przeniesienie

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
pati2811
Posty: 35
Rejestracja: 3 mar 2010, o 20:07

przeniesienie

Post autor: pati2811 »

hej!mam pytanie?czy jest tu ktos kto przeniosl sie z zootechniki na weterynarie w olsztynie?jaka mial srednia?czy srednia 4,2 wystarczy zeby sie przeniesc?
Awatar użytkownika
patkarola
Posty: 162
Rejestracja: 23 sie 2009, o 14:09

Re: przeniesienie

Post autor: patkarola »

Nie ma możliwości przeniesienia z zootechniki na wet.

Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: przeniesienie

Post autor: Korczaszko »

Właśnie w Olsztynie ponoć jest za średnią tylko ma być jakaś bardzo wysoka. Szczegółów nie znam nie dotyczy mnie to (nieważne z którego roku zawsze przenoszą na I)
Awatar użytkownika
Asti
Posty: 17
Rejestracja: 29 sie 2009, o 10:47

Re: przeniesienie

Post autor: Asti »

Witam

Jako że składam w tym roku papiery na weterynarię (głównie zależy mi na Wrocku, ale składam wszędzie gdzie się da), chciałbym się dowiedzieć, z jakich kierunków ew. można się przenieść na weterynarię (żeby mieć pozaliczane przedmioty np.).

Waszym zdaniem bardziej się opłaca zostać w domu i ryć rok dłużej do egzaminu, żeby mieć odpowiedni wynik, czy iść na jakiś kierunek z częścią podobnych przedmiotów i potem się przenieść?

Maturka poszła całkiem nieźle, ale lubię mieć jakieś zapasowe opcje.
encephalon1986
Posty: 259
Rejestracja: 18 mar 2010, o 23:51

Re: przeniesienie

Post autor: encephalon1986 »

Moim skromnym zdaniem siedzenie w domu i rycie to fikcja.przynajmniej u mnie zakuwanie zaczęło by się na max 10 dni przed maturą. Inny kierunek jak np zootechnika to zawsze część przedmiotów przepisywana. A jeszcze lepiej po prostu pójść na niestacjonarne i zrobić wszystko, żeby przenieść się na dzienne.
Znajoma, która poprawiała teraz maturę myślała ew o zootechnice w Olsztynie z możliwością przeniesienia na wetę po roku ale uświadomiłem jej, że skoro jest z Wrocka to wyda mniej na opłaty za wieczorowe (3500 zł za semestr x 2), niż na studia w Olsztynie (min 800 zł miesięcznie) a studiuje się od razu to co się chce.
No ale to tylko moje luźne spostrzeżenia, w takiej sytuacji nie byłem.
Pozdro
Awatar użytkownika
Asti
Posty: 17
Rejestracja: 29 sie 2009, o 10:47

Re: przeniesienie

Post autor: Asti »

Moim skromnym zdaniem siedzenie w domu i rycie to fikcja.przynajmniej u mnie zakuwanie zaczęło by się na max 10 dni przed maturą. Inny kierunek jak np zootechnika to zawsze część przedmiotów przepisywana. A jeszcze lepiej po prostu pójść na niestacjonarne i zrobić wszystko, żeby przenieść się na dzienne.
To jest kwestia osobowości myślę. Ja dużo bardziej jestem w stanie zmotywować się do nauki w domu, kiedy idę własnym tokiem, niż kiedy ktoś inny ma za mnie to rozplanować i decydować.

Wieczorowe to faktycznie jest jakaś opcja, jak ktoś nie chce stracić roku - ale jak wyglądają ceny na innych uczelniach? U mnie doszedłby do tego czynsz za stancję, więc ciężko z tym. No i jakie ocenki trzeba mieć żeby przepisać się na dzienne?

Pozdrowienia,
Asti.
Asa
Posty: 11
Rejestracja: 11 maja 2011, o 08:44

Re: przeniesienie

Post autor: Asa »


Wieczorowe to faktycznie jest jakaś opcja, jak ktoś nie chce stracić roku - ale jak wyglądają ceny na innych uczelniach? U mnie doszedłby do tego czynsz za stancję, więc ciężko z tym. No i jakie ocenki trzeba mieć żeby przepisać się na dzienne?
Jedyna możliwość żeby przenieść się na dzienne to poprawa matury. A ceny wyglądają bardzo podobnie na SGGW 4000 zł/semestr. Ja w sumie wcześniej nie brałam nawet pod uwagę niestacjonarnych ale teraz to sama nie wiem, bo jakoś nie widzę żadnego innego wyjścia awaryjnego.
encephalon1986
Posty: 259
Rejestracja: 18 mar 2010, o 23:51

Re: przeniesienie

Post autor: encephalon1986 »

Hmm, nie wiem na bank jak jest teraz ale parę lat temu we Wrocku trzeba było mieć średnią po 1 roku powyżej 3,8 i przenosili na dzienne. Po drugim roku też za jakąś średnią przenosili a po 3 automatycznie wszyscy wieczorowi stawali się dziennymi. Warto popytać w jaskini lwa, czyli w dziekanacie o szczegóły

Załóżmy, że ktoś nie dostał się na wetę, idzie np. na zootechnikę i płaci za stancję i utrzymanie, niechby 800 zł/msc. Po roku dostaje się na wetę. Jeśli dana osoba była by solidna i zmotywowana do osiągnięcia średniej gwarantującej przeniesienie po 1 roku, to idąc od razu na wieczorową wetę straciła by we Wro 7 tys. a tak (rok zoo i dalej weta) wydaje na utrzymanie przez dajmy 8 msc 6400. Różnica nie kolosalna a rok jest się do przodu.
Oczywiście każdy musi to sam rozważyć, odnosząc do własnej sytuacji mieszkaniowej/ finansowej etc.
Pozdro
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: przeniesienie

Post autor: Korczaszko »

Bardzo nieaktualne wiadomości.
Z tego co wiem, na moim roku ludzie podpisywali, że nie będą próbować przenosić się za średnią (3,8 to nie taki problem.), jedynym wyjściem była poprawa matury i dostanie się na dzienne ale przeskoczenie na odpowiedni rok. Za średnią przenosiły się tylko prehistoryczne spady ]
Rok temu kolega poprawił maturę, dostał się, a oni zmienili zasady i teraz ponoć wcale nie można się przenieść. Wojował o to cały wrzesień, bo już był pewny swego a oni mu nagle bodajże w sierpniu wyskoczyli z tym nowym przepisem. Przenieśli go dopiero w okolicach grudnia.
Ale najlepiej przedzwonić do dziekanatu, bo nie jestem tego wszystkiego pewna.
encephalon1986
Posty: 259
Rejestracja: 18 mar 2010, o 23:51

Re: przeniesienie

Post autor: encephalon1986 »

Oczywiście możesz mieć rację.sytuacja, którą opisałem miała miejsce na moim roczniku.
Z drugiej strony nie rozumiem, dlaczego ludziska miały podpisywać jakieś zobowiązania.to brzmi trochę, jakby zrzekali się swoich praw.

Tak czy owak wniosek z dwóch różnych opinii ten sam- najlepiej przedzwonić i zapytać
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: przeniesienie

Post autor: Korczaszko »

Z drugiej strony czy przenoszenie się za średnią to jakieś prawo? To trochę łaska uczelni. Gorzej, że teraz teraz nawet poprawienie matury nie gwarantuje przeniesienia.
Awatar użytkownika
iza91
Posty: 120
Rejestracja: 26 sie 2008, o 15:47

Re: przeniesienie

Post autor: iza91 »

Też jestem zainteresowana wieczorową wetą (jak wszystko dobrze pójdzie). Dzwoniłam teraz do dziekanatu i koleś mi powiedział, że nie można się przenieść Przynajmniej na tą chwilę jest taki przepis i mówił, że on mi nie może teraz nic powiedzieć czy to ulegnie zmianie. Po prostu bosko. Teraz już nie wiem co robić:/ Chciałam płacić za jeden rok i potem poprawiać maturę no ale w tej sytuacji to chyba posiedzę ten rok w domu.
Asa
Posty: 11
Rejestracja: 11 maja 2011, o 08:44

Re: przeniesienie

Post autor: Asa »

No to rzeczywiście dół, ja też liczyłam na to, że na rok sobie pójdę na wieczorowe, a później chociaż można by spróbować poprawić maturę,a tak już sama nie wiem
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości