Metaboliczna specjalizacja organów

Specjalistyczne forum biotechnologiczne. Metody biotechnologiczne: real-time PCR, western-blot, dot-blot, barwienie, chromatografia, dializa. Zakup, stosowanie odczynników: enzymy restrykcyjne, polimerazy DNA, drabinki i markery białkowe, kwasy nukleinowe, primery do sekwencjonowania, pożywki bakteryjne... Aparatura laboratoryjna, badawcza.
zjawa
Posty: 1
Rejestracja: 4 mar 2011, o 13:48

Metaboliczna specjalizacja organów

Post autor: zjawa »

Witam,
Studiuję psychologię, na pierwszym roku mam wdzięczny przedmiot pt. Biologiczne Podstawy Zachowania. Próbuję się właśnie przygotować do kolokwium, jednak nigdzie wśród poleconej przez prowadzącego literatury nie mogę znaleźć konkretnych informacji na temat metabolicznej specjalizacji organów (aktualnie przerabiam regulację metabolizmu ustrojowego). W internecie same śmieci.
Czy któś mógłby mi w kilku zdaniach opisać na czym to polega? Głównie chodzi o przykłady.
Znalazłam już interakcje allosteryczne, modyfikacje kowalencyjne, regulacje poziomu i stezenia enzymów i kompartmentację, ale utknęłam na tym punkcie.
Z góry dziękuję za pomoc.
Prosiłabym o nieodsyłanie mnie do specjalisytycznej literatury (mam to w poniedziałek, a biblioteki w weekend zamknięte niestety, jedynie jutro, ale i tak nie zdąże wypożyczyć i odebrać).
Pozdrawiam,
zjawa
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości