Przedmioty na pierwszym roku

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Khayman00
Posty: 525
Rejestracja: 6 cze 2008, o 23:40

Re: Przedmioty na pierwszym roku

Post autor: Khayman00 »

W Olsztynie fakultety są przez 6 lat, generalnie z nazwy są całkiem ciekawe, a okazują się zawszę nudą Teraz za to zapytali nas studentów jakie chcielibyśmy mieć faki (niemożliwe, a jednak!) i wyszedł z tego m.in. język migowy, który jest bardzo fajny.

Jeśli chodzi o przedmioty to gdzieś tu są plany zajęć

A z matmy na pierwszym roku, od tego rocznika wprowadzone zostały jakieś zajęcia, na których uczą ludzi matmy, co tam dokładnie jest nie pamiętam, ale ma to służyć chyba potem na biofizie i biostatystyce.
malinka9
Posty: 15
Rejestracja: 24 mar 2011, o 00:45

Re: Przedmioty na pierwszym roku

Post autor: malinka9 »

to prawda że od tego roku jest obowiązkowa matma na wszystkich uczelniach lekarskich na pierwszym roku?
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Przedmioty na pierwszym roku

Post autor: godziasia »

co to znaczy obowiązkowa matma"? Obowiązkowa w rekrutacji? Nie sądzę. Obowiązkowa jako przedmiot na studiach? Tym bardziej nie sądzę.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Przedmioty na pierwszym roku

Post autor: Mårran »

Nie wiem, ale raczej wciskanie dodatkowego przedmiotu po skróceniu studiów o rok i wciśnięciu jeszcze stażu, było by bezsensowne. Chociaż z naszym rządem i jego pomysłami.
Pani Buka
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: Przedmioty na pierwszym roku

Post autor: Sephora »

nie sądzę żeby wprowadzili obowiązkową matematyke, gdyż nijak to się ma do kształcenia na studiach, i tak postępem było wycofanie sie z fizyki na wielu uczelniach
Awatar użytkownika
zielona_karotka
Posty: 61
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 12:21

Re: Przedmioty na pierwszym roku

Post autor: zielona_karotka »

na niektórych i tak jest jeszcze biofizyka, z którą się właśnie męczę
ale trzeba oddać jej sprawiedliwość - są to rzeczy dość ważne.
ale i tak z niektórych ćwiczeń wynoszę jedynie ból głowy
konturek

Re: Przedmioty na pierwszym roku

Post autor: konturek »

raczej na wszystkich jest biofizyka - jak dla mnie średnio przydatna, szczególnie mechanika bryły sztywnej czy tego typu rzeczy.
Awatar użytkownika
zielona_karotka
Posty: 61
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 12:21

Re: Przedmioty na pierwszym roku

Post autor: zielona_karotka »

stąd moja wzmianka o bólu głowy dlatego też napisałam dość ważne akurat teraz będę mieć o EKG, stąd też oddawanie sprawiedliwości", choć na pewno będzie o tym jeszcze później
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Przedmioty na pierwszym roku

Post autor: Medycyna Lwów »

ważne? z wiedzy z biofizyki nie skorzystałem dotąd nigdy i pewnie nie skorzystam. A o EKG po biofizyce wie się tyle co nic.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Przedmioty na pierwszym roku

Post autor: Mårran »

Z zajęć o EKG na biofizyce wyniosłam głównie wiedzę, iż używając tamtejszego sprzętu nie należy siadać przy gniazdku, bo uzyskuje się głównie zapis prądu z instalacji

Jeśli coś mi się podoba (przyda?) to kilka ćwiczeń z biofizyki w skali mikro, ale to ze względu na pozostałości zainteresowań z mat-fizu

Chociaż nasza biofizyka była lajtowa, trudno było to oblać, nie mówiąc już o warunku itp.
Pani Buka
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Przedmioty na pierwszym roku

Post autor: Medycyna Lwów »

u nas przedmiot był bardzo fajny- nie sądze żebym miał jeszcze keidykowliek na studiach okazję zrobić USG j.brzusznej koledze z grupy czy zbadać dopplerem przepływy w tt. szyjnych, wiedzy wielkiej nie zdobyłem poza to co wiem z fizyki z liceum, a przedmiot ten będize pewnie obok chemii i biologi med pierwszy to redukcji (czesciowej lub totalnej) przy nowym programie studiów.
Awatar użytkownika
zielona_karotka
Posty: 61
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 12:21

Re: Przedmioty na pierwszym roku

Post autor: zielona_karotka »

no cóż, z perspektywy pierwszego roku trochę ciężko mi ocenić przydatność niektórych rzeczy, których muszę się uczyć
a niestety, moja biofizyka nie jest lajtowa i wolę chyba łudzić się, że uczę się rzeczy przydatnych, skoro muszę poświęcić jej sporo czasu.
konturek

Re: Przedmioty na pierwszym roku

Post autor: konturek »

w sumie czy ja wiem ta biologia nie taka zła chociażby przez parazyty.
elektromedycyna pewnie ciekawa ja jak dotąd miałem optykę i promieniotwórczość i strasznie nudne wg mnie ale na szczęście nie mam egzaminu, którego oblewa 3/4 osób z kierunków, które mają.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości