Przedmioty na pierwszym roku

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
wojtak
Posty: 795
Rejestracja: 22 lis 2009, o 21:33

Re: Przedmioty na pierwszym roku

Post autor: wojtak »

Możecie podać jakieś info o tej reformie? Od kiedy mają być studia skrócone?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Przedmioty na pierwszym roku

Post autor: Medycyna Lwów »

na stronie Ministerstwa powinno coś być, bo dziś sejm przyjął tą ustawę właśnie. Studia będa trwać 5 lat, na 6 roku staż, zmiany w programie, ale szczegółów nie znam.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Przedmioty na pierwszym roku

Post autor: Padre Morf »

na stronie Ministerstwa powinno coś być, bo dziś sejm przyjął tą ustawę właśnie.

Do ostatecznego wyniku jeszcze daleko ]
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Przedmioty na pierwszym roku

Post autor: Agher »

myślę, że senat przepchnie, a w pałacu podpiszą. No chyba że znowu będzie chciał udawać chojraka i alternatywnego, samodzielnego prezydenta, ale raczej w to wątpię.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Przedmioty na pierwszym roku

Post autor: Padre Morf »

myślę, że senat przepchnie, a w pałacu podpiszą.


Zanim rektorzy szkół medycznych się zbiorą i ustalą co i jak minie trochę czasu. Ustalanie nowych planów zajęć też nie zostanie zrobione z dnia na dzień.

Niewykluczone, że 1 października będziemy znać jedynie program studiów dla I roku, kolejne lata będą układać z czasem". Minie zapewne parę lat zanim ustali się w miarę sensowny program studiów.

Pierwszy rok i tak będzie miał najgorzej, bo będą królikami doświadczalnymi.
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Przedmioty na pierwszym roku

Post autor: Agher »

no patrząc tak całościowo, to na pewno długo poczekamy na cały plan i rozpis zajęć. Co nie zmienia faktu, że przepchnięcie tej ustawy i wejście jej w życie w tym lub w następnym roku akademickim jest całkiem prawdopodobne.

Ciekawie będzie jeszcze wtedy, kiedy konczyc nauke będą roczniki - pierwszy nowego trybu, i ostatni starego. Czasowo jedni będą konczyc studia i zdawać egzamin, a drudzy konczyc staż i zdawać egzamin. I jedni i drudzy będą mogli już iść na specjalizację. To będzie dopiero konkurencja o miejsca na specjalizacje, bo jakoś wątpię, żeby je podwoili w danym roku.

Więc o ile jestem w stanie szrozumieć skrócenie programu z 6 lat do 5 (przecież nikt się nie będzie przejmował, że student ma za dużo pracy), o tyle nie rozumiem, czemu nikt nie mówi o tej sytuacji? Widać w ministerstwie nie myślą dalej niż do końca kadencji P
Awatar użytkownika
wojtak
Posty: 795
Rejestracja: 22 lis 2009, o 21:33

Re: Przedmioty na pierwszym roku

Post autor: wojtak »

To wchodzi od 2013? Jeśli tak to fajnie, bo 93 to taki doświadczalny trochę.
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Przedmioty na pierwszym roku

Post autor: Agher »

Nie wiadomo dokładnie od kiedy. Ustawa jest w toku, więc nie ma co się przejmować ani cieszyć nadmiernie. W tym kraju, już wiele ustaw które miały wejść nagle gdzieś zanikało, na konsultacjach, w senacie, u prezydenta, w trybunale i to nie zależnie od opcji politycznej która rządziła

No i dochodzą jeszcze te czynniki o których mówił [at] Morf. Choć myślę, że szanse na rok akademicki 2012 - 2013 są spore, no chyba, że będą chcieli przepchnąć przed wyborami, ale w politykowanie kto? co? i dlaczego? chce przepchnąć, to nie lubię i nie zamierzam się bawić

Ale ja tu gadu, gadu, a czynność kanalików nerkowych sama się nie nauczy P
gercio

Re: Przedmioty na pierwszym roku

Post autor: gercio »

W ustawie jest zapisane, że ostatni staż lekarski zacznie się 1 X 2017, więc według tego rocznikiem doświadczalnym będą studenci, którzy zaczną naukę w 2012 r.
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Przedmioty na pierwszym roku

Post autor: David »

Skoro ostatni LEP jest 1 X 2017 pozostaje jeszcze jeden problem- poprawek. Prawda jest taka, że nie wszyscy go zdadzą w I terminie, i co, będą potem LEPy robić dla tej garstki ze starego systemu?
lykorz
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Przedmioty na pierwszym roku

Post autor: Agher »

innego wyboru nie mają. tyle lat ile mogą poprawiać, tyle będą robić poprawki
gercio

Re: Przedmioty na pierwszym roku

Post autor: gercio »

David pisze:Skoro ostatni LEP jest 1 X 2017
To ostatni staż zacznie się 1 X 2007, a skończy się w listopadzie 2018, czyli LEP na pewno będzie jeszcze w sesji zimowej 2019.
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Przedmioty na pierwszym roku

Post autor: David »

Ah, to prawda, walnąłem się i nie doczytałem.

Swoją drogą fajnie, i tak przez kilka dobrych lat trzeba będzie prowadzić LEP i do tego jeszcze LEK. Ot, oszczędność.
lykorz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 48 gości