Czy stoma to dobry wybór?

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
michaldance
Posty: 150
Rejestracja: 18 maja 2010, o 12:37

Re: Czy stoma to dobry wybór?

Post autor: michaldance »

Też dobrze mówisz jak się mam uczyć anatomii to spoko, bo ją lubię, a na myśl o histologii zasypiam
may0
Posty: 18
Rejestracja: 18 mar 2011, o 08:56

Re: Czy stoma to dobry wybór?

Post autor: may0 »

Jeśli chodzi o Kraków to co jest z tą matematyką na maturze? Trzeba zdac biologię i chemię na poziomie rozszerzonym a matematykę na co najmniej podstawowym. Czyli jakbym zdała na rozszerzonym matmę to liczy mi się jakoś podwójnie czy jak? Nie znalazłam informacji na ten temat
michaldance
Posty: 150
Rejestracja: 18 maja 2010, o 12:37

Re: Czy stoma to dobry wybór?

Post autor: michaldance »

Nie liczy Ci się podwójnie - przelicznik 1:1
may0
Posty: 18
Rejestracja: 18 mar 2011, o 08:56

Re: Czy stoma to dobry wybór?

Post autor: may0 »

a z jakich książek, zbiorów zadań uczyliscie sie do matury z bio i chem? Które byście polecili? Ja obecnie uczę się na operonie, ale wydaje mi się, że wiele jest tam pominiętych informacji albo nie napisanych szczegółowo.
konturek

Re: Czy stoma to dobry wybór?

Post autor: konturek »

ja lubię histologię ale chyba tylko z racji tego, że wolę uczyć się tego niż biochemii, której mówię jedno wielkie nie.
na temat matury nic Ci niestety nie podpowiem ponieważ uczyłem się na nią 2 dni. w szkole wszystko powtórzyliśmy, kto chciał mógł jeszcze w domu ale nie należałem do tych nadgorliwców.
armistice
Posty: 309
Rejestracja: 10 lut 2009, o 10:36

Re: Czy stoma to dobry wybór?

Post autor: armistice »

Kaamil pisze: Na lekarskim wystarczy wziąć chociażby farmakologię czy choroby wewnętrzne, które swoim rozmiarem powalają wszelkie inne przedmioty bez względu na kierunek.
Mam cos, co powali rozmiarem- Anatomia Czlowieka Bochenka- ludzie sie z tego uczą anatomii, pomimo tego, ze jest objetosciowo WYJEBA***, co wcale nie znaczy, ze wszystko-kazda strone trzeba umiec.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Czy stoma to dobry wybór?

Post autor: Medycyna Lwów »

rozmiarem może i powala ale nie treścią, zdecydowanie więcej jest rzeczy do nauki (zresztą potrzebnych potem do pracy) jest i na farmakologii i na internie (której na studiach jest ponad 2 razy więcej niz anatomii, oczywiście na lekarskim).
smooth_criminal
Posty: 261
Rejestracja: 6 sie 2009, o 13:19

Re: Czy stoma to dobry wybór?

Post autor: smooth_criminal »

dobrze juz Kamilu, lekarski jest najlepszy, najfajniejszy, najtrudniejszy i najciekawszy i wogole to po co sa inne kierunki jak jakas tam stoma czy co tam innego ?
swoja droga to mnie tez smieszy ze ludzie wogole moga brac udzial w dyskusji z cyklu jestem naj, chwalcie mnie bo studiuje lekarski :]
a co do tematu to uwazam ze stoma jest dobrym wyborem dla osob ktore sie tym interesuja, bo wspolczuje jak komus zabraknie punkt na leka i idzie na stome a potem musi sie meczyc na studiach i potem w zyciu zawodowym (no chyba ze zmieni zdanie)
michaldance
Posty: 150
Rejestracja: 18 maja 2010, o 12:37

Re: Czy stoma to dobry wybór?

Post autor: michaldance »

Szczerze mówiąc, to wielu, na prawdę wielu lekarzy medycyny zapomina o tym jak jama ustna jest ważna dla całości ustroju i jaki ma na niego wpływ.
konturek

Re: Czy stoma to dobry wybór?

Post autor: konturek »

protetyka - 535 godzin - czyli ponad 3 razy więcej niż anatomii.
obturatorrr
Posty: 62
Rejestracja: 2 lip 2010, o 21:25

Re: Czy stoma to dobry wybór?

Post autor: obturatorrr »

Uwielbiam takie licytacje!
Kaamil, daj sobie spokój z takimi licytacjami, szanuję osoby studiujące na lekarskim ale nosem niebo rysują i to jest najgorsze. Materiał jest taki sam, przynajmniej na pierwszym roku, potem każdy idzie w swoją stronę, o czym my tu mówimy!
Awatar użytkownika
maninblack
Posty: 415
Rejestracja: 2 maja 2010, o 11:15

Re: Czy stoma to dobry wybór?

Post autor: maninblack »

czesciczolem pisze:Uwielbiam takie licytacje!
Kaamil, daj sobie spokój z takimi licytacjami, szanuję osoby studiujące na lekarskim ale nosem niebo rysują i to jest najgorsze. Materiał jest taki sam, przynajmniej na pierwszym roku, potem każdy idzie w swoją stronę, o czym my tu mówimy!
Nawet nie bluźnij, nie masz prawa tak mówić


Swoją droga dobrze mówi, polać jej!
smooth_criminal
Posty: 261
Rejestracja: 6 sie 2009, o 13:19

Re: Czy stoma to dobry wybór?

Post autor: smooth_criminal »

taa dokladnie. jest wiele ludzi ktorzy sa na lekarskim (i nie tylko np. na stomie tez sa takie osoby, na farmie itp itd) i nosem niebo maluja". jak dla mnie banda kretynow, ktorzy mysla ze umieja odmienic po lacinie madre slowka we wszystkich deklinacjach i mysla ze sa zayebisci zalosne, ale prawdziwe
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości