przeniesienie

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
Asti
Posty: 17
Rejestracja: 29 sie 2009, o 10:47

Re: przeniesienie

Post autor: Asti »

No to rzeczywiście dół, ja też liczyłam na to, że na rok sobie pójdę na wieczorowe, a później chociaż można by spróbować poprawić maturę,a tak już sama nie wiem
Zawsze można poprawić maturę i dostać się z normalnej rekrutacji w 2012.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: przeniesienie

Post autor: Korczaszko »

Asti pisze:
No to rzeczywiście dół, ja też liczyłam na to, że na rok sobie pójdę na wieczorowe, a później chociaż można by spróbować poprawić maturę,a tak już sama nie wiem
Zawsze można poprawić maturę i dostać się z normalnej rekrutacji w 2012.
co i tak wiąże się ze stratą toku (a o to płacz), bo nie przerzucają na dzienne, jeśli będzie na nocnych to i tak wg rogulaminu zacznie wszystko od początku
Awatar użytkownika
patkarola
Posty: 162
Rejestracja: 23 sie 2009, o 14:09

Re: przeniesienie

Post autor: patkarola »

ale będzie się miało wszytsko przepisane
siedzenie rok w domu to bzdura. lepiej pójść na studia (które tak a propos pokaza Wam, ze do matury mozna na luzie pzygotowac sie w tydzien)-czesc przedmiotow bedziecie miec zaliczone-a to na prawde duza ulga- wiem,bo moja wspolokatorka ma poprzpisywaeprzedmioty, i wiecie co Wam powiem?najlepiej isc na biotechnologie. ze wszytskich znajomych ktorzy cos studiowali, to wlasnie ta po biotechnologii ma poprzepisywane najwiecej. łącznie z BIOCHEMIĄ. wiec na prawde- warto.
a do matury naczycie sie w weekend majowy i na luzie zdacie
chiquita_7
Posty: 93
Rejestracja: 2 lip 2009, o 13:59

Re: przeniesienie

Post autor: chiquita_7 »

to na którym roku biotechu była, kiedy sie przepisała? na pierwszym jeszcze nie mają biochemii z tego co wiem
Awatar użytkownika
iza91
Posty: 120
Rejestracja: 26 sie 2008, o 15:47

Re: przeniesienie

Post autor: iza91 »

patkarola pisze:siedzenie rok w domu to bzdura. lepiej pójść na studia
z tego co wiem to teraz są nowe przepisy i za ostatni rok wety (czy jakiegokolwiek innego kierunku) trzeba będzie wtedy zapłacić jeśli rok będzie się studiować inny kierunek. Jeśli coś poplątałam to przepraszam
Awatar użytkownika
patkarola
Posty: 162
Rejestracja: 23 sie 2009, o 14:09

Re: przeniesienie

Post autor: patkarola »

chiquita_7- na pierwszym. w szczecinie. miała biochemię
chiquita_7
Posty: 93
Rejestracja: 2 lip 2009, o 13:59

Re: przeniesienie

Post autor: chiquita_7 »

no to jej sie udało:) u nas biochemia jest dopiero na drugim]
Awatar użytkownika
Asti
Posty: 17
Rejestracja: 29 sie 2009, o 10:47

Re: przeniesienie

Post autor: Asti »

[at]

A na jaką weterynarię się przepisywała? Wrocławską?

Biotechnologia to fajna opcja, szczególnie jeśli tak jak mówisz, przepisują sporo przedmiotów. Skoro z wieczorowej weterynarii nie przerzucają na dzienne i z tego co zrozumiałem, nie przepisują większości przedmiotów, to dla mnie lepiej zakuwać i być obcykanym na maturze przyszłorocznej. Jasne że można w tydzień, ale nie chciałoby mi się trzeci raz podchodzić, więc lepiej mieć pewność, że się poprawiający egzamin, zda perfekcyjnie.
Awatar użytkownika
kamilorni
Posty: 539
Rejestracja: 10 maja 2010, o 15:22

Re: przeniesienie

Post autor: kamilorni »

Asti, nie chcę cię zniechęcać, ale na maturze niestety nigdy nie można mieć pewności, że jest się obcykanym. Niby to tylko opanowanie materiału, ale co z tego, skoro wynik zależy od fanaberii ludzi układających klucz. Co z tego, że krew transportuje tlen, skoro takiej odpowiedzi nie było w kluczu i osoby sprawdzające wahały się, czy to zaliczać (jak to było na którejś maturze podstawowej z biologii).
Lepiej w razie czego idź na inny kierunek, zobacz jak wygląda studiowanie i nie marnuj czasu na naukę w domu. Nauczysz się do egzaminu z biologii i chemii na studiach (który i tak obejmuje cały zakres szkoły średniej), a potem w kwietniu 2 razy przeczytasz notatki i możesz biec na maturę
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: przeniesienie

Post autor: Korczaszko »

patkarola pisze:ale będzie się miało wszytsko przepisane
siedzenie rok w domu to bzdura. lepiej pójść na studia (które tak a propos pokaza Wam, ze do matury mozna na luzie pzygotowac sie w tydzien)-czesc przedmiotow bedziecie miec zaliczone-a to na prawde duza ulga- wiem,bo moja wspolokatorka ma poprzpisywaeprzedmioty, i wiecie co Wam powiem?najlepiej isc na biotechnologie. ze wszytskich znajomych ktorzy cos studiowali, to wlasnie ta po biotechnologii ma poprzepisywane najwiecej. łącznie z BIOCHEMIĄ. wiec na prawde- warto.
a do matury naczycie sie w weekend majowy i na luzie zdacie
nowy regulamin dopiero wchodzi w życie, rok temu jeszcze się uszarpali, żeby ich przenieść i zaliczyć im przedmioty. Nie wiem czy teraz dla zasady dziekan by się nie zgodził - skoro jest taki regulamin (to tylko domysł, kolega na prawdę długo się o to szarpał)
Znam dziewczyne po zootechu w poznaniu i przepisali jej biochemie bez biologii molekularnej, a po biotechu to nie wiem czy i tak nie musieli zaliczać egzaminu (tak słyszałam)
Awatar użytkownika
kamilorni
Posty: 539
Rejestracja: 10 maja 2010, o 15:22

Re: przeniesienie

Post autor: kamilorni »

moi znajomi po przeniesieniu z zootechniki nie muszą chodzić na ćwiczenia, ale muszą na egzaminie dozdać taki zakres materiału, jakiego tam nie mieli. Czyli przychodzą z nami na egzamin, ale zdają tylko różnice programowe.
Awatar użytkownika
Asti
Posty: 17
Rejestracja: 29 sie 2009, o 10:47

Re: przeniesienie

Post autor: Asti »

[at]
nowy regulamin dopiero wchodzi w życie, rok temu jeszcze się uszarpali, żeby ich przenieść i zaliczyć im przedmioty.
Czyli rozumiem, że wg. nowego regulaminu nie będzie się można już przenosić z innych kierunków i przepisywać przedmiotów, tylko z normalnej rekrutacji, tak?


[at]
moi znajomi po przeniesieniu z zootechniki nie muszą chodzić na ćwiczenia, ale muszą na egzaminie dozdać taki zakres materiału, jakiego tam nie mieli. Czyli przychodzą z nami na egzamin, ale zdają tylko różnice programowe.
A kiedy się twoi znajomi przenosili? I czy dostawali się z normalnej rekrutacji, czy jako przenoszący się, niejako poza kolejką"? W Olsztynie rozumiem przepisy są w tej kwestii luźniejsze

Sorry, że tak was męczę i się wypytuję, ale wolę mieć jakąś tam bazę informacji, zanim wybiorę się do jaskini Lwa
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: przeniesienie

Post autor: Korczaszko »

Asti pisze:[at]
nowy regulamin dopiero wchodzi w życie, rok temu jeszcze się uszarpali, żeby ich przenieść i zaliczyć im przedmioty.
Czyli rozumiem, że wg. nowego regulaminu nie będzie się można już przenosić z innych kierunków i przepisywać przedmiotów, tylko z normalnej rekrutacji, tak?
we wrocławiu nigdy nie dało się przenieść z innego kierunku bez poprawiania matury/dostania się w normalnej rekrutacji co najwyzej pare przedmiotow przepisywali, w zaleznosci od widzimisie prowadzacego. Z wieczorowych na dzienne nie wiem jak jest dokladnie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość