Wybór języka obcego na uniwersytecie medycznym

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
m991
Posty: 16
Rejestracja: 13 kwie 2011, o 06:35

Wybór języka obcego na uniwersytecie medycznym

Post autor: m991 »

Witam,
mógłby ktoś mi powiedzieć, czy jeżeli ktoś zdawał na maturze język angielski to czy może wybrać inny jezyk ? np niemiecki ?
Są grupy podstawowe zaawansowane? Jest jakiś test przydzielający czy zaznacza sie samemu.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Wybór języka obcego.

Post autor: AnnaWP »

Zwykle wybór języka nie jest ograniczony. Można wybrać dowolny, jednak na każdym przechodzi się egzamin kompetencyjny, przyporządkowujący do określonego poziomu zaawansowania.
Tyle tylko - po co niemiecki? Rezygnacja z angielskiego wiąże się z poważnym utrudnieniem np. pracy naukowej, bo większość publikacji to publikacje angielskojęzyczne, również własne publikacje lepiej publikować po angielsku. Po co robić sobie pod górkę?
Już nawet pisanie pracy mgr czy licencjatu może być utrudnione, z czym spotkałam się u naszych (biologicznych) studentów.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Wybór języka obcego.

Post autor: Stalowy »

Niektórych może nie interesować pisanie/czytanie prac naukowych, tylko np. praca w Niemczech czy Austrii

Płaca 10x lepsza i takie tam inne małe plusiki ^^
m991
Posty: 16
Rejestracja: 13 kwie 2011, o 06:35

Re: Wybór języka obcego na uniwersytecie medycznym

Post autor: m991 »

Ale mi chodziło o kierunek lekarski a nie biologie, wiec nie musze pisac pracy mgr. Szczerze mowiąc to mniej ludzi chce się dalej kształcić na profesora, habiltowan i tak dalej, a jeśli nawet to w niemczech też są jacyś no nie ? nie wiem w jakim jezyku piszą te prace ale mnejsza o to
Ja chciałabym po prostu kiedyś pracować tam, i nie dlatego że zarabiają 10x więcej bo nie wiem jak tam jest z mieszkaniem utrzymaniem czy nie wyjdzie na jedno, ale po prostu uwielbiam ten kraj, a angielski mnie wkurza te czasy wszystkieee w niemcu jest ich mniejw szkole mialam niemiecki podstawowy teraz na wakacjach chcę przypomniec wszystko od podstaw a pozniej rozszerzac to moze zdam ten egz kompetycyjny zeby na podstawe sie zalapac chociazdd
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Wybór języka obcego na uniwersytecie medycznym

Post autor: Medycyna Lwów »

taka jaką zdawałaś maturę taki masz język i w zależności od wyniku i poziomu idziesz do grupy wedle zaawansowania. Nie ma grup z językiem od podstaw.
Awatar użytkownika
Halius
Posty: 332
Rejestracja: 12 lut 2008, o 15:02

Re: Wybór języka obcego na uniwersytecie medycznym

Post autor: Halius »

W dodatku z niemieckim jest tylko zazwyczaj jedna grupa, przez co poziom znajomości i umiejętności posługiwania się językiem u poszczególnych osób jest bardzo zróżnicowany. Jeśli zaczynasz niemiecki od podstaw to wiedz, że po tych dwóch latach przyswoisz jedynie trochę słówek i zwrotów. Sprawności posługiwania się niemieckim na pewno nie podniesiesz dzięki samym zajęciom. Mówię to z własnego doświadczenia
m991
Posty: 16
Rejestracja: 13 kwie 2011, o 06:35

Re: Wybór języka obcego na uniwersytecie medycznym

Post autor: m991 »

chyba moj post sie nie dodal wiec jeszcze raz- czyli nie moge wybrac niemieckiego na wumie jesli nie zdawalam z niego matury? wiem ze w lublinie moja kolezanka wybierala inny niz zdawalano z samych zajec to trudno sie podszkolić ale zawsze to cos) Halius- Ty zdawałes/aś niemiecki na maturze?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Wybór języka obcego na uniwersytecie medycznym

Post autor: Medycyna Lwów »

nie - nie możesz go wybrać.
geronimo22
Posty: 144
Rejestracja: 20 lip 2010, o 10:55

Re: Wybór języka obcego.

Post autor: geronimo22 »

Stalowy pisze:Niektórych może nie interesować pisanie/czytanie prac naukowych, tylko np. praca w Niemczech czy Austrii

Płaca 10x lepsza i takie tam inne małe plusiki ^^
raczej jakieś 3 x lepsza, a do tego znacznie wyższe koszty życia i znacznie wyższy poziom wymaganej od lekarza kultury w odniesieniu do pacjenta
więc nie jest tak różowo, i nic dziwnego że od paru lat znacznie zmalała liczba wyjeźdżających z PL lekarzy
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Wybór języka obcego na uniwersytecie medycznym

Post autor: a_niap »

m991 pisze:chyba moj post sie nie dodal wiec jeszcze raz- czyli nie moge wybrac niemieckiego na wumie jesli nie zdawalam z niego matury? wiem ze w lublinie moja kolezanka wybierala inny niz zdawalano z samych zajec to trudno sie podszkolić ale zawsze to cos) Halius- Ty zdawałes/aś niemiecki na maturze?
Hm nie wiem jak jest teraz chyba że coś zmienili, ale jeszcze w zeszłym roku można było wybrać jaki się chce jeżyk z dostepnych: ang, niem, francuski, rosyjski bez koniecznosci zdawania go na maturze

Ale tak czy tak nie ma podzialu na stopnie zaawansowania - wszyscy mają tak samo, podobno tylko (podobno bo w praktyce to srednio pasuje) grupy dziekanskie są dobierane na zasadzie podobnej punktacji z języka na maturze .
Awatar użytkownika
Halius
Posty: 332
Rejestracja: 12 lut 2008, o 15:02

Re: Wybór języka obcego na uniwersytecie medycznym

Post autor: Halius »

Mi też się wydaje, że w mojej rekrutacji można było wybrać język taki jaki się chciało. Był nawet w formularzu kwadracik do zaznaczenia Nie zdawałem matury z danego języka", więc widać taka możliwość była. Nie wiem czy nadal tak jest.

Tak, zdawałem maturę z niemieckiego (podstawową)
Awatar użytkownika
kwiatinho
Posty: 69
Rejestracja: 30 lip 2008, o 09:57

Re: Wybór języka obcego na uniwersytecie medycznym

Post autor: kwiatinho »

Najwyżej będziesz musiał iść do szefa zakładu. to kochana kobieta pewnie da radę z nią to załatwić!
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Wybór języka obcego na uniwersytecie medycznym

Post autor: AnnaWP »

W mojej rekrutacji (lata temu) wybierało się dowolnie, jednak jeśli był to mniej liczny język, trzeba było zdać egzamin kompetencyjny. W angielskim była grupa mniej zaawansowana, w innych była zwykle jedna grupa.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości