Co trzeba zrobic, zeby uzyskac z biologii 95 % ?

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Co trzeba zrobic, zeby uzyskac z biologii 90 % ?

Post autor: york »

*pewna, od władz uczelni i wg mnie jest to bardzo dobre rozwiązanie( sorry, wiem, że chcecie się dostać), ale na 100% gdyby nie zmniejszyli limitów i naraz wyszło by tylu ludzi to nie dano by sobie rady z przyjęciem tych wszystkich osób na specjalizacje, więc progi na lek wzrosną gwałtownie, co przełoży sie na stome i farmacje, bo ludzie czesto skladają w zabezpieczeniu na inne kierunki

mam znajomych którym brakło po 1 pkt i poszli zimować, myśląc o poprawie matury i braku straty roku, bo studia 5letnie, ale teraz wydaje się to być lekko nierealne
Awatar użytkownika
Glina
Posty: 892
Rejestracja: 13 wrz 2010, o 12:50

Re: Co trzeba zrobic, zeby uzyskac z biologii 90 % ?

Post autor: Glina »

No to mogę się pożegnać z farmacja
Awatar użytkownika
norbi92
Posty: 1565
Rejestracja: 7 sie 2010, o 11:47

Re: Co trzeba zrobic, zeby uzyskac z biologii 90 % ?

Post autor: norbi92 »

Glina, ale to nie znaczy, że progi na farmację pójdą do 170 na wszystkich uczelniach w kraju
Awatar użytkownika
emmylou
Posty: 55
Rejestracja: 31 sty 2012, o 07:36

Re: Co trzeba zrobic, zeby uzyskac z biologii 90 % ?

Post autor: emmylou »

Dopóki nic nie jest oficjalnie ogłoszone przez ministerstwo to nie ma co prorokować i się martwić, bo jeszcze 500 pomysłów bez pokrycia mogą do tej pory wymyślić Spokojnie.
Awatar użytkownika
asiula9222
Posty: 461
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 11:58

Re: Co trzeba zrobic, zeby uzyskac z biologii 90 % ?

Post autor: asiula9222 »

Już mam to wszystko w du*ie. dziękuje.
Awatar użytkownika
Karolajn18
Posty: 616
Rejestracja: 24 sty 2010, o 20:08

Re: Co trzeba zrobic, zeby uzyskac z biologii 90 % ?

Post autor: Karolajn18 »

Bez przesady, to co, w tym roku trzeba będzie mieć po 100, żeby się dostać? / Swoją drogą, skąd się tyle kujonów (za przeproszeniem) bierze?
To, co pisze mimi11, w związku z redukcją miejsc jest logiczne, ale ja myślę, że uczelnie mogą też zrobić tak, że przyjmą tyle samo, co wcześniej, tylko po prostu więcej osób niż zwykle wywalą po pierwszym roku. Czego osobiście nie rozumiem trochę, po co przyjmować, żeby wywalać, ale ponoć uczelnia ma z tego kasę.
No to ja się chyba żegnam z lekarskim i nawet z farmacją, w życiu nie napiszę tej matury na ponad 90. Zostanę na tej pie**** analityce (
Lucyfer
Posty: 636
Rejestracja: 8 sty 2012, o 15:27

Re: Co trzeba zrobic, zeby uzyskac z biologii 90 % ?

Post autor: Lucyfer »

Bardzo ciekawa postawa, tak trzymać!
Bardziej uzdolniona osoba to od razu kujon? Póki co to trzeba czekać na decyzje ministra zdrowia
Fibbie
Posty: 20
Rejestracja: 2 sty 2012, o 18:45

Re: Co trzeba zrobic, zeby uzyskac z biologii 90 % ?

Post autor: Fibbie »

Ja uwierze, że zmniejszą limity, jak to będzie potwierdzone na stronie uczelni. Narazie wszystko jest normalne i nie siejmy paniki typu: ktoś coś gdzieś usłyszał, coś przekręcił itd. Niedawno poszła plotka, że mają zwiększyć limit miejsc na specjalizacje jak dwa roczniki kończą w tym samym roku.
Pozatym to byłoby bez sensu bo niby jak chcą mieć więcej lekarzy jak okroją miejsca na studia? Z kosmosu ich wezmą? I co zmniejszali by limity tylko na jeden rok czy poprostu od naszego rocznika 2012/2013 będzie mniej studentów medycyny a co za tym idzie mniej lekarzy? I jeszcze trzeba wziąć pod uwagę fakt, że uczelnia na każdego studenta dostaje kase. Zrezygnują z kasy ? W to to nie uwierze:D.Totalnie bez sensu. Moim zdaniem oni się zastanawiają, jak rozwiązać problem dwóch roczników kończących studia jednocześnie, ale jeszcze nie podjeli żadnej decyzji, więc takich rewelacji może być jeszcze dużo.
Kester
Posty: 752
Rejestracja: 7 lut 2010, o 16:00

Re: Co trzeba zrobic, zeby uzyskac z biologii 90 % ?

Post autor: Kester »

Takie gadanie. Jak się uprzeć to i można uznać, że zwiększą liczbę przyjmowanych, bo tylko przez 5 lat będą mogli ciągnąć, uczelnia dostaję kasę od studenta, a tych ostatecznie na uczelni będzie mniej.

Póki co siedzieć i się edukować, a nie panikę siać
Awatar użytkownika
Glina
Posty: 892
Rejestracja: 13 wrz 2010, o 12:50

Re: Co trzeba zrobic, zeby uzyskac z biologii 90 % ?

Post autor: Glina »

Kiedy będzie wiadomo ile jest miejsc? dopiero przy samej rekrutacji?
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Co trzeba zrobic, zeby uzyskac z biologii 90 % ?

Post autor: york »

wiadomo, ze muszą zwiększyć wtedy miejsca na specjalizacje bo skonczy studia obecny rocznik jak i połowa przyszłego, myśle, ze władze cmuj nie powiedziały nam to tak dla żartów
takze, jak ktoś moze zdawac jescze rozsz z fizyki to niech nawet zacznie sie jej teraz uczyc i pisze na te 60%, zeby sie dostac np do szczecina gdzie progi były bardzo niskie
Awatar użytkownika
NYR
Posty: 336
Rejestracja: 15 maja 2011, o 13:18

Re: Co trzeba zrobic, zeby uzyskac z biologii 90 % ?

Post autor: NYR »

No bez jaj. Przeciez jeszcze 2 lata temu mieli zwiększać liczbe przyjec studentów o 30-40 osób. A teraz skracaja listę o 140?! Cóż za kraj. Miejmy nadzieje ze to tylko pogłoski i takie cos nie wejdzie w życie, na zbyt duża strate kasy tez sobie nie moga pozwolić.

jarauto
Posty: 525
Rejestracja: 29 paź 2010, o 19:13

Re: Co trzeba zrobic, zeby uzyskac z biologii 90 % ?

Post autor: jarauto »

Tak z czystej ciekawości:
a co uczelnię obchodzi czy wystarczy miejsc specjalizacyjnych, czy nie
Jeśli UMed przyjmie połowę studentów, dostanie połowę kasy. I co wtedy zrobi, zwolni połowę kadry?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości