Jakie studia na przyszłość najlepsze?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
ashita
Posty: 4
Rejestracja: 11 sty 2011, o 17:11

Jakie studia na przyszłość najlepsze?

Post autor: ashita »

Witam !
Obecnie jestem w ILO na biol-chem. Chcialabym spytać starszych mądrzejszych ode mnie jaki zawód bedzie najlepszy pod względem zarobków i w ogole. Interesują mnie głównie zawody:
farmaceuta
ratownik medyczny
rehabilitant
fizjoterapeuta
ewentualnie medycyna
Prosze o opisanie krotko o tych zawodach i jak jest na tych studiach, czy jest ciezko itp.Jaka matura jest potrzebna i na ile % ? Czy ciezko jest sie dostac? W jakim miescie jest sie najtrudniej dostac a w jakim nie np. na medycyne?
Znacie jakie jeszcze zawody podobne?
Nie jestem dobra z chemii próbuje, ale jest ciezko podobnie z biologii. Co mam robić abym nie miała zaległości i abym poradzila sobie na maturze?
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Jakie studia na przyszłość najlepsze?

Post autor: lith »

Jeżeli chodzi o poziom trudności to trudne będą na pewno farmacja i medycyna.
A Ratownictwo, fizjoterapia na pewno będą łatwiejsze. Najtrudniej się dostać z nich na medycynę, potem na farmację. Na resztę raczej łatwo. Najbardziej przyszłościowa znich wydaje mi się medycyna, chociaż po farmacji też się można dobrze zakręcić. Zależy co chcesz robić. Jak wyglądają dokłądnei zarobki w przypadku fizjoterapeutów nie mam pojęcia.ale przynajmniej wiem, że ratownicy medycznie są pod tym względem mocno niedoceniani.
Awatar użytkownika
Tuś.
Posty: 389
Rejestracja: 28 maja 2008, o 15:59

Re: Jakie studia na przyszłość najlepsze?

Post autor: Tuś. »

ashita pisze: ratownik medyczny
Jesteś kobietą = zrezygnuj z tego kierunku. No chyba, że lubisz rozrywki w stylu dzisiaj wydrukuję o 10 więcej CV niż wczoraj i odwiedzę pięć szpitali więcej, a i tak nic z tego nie będzie".
Studia są fajne, bardzo fajne, ale perspektywa PO studiach - paranoja. Może nie dla faceta, ale dla kobiety tak,
Awatar użytkownika
kocilapki
Posty: 201
Rejestracja: 21 maja 2010, o 09:44

Re: Jakie studia na przyszłość najlepsze?

Post autor: kocilapki »

weterynaria podobno najtrudniejszy
Awatar użytkownika
Gajek
Posty: 380
Rejestracja: 7 paź 2010, o 19:35

Re: Jakie studia na przyszłość najlepsze?

Post autor: Gajek »

Tuś. Jeden krzyk o to, że nie chcą jej bo jest kobietOŁ i zrobi się sodomia i gomoria, że szowinizm, że nierównouprawnienie i inne kwiatki.
Śmieszne jest to, że egzaminy w wojsku i policji są dla kobiet łatwiejsze niż dla mężczyzn.
NO ALE PRZECIEŻ TO ONE SĄ TAKIE POSZKODOWANE :]
Awatar użytkownika
pb
Posty: 130
Rejestracja: 11 lip 2009, o 10:41

Re: Jakie studia na przyszłość najlepsze?

Post autor: pb »

politologia!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości