Student dopłaci za zajęcia na pierwszym roku

Znasz ciekawy, aktualny news, którego nie ma na naszej stronie? Tutaj możesz zamieścić fragment i link do oryginału.
Awatar użytkownika
Pakolla Malajestra

Student dopłaci za zajęcia na pierwszym roku

Post autor: Pakolla Malajestra » 21 mar 2011, o 21:59

Nowela ustawy o szkolnictwie wyższym zmusi studentów do płacenia nie tylko za drugi kierunek studiów, ale i za dodatkowe zajęcia na pierwszym.

Studenci uczący się w trybie dziennym zapłacą za dodatkowe zajęcia, w których zechcą uczestniczyć ponad limit przyznany im na danym kierunku studiów w ramach ECTS (Europejski System Transferu Studiów).

Nowela przewiduje, że student studiów dziennych może wprawdzie podjąć bezpłatną naukę na drugim kierunku, ale po każdym roku nauki uczelnia zweryfikuje jego wyniki. Jeśli po dwóch semestrach nie spełni kryteriów do otrzymania stypendium rektora, będzie musiał zapłacić za dalszą naukę oraz zwrócić koszt ukończenia pierwszego roku.

Awatar użytkownika
Litawor

Re: Student dopłaci za zajęcia na pierwszym roku

Post autor: Litawor » 22 mar 2011, o 11:57

Pisałem o tym już w ogólnym wątku o reformach pani minister Kudryckiej:
post413259.html#p413259" onclick="window.open(this.href);return false;
Zamieściłem tam też link do wyników głosowania nad tą poprawką, z której można się dowiedzieć, którzy posłowie jak głosowali (poparli ją m.in. wszyscy posłowie PO i PSL).

Awatar użytkownika
Pakolla Malajestra

Post autor: Pakolla Malajestra » 22 mar 2011, o 12:40

Litawor, przepraszam przeoczyłam Twojego posta
(poparli ją m.in. wszyscy posłowie PO i PSL)
nie dziwi nic :roll:

Korczaszko

Post autor: Korczaszko » 23 mar 2011, o 19:45

Nie wiem co to znaczy "dodatkowe zajęcia" ale u mnie za fakultety ponad limit ECTS już od dawna się płaci.
W tym roku takich nadprogramowych godzin biorę 30, uczelnia skasuje mnie na 240zł.

ODPOWIEDZ