przeniesienie z innej uczelni - co i jak? czy robią problemy

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
pingui
Posty: 6
Rejestracja: 20 lip 2011, o 20:48

Re: przeniesienie z innej uczelni - co i jak? czy robią problemy

Post autor: pingui »

Ale komuś się wogle udało przenieść z ŚUM-u do Wrocławia Chce wiedzieć jakie są szanse i jak okupione
Awatar użytkownika
strawberry
Posty: 131
Rejestracja: 20 lip 2010, o 15:15

Re: przeniesienie z innej uczelni - co i jak? czy robią problemy

Post autor: strawberry »

pingui pisze:Ale komuś się wogle udało przenieść z ŚUM-u do Wrocławia Chce wiedzieć jakie są szanse i jak okupione
no właśnie.komuś się udało?
soraja
Posty: 230
Rejestracja: 10 lip 2010, o 07:04

Re: przeniesienie z innej uczelni - co i jak? czy robią problemy

Post autor: soraja »

Każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie, z tego co słyszałam.
legolas55
Posty: 105
Rejestracja: 5 lip 2011, o 21:04

Re: przeniesienie z innej uczelni - co i jak? czy robią problemy

Post autor: legolas55 »

istotny jest tez pewnie powod przeniesienia, dla mnie to odleglosc, bo jestem z opola.
ja np. dostalem sie do gdanska, a do wroclawia nie przez fizyke (234 pkt) i bede probowal sie przeniesc, bo worclaw byl zawsze moim marzeniem, tylko bede musial sie jeszcze dowiedziec czy mature z fizyki musze poprawic, czy wystarczy dobra srednia o ktora pewnie b. ciezko
ale czas pokaze co z tego bedzie
pozdrawiam
Anes12
Posty: 21
Rejestracja: 7 lip 2010, o 08:39

Re: przeniesienie z innej uczelni - co i jak? czy robią problemy

Post autor: Anes12 »

Mam pytanie, czy ktoś może przenosił sie z Łodzi do Wrocławia? Bo zastanawiam się czy zaliczyli by mi histologie i biofizykę, które w Łodzi miałam na 1 roku zdane? Bo nie uśmiecha mi się ponowne zdawanie szczególnie histo
foxy_
Posty: 230
Rejestracja: 8 maja 2009, o 22:56

Re: przeniesienie z innej uczelni - co i jak? czy robią problemy

Post autor: foxy_ »

Jedna dziewczyna się przeniosła po 1. roku w Łodzi, ale na 1. rok we Wro. Miała jakieś duże różnice programowe do uzupełnienia, ale część przedmiotów jej zaliczono. Co i jak dokładnie nie wiem, pytaj w dziekanacie.
Awatar użytkownika
[summit]
Posty: 73
Rejestracja: 8 mar 2011, o 21:05

Re: przeniesienie z innej uczelni - co i jak? czy robią prob

Post autor: [summit] »

Troszkę z innej beczki, ale pokrewne.
Czy jakbym miała niezdany przedmiot w związku z czym rekrutowałabym na pierwszy rok oczywiście to czy u Was na uczelni jest duży problem z przepisywaniem przedmiotów? Szczerze powiedziawszy obawiam się anatomii i rozważam wzięcie udziału w rekrutacji, gdyby mi się noga podwinęła, ale nie chciałabym wtedy powtarzać np. histologii, którą mam już zdaną.
Kacia1001
Posty: 55
Rejestracja: 24 mar 2012, o 15:48

Re: przeniesienie z innej uczelni - co i jak? czy robią prob

Post autor: Kacia1001 »

A ktoś może się orientuje jakie są różnice programowe między Krakowem a Wrocławiem? Znacie kogoś, kto przeniósł się z Krakowa po pierwszym roku normalnie na drugi, czy jest to możliwe?
anonymous2012
Posty: 124
Rejestracja: 26 sie 2012, o 00:41

Re: przeniesienie z innej uczelni - co i jak? czy robią prob

Post autor: anonymous2012 »

[summit] Szczerze to z anatomią możesz mieć we Wroc problem z przepisaniem odkąd kierownikiem została pewna osoba. Co innego na stomie. Tam może kierownik przepisze. Ale na leku to.
Co do innych przedmiotów nie wiem, mogą przepisać ale nie muszą. Zależy od tego czy się godzinowo zgadza i jaką formę zaliczenia miałaś. A nawet jak się zgadza jedno i drugie to mogą Ci nie przepisać bo nie". Na ŚUMie tak robią, nie, bo nie".
pastuch
Posty: 23
Rejestracja: 2 paź 2010, o 16:36

Re: przeniesienie z innej uczelni - co i jak? czy robią prob

Post autor: pastuch »

Hej Czy orientuje się ktoś jak jest z przeniesieniem się z Poznania do Wro po II roku stomy ?
anonymous2012
Posty: 124
Rejestracja: 26 sie 2012, o 00:41

Re: przeniesienie z innej uczelni - co i jak? czy robią prob

Post autor: anonymous2012 »

Standardowo jest. Albo masz zaliczony rok w pierwszym terminie tj. sesja czerwcowa. Umawiasz się we Wroc z dziekanem stomy lub prorektorem ds. studenckich i pytasz czy Cie przyjmą. Myślę że tak, bo Wroc raczej problemów nie robi.
Albo jak masz niezaliczony rok w czerwcu to rekrutujesz się przez system internetowy i dostajesz sie na I rok, w momencie gdy we wrześniu zdasz u siebie na uczelni coś co masz zaległe, umawiasz się do dziekana stomy we Wroc, z indeksem że masz zaliczone 2 lata i wpisuje Cie na 3 rok.
pastuch
Posty: 23
Rejestracja: 2 paź 2010, o 16:36

Re: przeniesienie z innej uczelni - co i jak? czy robią prob

Post autor: pastuch »

anonymous2012 dzięki za cenne info
pusiemalusie
Posty: 1
Rejestracja: 25 maja 2014, o 20:37

Re: przeniesienie z innej uczelni - co i jak? czy robią prob

Post autor: pusiemalusie »

Witajcie!
Może ktoś z Was będzie w stanie mi pomóc.
Zastanawiam się nad przeniesieniem z PUM na UM we Wrocławiu, będę po pierwszym roku lekarskiego. Czy ktoś się orientuje, czy nie mając zaczętej ani biochemii, ani fizjologii mam jakiekolwiek szanse na zgodę dziekana na przeniesienie i nadrobienie tych przedmiotów, czy to raczej porwanie się z motyką na słońce? Dodam, że niestety chemia i historia medycyny kończyły się zaliczeniem, więc zakładam, że to także musiałabym nadrobić, ale to już myślę mniejsze zło
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 12 gości