Medycyna a matura z fizyki

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
hads
Posty: 2
Rejestracja: 13 mar 2011, o 17:30

Medycyna a matura z fizyki

Post autor: hads »

Cześć . W przyszłym roku startuje na lek w Łdz, gdzie jak wiadomo potrzebna jest matematyka lub fizyka na poziomie co najmniej podstawowym. W LO fizę mam realizowana na rozszerzeniu i tą tez opcję wybieram. Ale. jak można się domyślić nie jest to mój konik. Chce się do tej matury przygotować tak, żeby mieć dobry wynik, ale priorytetem są bio i chem. Z czego muszę powtarzać? Ludzie na forach polecają zbiory, książki akademickie. ja nie siedzę na tyle w fizyce żeby się nią fascynować, chcę powtarzać zagadnienia na poziomie matury, żeby zdać na ok 70% z kawałkiem, nie mniej.

Obecnie mam podr i zbiór pwn - kozielski + zbiór chyla. Co jeszcze? (mam na oku zam kor - jadwiga salach, przyda się?)

I pytanie numer dwa: w jakim stopniu fizyka przydaje się na studiach? Jest niezbędna, czy tylko potrzebna do dostania się?
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Medycyna a matura z fizyki

Post autor: Batha »

proponuję przejrzeć Ci istniejące na forum tematy. Z pewnością znajdziesz odpowiedź na swoje pytania, i również dowiesz się innych rzeczy.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości