Żółwie morskie

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
2be
Posty: 12
Rejestracja: 2 sty 2011, o 14:04

Żółwie morskie

Post autor: 2be »

Szukam wszelkich informacji o żółwiach morskich. Szukam na google ale dość skąpo z informacjami jakby ktoś miał byłbym wdzięczny, potrzebuje zorbić na ten temat prezentacje .
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: Żółwie morskie

Post autor: Jane Doe »

Wg mnie informacji jest pełno. Możesz spróbować poszukać po angielsku.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Żółwie morskie

Post autor: WojtekB »

Tak wyrywkowo z Wikipedii:
Pewna grupa wysp na południowym zachodzie archipelagu filipińskiego została nazwana Żółwimi Wyspami", ponieważ co roku przybywa tam wiele żółwi, by złożyć jaja (głównie żółwie zielone (Chelonia mydas) i żółwie szylkretowe).

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BB%C3%B3%C5%82w_szylkretowy#Populacja_indopacyficzna
Nie wiem na czym chcesz się skupić, ale na Wikipedii jest trochę informacji o żółwiach morskich i ich ochronie. Poza tym ciekawostki takie jak np:
Występowanie
Ciepłe morza i oceany, a głównie ciepłe strefy Oceanu Atlantyckiego, Pacyfiku, i Oceanu Indyjskiego. Można je również spotkać w Morzu Śródziemnym, gdzie jako jedyne żółwie morskie rozmnażają się. Żółwie te były spotykane również daleko na północy powyżej 70°N, na Morzu Barentsa. W 1964 roku obserwowano je koło Murmańska.

Kod: Zaznacz cały

pl.wikipedia.org/wiki/Karetta
Karetta (Caretta caretta)

Jak będziesz chciał to Ci wyślę skromne dane liczbowe o ochronie żółwia zielonego.
2be
Posty: 12
Rejestracja: 2 sty 2011, o 14:04

Re: Żółwie morskie

Post autor: 2be »

no właśnie na razie z wikipedii i właśnie znalazłem fajny tekst tylko że niestety z bryka. jeszcze spróbuje w wersjach po angielsku w takim razie.

także myślę, że juz powinno starczyć do prezentacji.
Detektyw Monk

Re: Żółwie morskie

Post autor: Detektyw Monk »

żółw australijski natador depressus składa jajka tylko u brzegów Australii inne gady tej grupy na całym świecie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość