Przeniesienie się z innej uczelni

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
sloneczko+
Posty: 143
Rejestracja: 2 lip 2010, o 20:20

Przeniesienie się z innej uczelni

Post autor: sloneczko+ »

Witam! Chciałabym zapytać, czy jeśli nie zaliczyłabym I roku lekarskiego w innym mieście i przeniosła się na UMED czy zaliczyliby mi niektóre przedmioty?Te które mam zaliczone?
Czy od przyszłego roku wchodzi ta nowa ustawa, ze studia będą tylko 6-letnie (tzn.na 6 roku będzie staż i tak jakby skończymy rok wcześniej)?
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Przeniesienie się z innej uczelni

Post autor: Grzybu123 »

Zaliczenie zdanych przedmiotów leży w geście kierowników katedry. Zależy to od ilości godzin i treści programowych. Jednakże nie zaliczenie I roku zdecydowanie uniemożliwi Ci przeniesienie się w Łodzi na II rok (a więc studiów sobie nie skrócisz).

Dodatkowo przeniesienia są tylko od II roku, więc na I rok musisz się normalnie rekrutować.

Pozdrawiam.
sloneczko+
Posty: 143
Rejestracja: 2 lip 2010, o 20:20

Re: Przeniesienie się z innej uczelni

Post autor: sloneczko+ »

No dobra, ale załóżmy, że na I rok bym się dostała w wyniku rekrutacji. Chodzi mi o to, czy np.I pomoc i języki na tym I roku mogłabym mieć zaliczone i nie uczęszczać na nie w Łodzi?
Adam1990
Posty: 132
Rejestracja: 25 cze 2007, o 18:06

Re: Przeniesienie się z innej uczelni

Post autor: Adam1990 »

Jeśli program (i ilość godzin) będzie podobny i dogadasz się z profesorem prowadzącym dany przedmiot, powinno się udać. Ale to kwestia indywidualna, bo jak na razie zasad zaliczania przedmiotów w regulaminie nie ma.
Jednak nie liczyłbym na przeniesienie awansem na 2. rok ani na pozwolenie na robienie wybranych przedmiotów z 2. roku. Po prostu miałabyś więcej wolnego na 1. roku.
Awatar użytkownika
krisofis
Posty: 184
Rejestracja: 1 lip 2008, o 12:53

Re: Przeniesienie się z innej uczelni

Post autor: krisofis »

sloneczko+ pisze:No dobra, ale załóżmy, że na I rok bym się dostała w wyniku rekrutacji. Chodzi mi o to, czy np.I pomoc i języki na tym I roku mogłabym mieć zaliczone i nie uczęszczać na nie w Łodzi?
Tak jak napisali poprzednicy, zwolnienie z każdego przedmiotu musiałabyś załatwiać indywidualnie z osobą prowadzącą dany przedmiot, ale z poprzednich lat i doświadczeń znajomych wynika, że z języków i wf-u nie zwalniają. Nie wiem, jak jest z pierwszą pomocą, ale to i tak są tylko 3 zajęcia na pierwszym roku.
Awatar użytkownika
Anielka
Posty: 841
Rejestracja: 22 lip 2009, o 16:05

Re: Przeniesienie się z innej uczelni

Post autor: Anielka »

ja mogłam sobie przepisać ang, ba, nawet moja lektorka się zdziwiła że nie chcę koleżanki z farmy np. nie chodzą w tym roku na ang po zaliczeniu go na analityce med.
ale my zmieniałyśmy kierunek w obrębie umedu.
Adam1990
Posty: 132
Rejestracja: 25 cze 2007, o 18:06

Re: Przeniesienie się z innej uczelni

Post autor: Adam1990 »

Natomiast ze stomy angielskiego nie przepisują. I też w obrębie UMedu.
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Przeniesienie się z innej uczelni

Post autor: Grzybu123 »

Adam1990 angielski zależy od lektora i niestety niektórzy mają ambicję na naukę tego.

Wf nie przepisują.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Anielka
Posty: 841
Rejestracja: 22 lip 2009, o 16:05

Re: Przeniesienie się z innej uczelni

Post autor: Anielka »

przepisują I pomoc, jeśli h się zgadzają to nie robią problemów.osoba z grupy ma przepisaną.wcześniej była na leku w innym mieście jakiś czas.
lalith-elen
Posty: 2
Rejestracja: 30 cze 2011, o 21:18

Re: Przeniesienie się z innej uczelni

Post autor: lalith-elen »

na stomie wf przepisuja. i to nawet nie w obrębie umedu.
Adam1990
Posty: 132
Rejestracja: 25 cze 2007, o 18:06

Re: Przeniesienie się z innej uczelni

Post autor: Adam1990 »

Idąc z innej uczelni na stomę?
Obawiam się, że każdy przypadek rozpatrują indywidualnie. Np. z innych kierunków UMedu na lekarski nie przepisują.
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Przeniesienie się z innej uczelni

Post autor: Grzybu123 »

Adam1990 pisze:Idąc z innej uczelni na stomę?
Obawiam się, że każdy przypadek rozpatrują indywidualnie. Np. z innych kierunków UMedu na lekarski nie przepisują.
Nie trzeba robić wf (tzn. zostaje On przepisany) o ile jest się na roku który nie wymaga wf lub robi się więcej niż jeden jednocześnie.
melka264
Posty: 3
Rejestracja: 24 lip 2009, o 15:46

Re: Przeniesienie się z innej uczelni

Post autor: melka264 »

HEjja też mam podobny problem studiuje na PUM w szczecinie stome jestem po pierwszym roku i mialam wszystkie egzaminy zaliczone w terminie a bardzo chcialam przeniesc sie na stome to lodzi.w zeszlym roku zeby sie dostac do łodzi zabrakło mi 2 pkt w tym roku dostałam sie z pierwszej listy bo ponownie przystapilam do rekrutacji i myslalam ze skoro dostalam sie na stacjonarne na 1szy rok to juz nie bedzie problemu z przeniesieniem na 2rugi.Tymczasem beznadziejna babka w dziekanacie najpierw sie na mnie wydarla ze po co w ogole bralam udzia w rekrutacji a potem kazala najpierw zrezygnowac ze stomy w szczecinie a dop potem czekac na decyzje dziekana w lodzi Toz to paranoja jakas ,ale z ta babka w ogole nie idzie sie dogadac nie wiem w ogole jak z tymi ludzmi postepwac .Może Wy moglibyscie cos doradzic .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości