grupy krwi

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
Krolik92
Posty: 8
Rejestracja: 10 paź 2010, o 18:53

grupy krwi

Post autor: Krolik92 »

Kobieta ma grupę krwi Rh(-), jej partner AB Rh(+). Przyjmijmy, że grupa Rh(+) jest determinowana pojedynczym allelem dominującym.
a) Określ, jakie grupy krwi (pod względem Rh i ukladu AB0) mogą wystąpić u potomstwa tej pary.
b)okresl, czy konflikt serologiczny Rh u tej pary jest nieunikniony. czy może nie wystąpić? w jakim przypadku?
c)wyjaśnij, dlaczego nie dochodzi do konfliktu Rh w przypadku gdy matka ma grupe krwi z czynnikiem Rh(+) a plod Rh-.

a) nie rozumiem, jak zrobić tą krzyzowke genetyczna. wiem ze trzeba opierac sie na II prawie mendla, ale nie wiem co wpisac w poszczególne kratki . id id id id i IAD IAD IAD IAD? kompletnie tego nie rozumiem
b) tutaj wiem ze nie wystapi jesli ojciec jest Dd ale w poleceniu jest napisane, determinowana pojedynczym allelem dominującym. czy to znaczy, ze nie moze byc Dd tylko samo DD?
c) tutaj nie wiem jak ładnie ubrać w słowa.

Ogólnie, to genetyka to dla mnie czarna magia. Bardzo proszę o pomoc szczególnie przy rozpisaniu i wytłumaczeniu krzyżówki.
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: grupy krwi

Post autor: malgosi35 »

Kobieta ma grupę krwi ? (czegoś nie brakuje?)Rh(-)
, jej partner AB Rh(+)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości