Problem z zaśnięciem a pełnia Księżyca

Wątki i posty o tematyce przyrodniczej, niepasujące do pozostałych kategorii wyodrębnionych na forum przyrodniczym
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Problem z zaśnięciem a pełnia Księżyca

Post autor: karteczka88 »

Ma ktoś z Was może też problemy z zaśnięciem jak blask Księżyca Wam oświetla cały pokój? Ja mam zawsze ten problem i nie śpię całą noc, czemu tak jest?
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Problem z zaśnięciem a pełnia Księżyca

Post autor: AnnaWP »

Szyszynka reaguje na cykl jasno / zimno. Pojawiły się hipotezy znaczenia np. oświetlania pokoju dzieci w ich rozwoju. W nocy powinno być ciemno i już
Dodatkowo próbuje się również manipulować długością faz jasnej i ciemnej w np. leczeniu depresji. Z tego co słyszałam z ciekawymi rezultatami.

Wracając do szyszynki - wykrywamy cykliczne zmiany oświetlenia nocnego pokoju, co może wpływać na nasz sen. Mój Mąż też tak ma, ale rolety poradziły sobie z problemem. Polecam.

Dla zainteresowanych dodam, że spotkałam się z hipotezą regulacji cyklu miesięcznego kobiet według faz księżyca. Robi się to wprowadzając zaciemnienie pokoju i w razie potrzeby, symulację pełni lekkim podświetleniem. Szczegółów nie znam i nie wiem, czy faktycznie to działa.
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: Problem z zaśnięciem a pełnia Księżyca

Post autor: karteczka88 »

dzięki za odpowiedź
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
armistice
Posty: 309
Rejestracja: 10 lut 2009, o 10:36

Re: Problem z zaśnięciem a pełnia Księżyca

Post autor: armistice »

Wiem ze zabrzmi to zdeka ezoterycznie ale ja nawet jak zaslonie sobie okno to i tak nie moge zasnąć. Malo tego, kiedy sa okresy pelni napada mnie straszny len
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Problem z zaśnięciem a pełnia Księżyca

Post autor: lith »

armistice pisze:kiedy sa okresy pelni napada mnie straszny len
Każde wytłumaczenie dobre
a już szczególnie dziewuchy lubią się tłumaczyć wszelkiego rodzaju okresami
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Problem z zaśnięciem a pełnia Księżyca

Post autor: yeast »

No nie wiem, mam to samo (kiedy mialam okna od dobrej strony, to zawsze potrafilam powiedziec kiedy jest pelnia po tym jak spalam i co mi sie snilo). Ale u mnie bylo tak, że spalam mniej, budzilam sie w nocy, ale bylam bardziej wyspana potem (generalnie mialam tez duzo snów, niekiedy makabrycznych - jaby więcej fazy REM czy coś).
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Problem z zaśnięciem a pełnia Księżyca

Post autor: AnnaWP »

Nie wiem czy to brzmi ezoterycznie.
W naszej przyrodzie istnieje kilka cykli, cykl dobowy to tylko jeden - najsilniej odczuwalny i najłatwiej wytłumaczalny. Ale cykl księżyca również może być zapisan w naszej fizjologii, chociażby z tego powodu, że wychodząc na ląd zwierzaczki były poddane pływom (w cyklu 28 dniowym właśnie), a więc był to czynnik umożliwiający nastawienie zegara biologicznego.

Czy ostatnio wypadała pełnia? Tak odnośnie koszmarów.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości