Chcę związać moją przyszłość z biologią :)

Wątki i posty o tematyce przyrodniczej, niepasujące do pozostałych kategorii wyodrębnionych na forum przyrodniczym
Awatar użytkownika
sluchamrocka
Posty: 8
Rejestracja: 17 paź 2010, o 17:03

Chcę związać moją przyszłość z biologią :)

Post autor: sluchamrocka »

Witam. To mój pierwszy post, dopiero tu się zarejstrowałam więc proszę o wybaczenie, nie zwracanie na moje błędy typu nie tutaj powinien być ten wątek
Otóż tak jak jest napisane w tytule chcę związać moją przyszłość z biologią. Chodzę do 1 klasy gimnazjum. I po prostu zakochałam się w biologii Wiem że to troche za wcześnie żeby cokolwiek planować, ale już tak sobie rozmyślam o przyszłości, o moim zawodzie. W liceum zamierzam wybrać się na jakiś profil czy też klasę z rozszerzoną biologią, ale zupełnie nic nie wiem o tych profilach gdzie iść jakie one w ogóle są. Matura i studia tak samo. Prosiłabym o wytłumaczenie na jaki profil/klasę iść żebym miała rozszerzoną biologię, jakie zawody są związane z biologią co później z maturą i studiami Jakie szkoły polecacie (chodzi mi o liceum jak narazie). Bardzo proszę Wiem, że dużo do pisania
asdf23445
Posty: 68
Rejestracja: 18 wrz 2010, o 22:35

Re: Chcę związać moją przyszłość z biologią :)

Post autor: asdf23445 »

i bardzo dobrze ze juz w 1 gimnazjum planujesz zawod. Ja tez w 1 gimnazjum wiedzialem ze ide na medycyne. Wlasnie medycyna ma bardzo wiele wspolnego z biologia, do tego masz np farmacje, i to sa te najbardziej prestizowe kierunki z ktorych w przyszlosci mozna miec duzo kasy. Z tym ze na tych kierunkach potrzebujesz tez chemii na bardzo wysokim poziomie i tez musisz to lubic. Mozesz isc do szkoly na biologiczno chemiczne, albo biologiczno chemiczno fizyczne tak jak ja mam. Poszukaj w internecie jakie szkoly sa w Twoim miescie, jakie maja najlepsze opinie, gdzie jest sporo laureatow/finalistow olimpiad przedmiotowych i na tej podstawie wybierz. Przykladowe zestawy zadan maturalnych znajdziesz w internecie. I nie sugeruj sie opiniami typu ze na mature za wczesnie, poziom nauki w gimnazjum jest bardzo niski, podreczniki tez na ogol nie omawiaja zagadnien wyczerpujaco i dobrze bedzie jezeli wczesniej zabierzesz sie za material z liceum. Tylko nie zniechecaj sie jezeli poziom wyda Ci sie wysoki, tak jest zawsze na poczatku, a im wiecej spedzasz z tymi rzeczami czasu tym lepiej Ci idzie. Mozesz tez poprosic o pomoc nauczyciela w szkole albo zalatwic prywatne lekcje, latwiej Ci bedzie sie przygotowac bo bedzie to usystematyzowane.
Awatar użytkownika
sluchamrocka
Posty: 8
Rejestracja: 17 paź 2010, o 17:03

Re: Chcę związać moją przyszłość z biologią :)

Post autor: sluchamrocka »

dzięki za odpowiedź w moim mieście ? nie ma wyższych szkół to małe miasteczko. Postaram się dążyć do moich marzeń związanych z biologią. Nie za bardzo wiem o dziedzinach biologii poczytam w internecie, z czasem się wszystkiego nauczę:)
Awatar użytkownika
Tekamidu
Posty: 12
Rejestracja: 12 lut 2010, o 09:46

Re: Chcę związać moją przyszłość z biologią :)

Post autor: Tekamidu »

Już w pierwszej klasie gimnazjum zabieranie się za naukę typowo pod maturę? Zdecydowanie nie. Na to masz jeszcze 6 lat podczas których wszystko może się zmienić o 180 stopni. W dalszym ciągu możesz darzyć biologię swoją miłością, ale bez przesady. Ucz się systematycznie, może staraj się dodatkowo nieco poszerzać swoją wiedzę. Porozmawiaj o Twojej pasji z nauczycielem, on powinien Cię dalej pokierować.
Jest Olimpiada Biologiczna dla gimnazjum (nie wiem jaki poziom wiedzy jest wymagany), która daje Ci maksymalną ilość punktów na teście mat. - przyrod. Myślę, że warto byłoby spróbować.
Co do poziomu w gimnazjach, to się niestety zgadam. Dla mnie to były 3 lata wyrwane z życia.

A z jakiego miasta jesteś?

sluchamrocka PS. Ja też
Awatar użytkownika
Minnie
Posty: 5
Rejestracja: 18 sie 2010, o 10:39

Re: Chcę związać moją przyszłość z biologią :)

Post autor: Minnie »

Zgadzam się z Tekamidu : przygotowywanie się do matury w pierwszej klasie gimnazjum to chyba jednak troszeczkę za wcześnie Co oczywiście nie zmienia faktu, że dalej możesz darzyć biologię swoją miłością, poszerzać swoją wiedzę.
Ja w gimnazjum też dużo myślałam o swojej przyszłości, o tym, co chcę w życiu robić. Miałam wiele planów, ale naprawdę mogę Ci z czystym sumieniem powiedzieć, że to wszystko ulega najczęściej zmianie (podkreślam - najczęściej, bo w Twoim przypadku może być oczywiście inaczej ). Miałam wybrany kierunek studiów, później wiążący się z tym zawód, ale poszłam do liceum i cóż, wszystko pękło jak bańka mydlana. I niestety teraz jestem na takim etapie, że coraz częściej sobie zadaję pytanie : co dalej?.
Co do szkół - ja jestem w LO na profilu biol-chem. Do tego mam też częściowo rozszerzoną fizykę. Jeśli więc chcesz mieć biologię w zakresie poszerzonym to właśnie proponuję taki profil (bo w sumie to o innych typach mi nic nie wiadomo )

Powodzenia i wytrwałości życzę!
Awatar użytkownika
sluchamrocka
Posty: 8
Rejestracja: 17 paź 2010, o 17:03

Re: Chcę związać moją przyszłość z biologią :)

Post autor: sluchamrocka »

"A z jakiego miasta jesteś?"

hmm to ok 50 km od Włocławka :p
Awatar użytkownika
sluchamrocka
Posty: 8
Rejestracja: 17 paź 2010, o 17:03

Re: Chcę związać moją przyszłość z biologią :)

Post autor: sluchamrocka »

no zobaczy się jak to dalej pójdzie : ) będe dobrej myśli
Awatar użytkownika
Tekamidu
Posty: 12
Rejestracja: 12 lut 2010, o 09:46

Re: Chcę związać moją przyszłość z biologią :)

Post autor: Tekamidu »

sluchamrocka pisze:hmm to ok 50 km od Włocławka :p
A można dokładniej? Bo ja też mam coś koło 50.
koziii4
Posty: 16
Rejestracja: 20 paź 2010, o 17:52

Re: Chcę związać moją przyszłość z biologią :)

Post autor: koziii4 »

Ja tak samo jak Ty jestem w I klasie gimnazjum i wiem, ze zwiążę swoją przyszłość z biologią,a le mam taki sam problem jak Ty. Kompletnie nie wiem na jaki kierunek iść. Niektórzy doradzają mi BIOTECHNOLOGIĘ, ale nie wiem czy to kierunek dla mnie. Także dodałam wątek : Czy biotechnologia to zawód przyszłości ? Wiec zaprasza do dyskusji na ten temat.a może ktoś podpowie mi coś o wiele ciekawszego.!?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
sluchamrocka
Posty: 8
Rejestracja: 17 paź 2010, o 17:03

Re: Chcę związać moją przyszłość z biologią :)

Post autor: sluchamrocka »

"A można dokładniej? Bo ja też mam coś koło 50.

tak publicznie nie będe pisała )
Awatar użytkownika
sluchamrocka
Posty: 8
Rejestracja: 17 paź 2010, o 17:03

Re: Chcę związać moją przyszłość z biologią :)

Post autor: sluchamrocka »

biotechnologia ?
a co to ?:p
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Chcę związać moją przyszłość z biologią :)

Post autor: Batha »

sluchamrocka, jak chcesz wiedzieć, co to biotechnologia to wpisz to w google.
pytania dot. miejsca zamieszkania proszę kontynuować w pw, bo nie dotyczą one tematu.

sluchamrocka, ja proponuję Ci, żebyś się dowiedziała, czy w Twojej szkole nie ma jakiegoś kółka biologicznego, etc, czy w miejscowym, lub mniej miejscowym domu kultury nie ma dod. zajęć (50 km to nie tak dużo, może we Włocławku znajdzie się coś, co Cię zainteresuje i będziesz mogła jeździć w weekendy).
Prócz tego ucz się pilnie, nawet troszkę na przód. Na początku 2. klasy zgłoś się do konkursu kuratoryjny.
i nie olewaj chemii, geografii, czy fizyki. ich znajomość może okazać się przydatna.
asdf23445
Posty: 68
Rejestracja: 18 wrz 2010, o 22:35

Re: Chcę związać moją przyszłość z biologią :)

Post autor: asdf23445 »

Tekamidu pisze:Już w pierwszej klasie gimnazjum zabieranie się za naukę typowo pod maturę?
ja wlasnie tak sie uczylem, i zwlaszcza biorac pod uwage poziom gimnazjalny to uwazam ze tak jest lepiej. nie mowie wptawdzie o nauce scisle do matury, ale korzystanie np. z materialow przeznaczonych dla maturzystow ktore sa znacznie lepsze pod wzgledem merytorycznym
Tekamidu pisze:Co do poziomu w gimnazjach, to się niestety zgadam. Dla mnie to były 3 lata wyrwane z życia.
gimnazjum to jest strata czasu zwlaszcza dla uczniow zdolnych, w mojej szkole bylo duzo osob ktore byly zwolnione z egzaminow dzieki konkursom (m.in z biologii) juz w 1 gimnazjum. i cale lata stracone. a uczniowie przecietni czy mniej zdolni to tez nic na tym nie zyskaja bo uczy sie rzeczy zupelnie niepotrzebnych
Minnie pisze:Miałam wybrany kierunek studiów, później wiążący się z tym zawód, ale poszłam do liceum i cóż, wszystko pękło jak bańka mydlana. I niestety teraz jestem na takim etapie, że coraz częściej sobie zadaję pytanie : co dalej?
ale dlaczego tak? przeciez to jest nieekonomiczne tak sie najpierw czegos uczyc a potem zmienic zdanie. a na co chciales isc i czemu juz nie chcesz jesli mozna spytac? no i co zamiast tego bys chcial?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości