Studiowanie medycyny,a sport...

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
Agamma007
Posty: 38
Rejestracja: 27 kwie 2011, o 17:35

Studiowanie medycyny,a sport...

Post autor: Agamma007 »

Nurtuje mnie pewne pytanie- mianowicie, czy będąc na 1 roku medycyny (i w górę) przy w miarę dobrej organizacji czasu możliwe jest wyczynowe uprawianie sportu? Oczywiscie istnieją AZS przy uczelniach medycznych, niemniej jednak ciekawi mnie czy mozliwe jest np. w miarę intensywne, sukcesywne trenowanie długich biegów i studiowanie (normalne życie studenckie i koła naukowe)?
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Studiowanie medycyny,a sport...

Post autor: godziasia »

tak, raczej jest możliwe, jeśli ja dobrze rozumiem pytanie.
Agamma007
Posty: 38
Rejestracja: 27 kwie 2011, o 17:35

Re: Studiowanie medycyny,a sport...

Post autor: Agamma007 »

Czyli jednym słowem na medycynie, wbrew obiegowej opinii, ma się wmiarę dużo wolnego czasu (zakładając dobrą rganizację )?
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Studiowanie medycyny,a sport...

Post autor: godziasia »

no jasne. Mrożące krew w żyłach opowieści o ludziach niewychodzących z Bochenków są. opowieściami. Są też tacy co to myślą, że jak nie będą się uczyć 16h/dobę to na pewno ich wyrzucą, no ale to jakieś pojedyncze freaki, więc nie ma się co nimi przejmować. Jak sobie wszystko dobrze zorganizujesz, to masz czas i na imprezy, i na wyjścia, i na powroty do domu, i na faceta plus życie prywatne, i na furę innych rzeczy.
Agamma007
Posty: 38
Rejestracja: 27 kwie 2011, o 17:35

Re: Studiowanie medycyny,a sport...

Post autor: Agamma007 »

Czyli jednym słowem mogę być spokojna o możliwość kontynuowania kariery biegacza na lekarskim? martwiłam się o to, bo biegi długie wymagają dżo treningu, a wiadomo człowiek chce korzystać czy to z kółka naukowego, czy to z normalnego życia studenckiego (imprezy,spotkania.)
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Studiowanie medycyny,a sport...

Post autor: lith »

No ja aż taki spokojny bym nie był. Bo o ile rzeczywiście można sobie czas zorganizować tak, że się i człowiek poobija, poimprezuje, gdzieś wyskoczy to ja bym się jakiegoś stałego zobowiązania pożerającego sporo czasu nie podjął. Może śą okresy gdzie bym to wcisnął bez problemu, ale są i takie kiedy mamy poważny niedoczas. A potem się jakieś zawody z kołami pokrywają, a tu coś. Z resztą ogólnie na studiach już nie jest tak łatwo pogodzić takie rzeczy, a na tych roboty jest sporo. Na początku jest ten plus, że samych zajęć aż tyle nie ma, więc naukę rozplanowujesz na kiedy chcesz co nie zmienia faktu, że materiału znowu jest dużo. Na dalszych latach za to godzinowo jest dużo zajęć i treningi chyba w nocy
Agamma007
Posty: 38
Rejestracja: 27 kwie 2011, o 17:35

Re: Studiowanie medycyny,a sport...

Post autor: Agamma007 »

No wiesz, nie myślę o typowo wyczynowym bieganiu, czyli trening dzień w dzień i zawody co weekend. Myśle o amatorsko-wyczynowym bieganiu, tj. 4 razy w tygodniu po godzinie biegania , plus jakiś rower/siłownia .Chyba aż tak źle nie jest? Wiadomo, elsatyczność to podstawa
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Studiowanie medycyny,a sport...

Post autor: godziasia »

Myśle o amatorsko-wyczynowym bieganiu, tj. 4 razy w tygodniu po godzinie biegania , plus jakiś rower/siłownia
na tyle czasu wystarczy z palcem w nosie.
Agamma007
Posty: 38
Rejestracja: 27 kwie 2011, o 17:35

Re: Studiowanie medycyny,a sport...

Post autor: Agamma007 »

Oby, oby.
A tak drążąc temat, czy u Was, studenci medycyny, na uczelni, wśród znajomych dużo osób uprawia intesywnie sport? jak oni sobie radzą? (z organizacją czasu, rzecz jasna )
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Studiowanie medycyny,a sport...

Post autor: lith »

Nie, ja raczej nie znam, a przynajmniej o tym nie wiem. Znam osoby które uprawiały, ale dały sobie spokój czy to w liceum już, czy przed pójściem na studia. O, jednego co na sekcję chodzi znam-ale to od niedawna dopiero
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Studiowanie medycyny,a sport...

Post autor: Medycyna Lwów »

generalnie wszystko zależy od osoby - ja mam tak ze czym ma więcej różnych zajęć tym mi lepiej wszystko wychodzi, bo po prostu nie marnuję czasu. Jedni się angażują w sport, inni bardzo w prace kół naukowych, jeszcze inni się na studiach żenią i jakoś wszyscy dają radę ]
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości