Przeniesienie się z innej uczelni

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
sloneczko+
Posty: 143
Rejestracja: 2 lip 2010, o 20:20

Przeniesienie się z innej uczelni

Post autor: sloneczko+ »

Witam! Chciałabym zapytać, czy jeśli nie zaliczyłabym I roku lekarskiego w innym mieście i przeniosła się na GUMed czy zaliczyliby mi niektóre przedmioty?Te które mam zaliczone?
Czy od przyszłego roku wchodzi ta nowa ustawa, ze studia będą tylko 6-letnie (tzn.na 6 roku będzie staż i tak jakby skończymy rok wcześniej)?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Przeniesienie się z innej uczelni

Post autor: Mårran »

Co do zaliczenia przedmiotu, to musiałabyś to indywidualnie załatwić z katedrą. Napisać podanie itp. Na pewno zależy to od liczby godzin, programu i humoru szefa katedry

Co do ustawy i zmiany programu studiów, to byś musiała sprawdzić na stronie uczelni ewentualnie, czy coś się zmieni na pierwszym roku.

A jeśli chodzi o przeniesienie, to na pierwszy rok i tak chyba byś musiała po prostu dostać się normalnie w rekrutacji.
Pani Buka
sloneczko+
Posty: 143
Rejestracja: 2 lip 2010, o 20:20

Re: Przeniesienie się z innej uczelni

Post autor: sloneczko+ »

Czyli nie muszę mieć zaliczonego całego roku żeby zaliczyli mi te przedmioty, które już zaliczyłam i mam je wpisane do indeksu jako zaliczone?
Awatar użytkownika
szama
Posty: 193
Rejestracja: 24 lis 2010, o 22:56

Re: Przeniesienie się z innej uczelni

Post autor: szama »

Wiesz, czasami nawet jak program się zgadza to wykładowcy nie chcą przepisywać bo poziom tamtej uczelni jest za niski czy coś w tym stylu.
Póki nie pójdziesz do wykładowcy w tej sprawie nie będziesz wiedzieć czy przepisze czy nie. Niektórzy przepisują np. tylko od 4.0 w górę.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 5 gości