jaką szkołę wybrać. Planuję iść na weterynarię ( takie marzenie od dzieciństwa) no i w związku z tym mam dwie szkoły do wyboru albo liceum z profilem bio-chem. albo do technikum weterynaryjnego . I mam pytanie dla was która szkoła byłaby lepsza żeby potem łatwiej byłoby dostać się na studia? wiem że mam jeszcze czas ale chcę już wcześniej się zdecydować
za wszelkie odpowiedzi bd wdzięczna !
Na weterynarię raczej łatwiej jest się dostać z liceum. W technikum weterynaryjnym nie ma chyba takiego nacisku na biologię i chemię jak w LO, tylko jest tam raczej więcej ćwiczeń ze zwierzętami.
Pamiętaj, że sama szkoła nie zda za ciebie matury, trzeba włożyć w to mnóstwo pracy.

Aha, i nie ten dział Takie pytania zadajemy tutaj:
matura-i-egzaminy-na-uczelnie-forum-mat ... a-vf69.htm
Miau22
Posty: 3
Rejestracja: 15 paź 2010, o 21:25

Re: którą szkołe wybrać?

Post autor: Miau22 »

dzięki za wszystkie odpowiedzi. i przepraszam za zły dział
Miau22
Posty: 3
Rejestracja: 15 paź 2010, o 21:25

Re: którą szkołe wybrać?

Post autor: Miau22 »

Hubus2 pisze: Zamiast rozmyślać nad przyszła klasa weź się już w garść i zacznij przyswajać temat , (chem/biol poz. ROZ. o ile pamiętam).
Przepraszam za tak durne pytanie . ale co to za skróty poz. ROZ. ?
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: którą szkołe wybrać?

Post autor: Collo »

Miau22 pisze:
Hubus2 pisze: Zamiast rozmyślać nad przyszła klasa weź się już w garść i zacznij przyswajać temat , (chem/biol poz. ROZ. o ile pamiętam).
Przepraszam za tak durne pytanie . ale co to za skróty poz. ROZ. ?
to znaczy poziom rozszerzony

Chodzi o to, żebyś poszła do klasy z rozszerzonym poziomem nauczania biologii i chemii (czyli po prostu klasa biol-chem)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości