lekarski

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
marysia14
Posty: 62
Rejestracja: 8 wrz 2010, o 16:32

Re: lekarski

Post autor: marysia14 »

Tomq pora byś zaczął jeść owies.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: lekarski

Post autor: Biochejter »

Tomq pisze:wystarczy spojrzeć w jakiekolwiek zestawienia żeby wielkie collegium medicum uj nagle stalo się małe
strona 26/27/28 no daleko WUMowi do UJ, UMB, UM Poznań i PAMu jeśli chodzi o wydziały lekarskie jak spadniecie do 4 kategorii Tomqu, to nie ma dofinansowania z MNiSW, także ciśnij z nauką póki możesz, bo do czołówki to troche daleko macie niestety, zarówno I jak i II WL WUM - nie ma czym się chwalić za bardzo.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: lekarski

Post autor: Biochejter »

Tomq daj tego posta co dopiero skasowałeś po moim

Tomq w skasowanym poście minute temu:
Tomq pisze: "moja wina że studiuję na jednym z najlepszych uniwersytetów medycznych w Polsce?"
Bez dwóch zdań

Ps. W tym usuniętym zarzucałeś też brak merytorycznej rozmowy, bez potwierdzeń. Proszę, masz potwierdzenie w linku wyżej.
Awatar użytkownika
Tomq
Posty: 738
Rejestracja: 11 maja 2010, o 17:50

Re: lekarski

Post autor: Tomq »

Kto tu jest ograniczony, to nie ja nie respektuje prawa do posiadania poglądów na określone sprawy. Wszyscy którzy myślą inaczej niż wy są be? A może wasze racje są naj naj bo jest was więcej? Dziecinada. A kursy urządzają lokalne oddziały ifmsa, chyba że takowego nie macie, nie należycie albo się wami za bardzo nie interesuje. Rzeczowej dyskusji brak, a krzyczeć każdy może bzdury wypisujecie bez wskazania palcem i udowodnienia bądź podania kontrargumentu. No ale wiem wiem, jestem sam jeden, a Was jest tyle. Faktycznie muszę okazać skruchę - nie mam racji, wprost mieć jej nie mogę. Szkoda, że takie zasady na studiach nie obowiązują. Studenci w 15 osób stanęliby przed asystentem i powiedzieli, że umieją na kolokwium, nawet jeśli asystent stwierdziłby, że jest inaczej. Ich jest więcej mają rację! Szkoda jednak, że są tylko studentami. Moja wina, że studiuję na jednym z najlepszych uniwersytetów medycznych w Polsce. Ponadto przyznaję się - przeze mnie runęły wieże WTC, ruscy wkroczyli do Gruzji i wiele wiele innych. Łatwiej znaleźć kogoś kto myśli inaczej i zrobić wjazd w kilka osób niż zacząć myśleć nad tym co pisze, prawda? Pozdrawiam.

Proszę bardzo, chciałem dopisać, że twoje zestawienie pozostawię z politowaniem, bo lwia większość pracowników naukowych insytytutu Psychiatrii i Neurologii czy IPCZD to pracownicy amwaw jenocześnie. Jak się nie ma porządnych jednostek naukowych w mieście to trzeba się schronić pod wydział lekarski, prawda?

P.S. Ta dyskusja jak widać do niczego nie prowadzi, lepiej wziąć tę colę i popcorn, obejrzeć jakiś film, bo jak widać ja wiem swoje i wy wiecie swoje. Można tak rzucać piłeczkę do rana.
Awatar użytkownika
Khayman00
Posty: 525
Rejestracja: 6 cze 2008, o 23:40

Re: lekarski

Post autor: Khayman00 »

Wg tejże kategoryzacji UWM w Olsztynie dumnie pilnuje samego końca stawki
Awatar użytkownika
vanille
Posty: 164
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:29

Re: lekarski

Post autor: vanille »

Tomq, odpowiadając na pierwszą część Twojej wypowiedzi - mamy swój oddział ifmsa, do którego nawet jakimś cudem należę.
Jeżeli chodzi o dalszą część no to hmm. każdy ma prawo do własnego zdania ale bulwersujący jest sposób w jaki je wyrażasz. Może o tym nie wiesz, ale sprawiasz wrażenie osoby, która zadziera nosa, bo przecież studiuje na WUMie, jednocześnie sugerując dość otwarcie, że studenci innych uczelni mają przed sobą co najwyżej karierę lekarza rodzinnego w przychodni, bo przecież NIE studiują na WUMie. Zgadzam się, że jest to jedna z lepszych uczelni, nie ulega to żadnej wątpliwości, ale to nie powód, żeby się od razu nie wiadomo jak wywyższać.
A jeśli rzeczywiście Twoje poglądy zakładają, że samo miejsce nauki ma jakiś wpływ na to, jak daleko zajdziemy to naprawdę mogę Ci tylko współczuć.
Nie chcę dalej wchodzić w tą dyskusję bo jest zupełnie bezcelowa, a poza tym szkoda mi czasu. Może studenci WUMu są rzeczywiście tacy genialni, że mają czas przesiadywać na forum, niestety studenci UJ go nie mają ] z tego względu jest to ostatni mój post w tym wątku
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: lekarski

Post autor: David »

Niestety mimo zaje**ci WUMu,wielu ludzi idzie na WUM bo się nie dostało na CM UJ . Z odwrotnymi przypadkami nie miałem do czynienia.

Instytut Psychiatrii i Neurologii? W tym zestawienie lubelski Instytut Medycyny Wsi wychodzi lepiej niż on, a głównie kadra ichniejszego UMu tam pracuje .

Pałeczka z mojej strony odbita.

Po prostu nie zapieraj tchu, a otwórz oczy Tomq, że WUM to taka sama uczelnia medyczna jak i inne.
lykorz
Awatar użytkownika
Tomq
Posty: 738
Rejestracja: 11 maja 2010, o 17:50

Re: lekarski

Post autor: Tomq »

David pisze:Po prostu nie zapieraj tchu, a otwórz oczy Tomq, że WUM to taka sama uczelnia medyczna jak i inne.
Zgadzam się w 100%, że wszędzie się trzeba uczyć. Jeśli ktoś nie wykorzystuje szans mu danych to nawet Harvard za mało. Inna sprawa, że nigdy nie chcialem iść na cmuj, a dostać dostałbym się bez problemu Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Cinereus
Posty: 312
Rejestracja: 7 lut 2009, o 00:36

Re: lekarski

Post autor: Cinereus »

tomku, ale na ktorym roku jestes to juz nie powiedziales. mam nieodparte wrazenie ze jestes kotem ] myle sie ? jesli tak to mnie naprostuj.

ciekawi mnie jakie czynniki uwzgledniasz w swoich kryteriach oceniania uczelni, bo ja np. nie uwazam ze WUM nie jest najlepszy czy najgorszy czy sredni, ciezko mi to powiedziec bo tam nie studiuje, wiec zastanawiam sie skad wiesz ze np. AM Wroc jest gorsza (tak, ja tu studiuje ), skad wiesz jak u nas jest ? mowiac ze WUM jest najlepszy masz na mysli: wyniki z LEPu, materialy budowlane z ktorych sa tam pobudowane kliniki i inne budynki, obecnosc papieru toaletowego w kiblach wydzialowych czy moze najlepsza kadrę w kazdej dziedzinie ? no i ponawiam pytanie - na jakiej podstawie ustaliles jak jest na innych uczelniach ? studiowales wszedzie ?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: lekarski

Post autor: Padre Morf »

mowiac ze WUM jest najlepszy masz na mysli: wyniki z LEPu, materialy budowlane z ktorych sa tam pobudowane kliniki i inne budynki, obecnosc papieru toaletowego w kiblach wydzialowych czy moze najlepsza kadrę w kazdej dziedzinie ?

ilość rzeczy prostozdupy bez których nie da się zaliczyć kolokwium/egzaminu
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: lekarski

Post autor: Mårran »

Nie wiem, jak w innych miastach, ale patrząc na niektóre budynki GUMedu, skłaniałabym się ku tym materiałom budowlanym

A co do rzeczy prostozdupy, to chyba większość uczelni idzie łeb w łeb jednak

A co do najlepsiejszości Waffki, to się plujecie, że jak to, że wszystkie uczelnie takie same, a jakoś nikt nie pamięta, jak w czasie rekrutacji pisał cel WUM/CMUJ/inny lansik, ale jeśli się nie dostanę, to może być Bydzia czy Olsztyn"

Ja tam nie piszę, czy gdzieś jest ciężej czy łatwiej, bo nigdzie indziej nie studiowałam ] Ale postawa idę do lanserskiej Wafki! Ups, nie dostałam się, idę do miasta X, w takim razie Wafka nie jest lanserska już, w końcu u mnie tak samo jest nieco śmieszna ^^
Pani Buka
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: lekarski

Post autor: godziasia »

ha, a ja nigdy nie chciałam do Wawki, jestem na superbeznadziejnym UM w Łodzi i muszę powiedzieć, że genialnie się z tym czuję] perspektywa, w której absolwenci WUM będą mną pomiatać jako dochtórem gorszej kategorii jest dla mnie niewymownie ekscytującaP nie zamieniłabym swojej poj*banej uczelni na jakąś inną, być może równie poj*baną
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: lekarski

Post autor: a_niap »

Cinereus pisze: mowiac ze WUM jest najlepszy masz na mysli: wyniki z LEPu, materialy budowlane z ktorych sa tam pobudowane kliniki i inne budynki, obecnosc papieru toaletowego w kiblach wydzialowych czy moze najlepsza kadrę w kazdej dziedzinie ? no i ponawiam pytanie - na jakiej podstawie ustaliles jak jest na innych uczelniach ? studiowales wszedzie ?
Papieru toaletowego to akurat na WUMie nie ma A co do kadry to hm.no właśnie, po tym chyba najlepiej widać kto ten WUM skonczylCo prawda jeszcze miałam mało zajęć klinicznych, ale ogólnie już z wieloma zakładami miałam do czynienia na tych studiach i tak naprawde asystentów których miło wspominam można policzyć na palcach (jednej ręki albo dwóch ale tej drugiej sie nie wykorzysta do końca ). Wiekszosc to niestety absolwenci WUMu z wysokim (zby wysokim) mniemaniem o sobie i swojej wyższośći". I częściej my jako studenci mamy do czynienia z asystentami którzy pokazują ileż to oni umieją i tak przekazują wiedzę żeby tak naprawde jej jak najmniej przekazać.

Chociaż oczywiście, jak już zaznaczyłam wyżej, są też asystenci ktorzy dwoją się i troją i naprawde sie starają, a jeszcze do tego jak ma zdrowe poczucie humoru i odpowiedni dystans do siebie to już całkiem rewelka niestety są oni w mniejszości na tej uczelni.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 2 gości