Jakie liceum warszawskie aby dostać się na WUM?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Paulinaa16
Posty: 2
Rejestracja: 20 sty 2011, o 17:05

Jakie liceum warszawskie aby dostać się na WUM?

Post autor: Paulinaa16 »

Chciałam się spytać po jakich Wy (studenci medycyny ) liceach dostaliście się na WUM? Na jakim byliście profilu i na co się dostaliście na WUM? Ja właśnie będę wybierać liceum, a moją przyszłość chciałam związać własnie z medycyną Chodzi mi tylko o licea warszawskie.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Jakie liceum warszawskie aby dostać się na WUM?

Post autor: a_niap »

Tak, przedszkole to podstawa

A na poważnie - biol-chem chyba najlepiej, ale to nie znaczy że na innych profilach źle - podstawa to i tak nauka samemu w domu - liceum co najwyżej może to ułatwić lub utrudnić

Jeśli chodzi o Warszawskie licea, na WUMie sporo osób z Batorego, dużo jest też z V LO
Awatar użytkownika
proximeaccessit
Posty: 256
Rejestracja: 12 mar 2010, o 01:09

Re: Jakie liceum warszawskie aby dostać się na WUM?

Post autor: proximeaccessit »

Najwięcej dostaje się na WUM co roku z IX LO im. Klementyny Hoffmanowej (uczelnia wysyła nawet list gratulacyjny).
Paulinaa16
Posty: 2
Rejestracja: 20 sty 2011, o 17:05

Re: Jakie liceum warszawskie aby dostać się na WUM?

Post autor: Paulinaa16 »

i mam jeszcze jedno pytanie.
czy przyjmując studentów biorą pod uwagę w jakim liceum się uczył? czy tylko wyniki z matury plus ew. jakieś konkursy?
Kerad

Re: Jakie liceum warszawskie aby dostać się na WUM?

Post autor: Kerad »

To wtedy to by się nazywało dyskryminacja a nie rekrutacja
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Jakie liceum warszawskie aby dostać się na WUM?

Post autor: a_niap »

Paulinaa16 pisze:i mam jeszcze jedno pytanie.
czy przyjmując studentów biorą pod uwagę w jakim liceum się uczył? czy tylko wyniki z matury plus ew. jakieś konkursy?
To żart z tym pytaniem?

Możesz sie uczyć nawet w liceum w Wygwizdowie Małym - nikt Ci za to punktów ani nie doda ani tym bardziej nie odejmie. Liczy sie matura i tylko matura. Konkurs tylko jak zostaniesz laureatem.
ann_2000
Posty: 8
Rejestracja: 8 lip 2011, o 19:04

Re: Jakie liceum warszawskie aby dostać się na WUM?

Post autor: ann_2000 »

Ja byłam w VLO i prawda jest taka, że każdy, kto chciał na medycynę chodził na KORKI z fizyki i chemii, ew. z biologii. Nieliczni uczyli się zupełnie sami w domu. Tam po prostu dostają się dobre osoby, którym zależy. W trzeciej klasie zdają sobie sprawę, jak ta szkoła ich niczego nie nauczyła, więc uczą się poza szkołą bardzo sumiennie i dzięki temu mają wysokie wyniki. Następnie szkoła zbiera za to laury i jest wysoko w rankingu.
Najważniejsze pytanie, które należy postawić przed wyborem liceum to: Ile jest czasu w trzeciej klasie na naukę do matury?", czyli czy w trzeciej klasie odchodzi dużo przedmiotów i czy cisną z głupot, których nie zdajesz, jak historia, geografia, itp.
Dopiero trzecia klasa weryfikuje wybór. I wtedy człowiek sobie uświadamia, że całe to liceum to jest g*** warte, bo chodzi tylko o maturę.
Jeśli chodzi o atmosferę, to jest bardzo dobra, miło wspominam. Niestety, w trzeciej klasie wszyscy już narzekali i co z kim się gadało, to chodził gdzieś na kursy, korki itp.
Gdybym miała jeszcze raz wybrać liceum, wybrałabym jakieś bliżej mojego miejsca zamieszkania, gdzie poszli moi znajomi i byleby tylko w trzeciej klasie dali mi święty spokój z przedmiotami maturalnymi.
zuzanna_konstancja
Posty: 142
Rejestracja: 21 cze 2011, o 13:09

Re: Jakie liceum warszawskie aby dostać się na WUM?

Post autor: zuzanna_konstancja »

Czacki
Hoffmanowa
Poniatowski

chyba z tych liceów jest dużo studentów medycyny.

swojej szkoły nie polecam, bo była typowo humanistyczna (tylko 4 osoby z rocznika zdawały na lekarski od razu po maturze, na stacjonarny dostała się jedna). ja na studiach humanistycznych odkryłam, że chcę być lekarzem i uczyłam się sama.
kamillo
Posty: 4
Rejestracja: 6 lip 2011, o 13:19

Re: Jakie liceum warszawskie aby dostać się na WUM?

Post autor: kamillo »

ODRADZAM CZACKIEGO! Świetnie tam uczą chemii, to trzeba przyznać. Wymagania na sprawdzianach są dostosowane do matury.

Niestety biologia i fizyka to jakiś żart. Zwłaszcza na lekcjach fizyki nauczyciele nie biorą pod uwagę czegoś takiego jak matura. Na palcach jednej ręki można policzyć uczniów klasy biologiczno - chemicznej, którzy nie korzystają z korepetycji z tego przedmiotu, to dlatego szkoła jest tak wysoko w rankingach.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Jakie liceum warszawskie aby dostać się na WUM?

Post autor: Medycyna Lwów »

najwięcej ludzi i tak dostaje się z Hoffmanowej
mik
Posty: 4
Rejestracja: 19 paź 2010, o 17:17

Re: Jakie liceum warszawskie aby dostać się na WUM?

Post autor: mik »

nic dziwnego skoro mają 2 biolchemy zainteresowanych odsyłam tutaj
zobacz-ten-plik.pdf
(26.58 KiB) Pobrany 208 razy
elza
Posty: 10
Rejestracja: 12 lip 2011, o 15:41

Re: Jakie liceum warszawskie aby dostać się na WUM?

Post autor: elza »

Czasami w Hoffmanowej są nawet 3 biol-chemy, ale warto zaznaczyć, że w tym jest tylko jeden biol-chem-fiz i dwa biol-chem-maty, które kończą fizykę w 2 klasie. Więc tak naprawdę biol-chem-maty mają lepszy start na UM w Łodzi niż na WUM.
ann_2000
Posty: 8
Rejestracja: 8 lip 2011, o 19:04

Re: Jakie liceum warszawskie aby dostać się na WUM?

Post autor: ann_2000 »

O Hoffmanowej z kolei słyszałam, że kiedyś dobrze uczyli, ale stara kadra odeszła na emeryturę i przyszła nowa, która już nie była taka dobra. Ale może tylko plotki rozsiewam. Jeśli jednak ktoś zainteresowany, to niech sobie sprawdzi tę informację.
Ja jednak dalej radzę szkołę wybrać blisko, byle kasy i czasu na dojazdu nie tracić (no chyba że ktoś ma blisko), a za to zainwestować w dobre korki. W najlepszych szkołach też tak w większości robią.
Nawet jak jesteś geniuszem, to szkoła owszem, czegoś Cię nauczy, poszerzy horyzonty, ale do matury nie przygotuje.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 12 gości