Jak ułożyc dobry plan nauki?6h nauki dziennie do matury 2011

Wątki i posty o tematyce przyrodniczej, niepasujące do pozostałych kategorii wyodrębnionych na forum
Kosmita

Jak ułożyc dobry plan nauki?6h nauki dziennie do matury 2011

Post autor: Kosmita » 1 sty 2011, o 14:08

Cześć, to mój pierwszy post na forum.
W tym roku zdaje mature z biologi i chemi na poziomie rozszerzonym. Zacząłem już od początku roku powtarzać, ale to chyba za mało :( Jestem bardzo leniwy. Próbowałem ułożyć sobie grafik (plan dnia) ale jakoś go nie ułożyłem do końca :). Jak ułożyć dobry grafik zeby dziennie się uczyc ok 6godzin i zeby miec czas np. na oglądanie telewizji i czasem wyjscie z domu. To powinny byc 2 plany ? pierwszy w dni wolne a drugi w te dni co ide do szkoły POMOCY

Awatar użytkownika
paulina_47

Re: Jak ułożyc dobry plan nauki ?

Post autor: paulina_47 » 1 sty 2011, o 14:52

A 6 godzin to troche nie za dużo?. Zapomnisz, jak świat wygląda...

Awatar użytkownika
przyrodnik
Moderator w spoczynku

Re: Jak ułożyc dobry plan nauki?6h nauki dziennie do matury 2011

Post autor: przyrodnik » 1 sty 2011, o 14:55

A 6 godzin to troche nie za dużo?

raczej za mało na przerobienie dobrze całego materiału

lith

Post autor: lith » 1 sty 2011, o 14:57

Właśnie ciężko pogodzić naukę z przyjemnościami... ale nie jest to niemożliwe po prostu w ciągu tygodnia idziesz szybko spać powiedzmy o 20... do 20 masz czas wtedy na jakieś wyjścia rozrywki itd, potem o północy wstajesz, ogarniasz się i od 1 do 7 masz czas na naukę, cicho, nikt nie przeszkadza, nikt nie rozprasza. a w weekend wypadałoby gdzieś wyjść, więc robimy zmianę i po prostu w dzień 6h... np,. od 1 po południu do 7 wieczorem, a wieczorem na impreze :dance: I się wybawisz, w weekend wyśpisz do południa... tylko włąśnie się zastanów czy nie przewidzieć w planie lepiej jeszcze dodatkowych 1-2h, np od razu po szkole na utrwalenie nowego materiału na świeżo jeszcze

Awatar użytkownika
Zielona cytryna

Post autor: Zielona cytryna » 1 sty 2011, o 15:03

lith pisze:Właśnie ciężko pogodzić naukę z przyjemnościami... ale nie jest to niemożliwe po prostu w ciągu tygodnia idziesz szybko spać powiedzmy o 20... do 20 masz czas wtedy na jakieś wyjścia rozrywki itd, potem o północy wstajesz, ogarniasz się i od 1 do 7 masz czas na naukę, cicho, nikt nie przeszkadza, nikt nie rozprasza. a w weekend wypadałoby gdzieś wyjść, więc robimy zmianę i po prostu w dzień 6h... np,. od 1 po południu do 7 wieczorem, a wieczorem na impreze :dance:
Robię tak od czasów, gdy zaczęłam się ostro przygotowywać do sprawdziany kompetencji, czyli od połowy 4 klasy podstawówki, i powiem Ci jedno TO DZIAŁA!
przyrodnik pisze:
A 6 godzin to troche nie za dużo?

raczej za mało na przerobienie dobrze całego materiału
Właśnie wydaje mi się, że trochę za mało :(
Może zaoszczędź jeszcze jakąś godzinę snu, bez przesady, żeby w klasie maturalnej w miarę normalnie żyć i spać po 4h :D

lith

Post autor: lith » 1 sty 2011, o 15:08

No właśnie... tym bardziej, żeby później szoku nie było, bo na studiach, nawet 12, czy 14h to mało... więc trzeba będzie znaleźć miejsce na przynajmniej 2 'sesje' po 6h dziennie... wtedy odpadają już jakieś wyjścia czy telewizja

Awatar użytkownika
Zielona cytryna

Post autor: Zielona cytryna » 1 sty 2011, o 15:11

Ja mam maturę za rok, cztery miesiące i kilka dni, i już teraz siedzę po 6h, więc w maturalnej na pewno 10h to będzie minimalnie.
No i w wakacje planuje mocno przysiąść :)

EDIT!
Zdobądź koniecznie poznańskie skrypty, bo sorki ale zdać dobrze bez nich maturę z biologii czy chemii to się raczej nie da.

lith

Post autor: lith » 1 sty 2011, o 15:14

Nom, żeby tak chociaż semestr przerobić... przed studiami... bo potem jest łatwiej znaleźć czas np. na zjedzenie obiadu, czy wyjście do sklepu... ja normalnie współczuję tym co tak na żywioł poszli i się zaczęli uczyć na tydzień czy dwa przed początkiem roku... ale sami sobie winni

edit:
Zielona cytryna pisze:Zdobądź koniecznie poznańskie skrypty
No słyszałem właśnie, że z nimi jak sie dobrze rozplanuje czas to można i 5h dziennie się wyrobić... niby 1h nie robi, ale w perspektywie całego roku szkolnego jednak jest róznica... zawsze można tą godzinę też np. już do nauki pod studia przeznaczyć, żeby się wdrożyć.

Awatar użytkownika
paulina_47

Post autor: paulina_47 » 1 sty 2011, o 15:37

Hmm :twisted:
Skoro to takie skuteczne, może i ja zacznę tak pracować. W sumie racja, i tak trzeba powoli się przyzwyczajać...
No to uciekam do książek, a o 10 może jakaś mocna kawa i nie będzie mi się chciało spać.

Awatar użytkownika
Ollie

Post autor: Ollie » 1 sty 2011, o 15:48

Widzę, że dobrze zrobiłam zamykając się dzisiaj w nocy w łazience i ucząc się, podczas gdy inni marnowali czas na zabawę. Niby jestem w 1 klasie, ale do matury już mi czasu dużo nie zostało i już się zastanawiam jak się ze wszystkim wyrobię :twisted:

I chcę już ferie, przynajmniej spędzę dwa tygodnie tylko z książkami :arrow:

mir1

Post autor: mir1 » 2 sty 2011, o 12:11

Oj jak miło się czyta te Wasze wypowiedzi ,takie ambitne :-) żeby mój synek leniuszek chciał to przeczytać . Mam wrażenie ,że jeszcze nie zaczął przygotowań do matury i egzaminu zawodowego (jest w technikum ). Narazie cieszy się ,że próbne poszły mu nieźle . Boję się ,iż ten fakt nie zmobilizuje go do nauki :/ Pozdrawiam pracowitych i życzę jak najlepszych wyników :-)

[ Post wys

tchorz

Post autor: tchorz » 2 sty 2011, o 12:45

Hm... nie wiem dlaczego mam wrażenie,że te wypowiedzi jakieś takie sarkastyczne...
A czy trzy godziny chemii i 3 biologii przez 4 miesiace to duzo, to nie wiem. Wszystko zalezy od jakiego etapu wiedzy sie startuje i co sie chce osiagnąć.
No i czy mozliwe jest poświecenie takiej ilosci czasu na naukę. Bo mozliwe że przy 5 godzinie bedzie tylko tępe wpatrywanie w podręcznik i stres.
Z drugiej strony, gdyby np w szkole było 3 godziny biol i 3 chemii jako powtórka, jeszcze świetnie prowadzone to chyba by wszyscy zazdroscili, a nie dziwili się ze 6 godzin dziennie do matury...

lith

Post autor: lith » 2 sty 2011, o 13:52

mir1, to zmotywuj go... ile % normy wyrobi tyle jeść dostanie, kilka dni pogłoduje to zrozumie jaka nauka jest ważna :idea:

Moja siostra ma np. wydrukowane zadania i jak chce śniadanie/ kolacje to musi przynieść 25 zadań, jak obiad to 50- po 25 za każde danie. I już od pół roku się sprawdza, jest w 1 gim i będzie miała pewnie 6,0 na semestr.

ODPOWIEDZ