Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
shade99
Posty: 8
Rejestracja: 16 maja 2014, o 16:00

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: shade99 »

Tia, liczyć raczej nie mam na co ale zobaczy się mi się weterynaria jakoś nie widzi chyba i teraz tęga rozkmina, czy czekać rok czy iść np. na prawo do Torunia (taa tam są śmieszne wymagania) a tak to cholera. jeszcze rozważałbym znalazienie pracy ale mieszkam na zadupiu, gdzie jako młoda osoba ze średnim wykształceniem to sobie mogę co najwyżej w nosie podłubać i tak źle i tak niedobrze, ale z drugiej strony matura to nie koniec świata, damy radę alexandre
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: mis koala »

Będzie dobrze ! Mi dwa razy z rzedu zabrakło 1pkt i żyję jak widzicie i mam się całkiem dobrze może Wam się te inne studia też spodobają. Ja przez rok miałam takie anty nastawienie że mnie wszystko wkurzało i się nic nie podobało teraz już się przyzwyczaiłam i nawet mnie moje nowe studia zaczynają powoli fascynować
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: mis koala »

Ale trzymam kciuki żeby Was nie spotkało coś co mnie spotkało, bo jendka się przeżywa Trzymajcie się cieplutko :*
alexandre27
Posty: 5
Rejestracja: 16 maja 2014, o 21:32

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: alexandre27 »

Matura to chory system sprawdzajacy niewiedzę. Po biologii wyszlam zadowolona.
Idąc na chemię w tym roku myslalam rozwale ją na 100% !"
Jak zobaczylam 39 zadan, pomyslalam ze bedą proste skoro ich tak duzo. W polowie czasu malo sie nie rozplakalam (nie. nie jestem panikara), ale pociagnelam to do konca. Nie zdazylam sprawdzic calego arkusza, wiec bykow bedzie mnostwo.Wszystko w pospiechu, nie bylo czasu przeczytac drugi raz.
I mimo tego iz umiem. Naprawde umiem. To sie pewnie nie dostane.
No nic, niektorzy sie dostaja za 5tym razem.

Ale weterynaria to tez dobra opcja. Taki lekarz tez jest potrzebny
Mr_Sandman
Posty: 315
Rejestracja: 1 lip 2011, o 13:29

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: Mr_Sandman »

Pytanie czy warto 5 razy. Czy nie będzie się za starym kończąc studia. przecież jeszcze jakieś 5 lat specki. 6+5 to 11 lat. Zaczynając studia w wieku 24 lat, specjalistą zostanie się dopiero wieku 35 ( też zależy od specki ), gdy inni będą już mieli w wieku 29-30lat. Jest to różnica. pytanie czy istotna.
Ciekawi mnie czy osoby starsze o 4-5lat na roku są dziwnie/inaczej spostrzegane itd przez innych studentów z roku. Ktoś ze studenckiej świty z leku mógłby rozwinąć te dywagacje?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: Collo »

Mr_Sandman pisze: Ciekawi mnie czy osoby starsze o 4-5lat na roku są dziwnie/inaczej spostrzegane itd przez innych studentów z roku. Ktoś ze studenckiej świty z leku mógłby rozwinąć te dywagacje?

Pozdrawiam.
Nie są inaczej postrzegane, skąd w ogóle taki pomysł?

Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: Piotrr »

tez nie romumiem. u mnie na roku orpocz mnie jest wiele takich osob i starszych. 5 lat później może skończę się kształcić, ale dalej zostaje mi 20-25? lat pracy w zawodzie który mi się odoba, a nie z przymusu robienie tego czego nie lubie. Podsumowujac starsza studencka świta jest i ma się bardzo dobrze
W końcu lekarz
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: Smile_Forever »

Dokładnie, osoby starsze stanowią zwykle dużą część roku . Nawet kilka lat spóźnienia to nic w porównaniu z wieloletnią późniejszą praktyką zawodową, więc nie ma to żadnego znaczenia . Poza tym, od starszych osób, które już coś studiowały, można się często sporo dowiedzieć o studenckich trickach, jak sobie poradzić na uczelni, pokombinować etc.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: Mårran »

I bez przesady z tym, że robotę zaczyna się po 12 latach. W czasie specki przecież się normalnie pracuje już. Może nie zarabia się kokosów, ale coś tam się robi, to nie są drugie studia.
Pani Buka
alexandre27
Posty: 5
Rejestracja: 16 maja 2014, o 21:32

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: alexandre27 »

W dzisiejszych czasach bardzo rzadko ktos wyglada na tyle lat ile ma.

Na medycynie jest wiele osob starszych", w sensie ok 5% osob dostaje sie od razu, reszta to sami poprawiajacy. Takze to nie powinno byc problemem.

Parafrazujac nie wiem kogo, czlowiek uczy sie cale zycie a i tak umiera glupi Wiec ta nauka do 30-35 roku zycia nie jest taka przerazającą wizją
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: randomlogin »

alexandre27 pisze:Na medycynie jest wiele osob starszych", w sensie ok 5% osob dostaje sie od razu, reszta to sami poprawiajacy.
.skad taka statystyka? Na podstawie tych uczelni, ktore publikuja listy z peselami/datami urodzenia mozna powiedziec, ze jest to jednak sporo ponad 50%, na pewno nie 5.
alexandre27
Posty: 5
Rejestracja: 16 maja 2014, o 21:32

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: alexandre27 »

randomlogin pisze:
alexandre27 pisze:Na medycynie jest wiele osob starszych", w sensie ok 5% osob dostaje sie od razu, reszta to sami poprawiajacy.
.skad taka statystyka? Na podstawie tych uczelni, ktore publikuja listy z peselami/datami urodzenia mozna powiedziec, ze jest to jednak sporo ponad 50%, na pewno nie 5.
No moze troche przesadzilam. to taka przenosnia miala byc w sensie maly odsetek dostaje sie od razu. a co do peseli to wiele osob poszlo rok szybciej do szkoly, wiec wsrod tych rocznikow moga byc osoby ktore poprawiaja
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Poprawa matury i dostanie się na medycynę-komu się udało

Post autor: Mårran »

Z moich doświadczeń wynika, że jednak ci, co się dostali od razu są w przewadze.
Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 6 gości