I rok lekarski- jakie książki?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
mer_g
Posty: 9
Rejestracja: 16 lip 2011, o 22:56

Re: I rok lekarski- jakie książki?

Post autor: mer_g »

Dzięki

Jak wygląda ćwiczeniówka prof. Buczek? Prosiłabym o zdjęcie okładki na priv - bo nie mogę tego znaleźć nigdzie w necie. Atlas i podręcznik widziałam, ale tego nie. Chyba, że to ta - ale ona chyba jest dla stomy.

I ten cały skrypt Pasternaka to to: biochemia_biofizyka
Awatar użytkownika
Beata 91
Posty: 135
Rejestracja: 6 mar 2010, o 12:33

Re: I rok lekarski- jakie książki?

Post autor: Beata 91 »

Biologia - tak, to te ćwiczenia.
Chemia - nie, to nie ten. Nie mogę znaleźć zdjęcia okładki. Zdaje się, że on już nie jest wydawany. Trzeba szukać po starszych rocznikach i kserować. Obowiązuje wydanie z 2007 roku.
mer_g
Posty: 9
Rejestracja: 16 lip 2011, o 22:56

Re: I rok lekarski- jakie książki?

Post autor: mer_g »

No a jeśli chodzi o jakieś powtórkowe testy itp.? To co starszaki polecacie świeżaczkom ? Słyszałam, że Grey (btw: to ma trzy tomy?) jest dobry. A coś jeszcze?
Awatar użytkownika
Beata 91
Posty: 135
Rejestracja: 6 mar 2010, o 12:33

Re: I rok lekarski- jakie książki?

Post autor: Beata 91 »

Najlepiej zdobyć wszelkie dostępne testy, zwłaszcza z egzaminów z poprzednich lat.
majeczka91
Posty: 15
Rejestracja: 13 lip 2011, o 11:50

Re: I rok lekarski- jakie książki?

Post autor: majeczka91 »

A skąd mogę zdobyć czaszkę? I czy to prawda, że odlew ludzkiej czaszki nie nadaje się do nauki kości?
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: I rok lekarski- jakie książki?

Post autor: PalmaKokosowa »

tak naprawdę własna czaszka nie jest niezbędna:) wystarczy się uczyć z atlasem i kilka razy sobie pójść z pół godzinki wcześniej na zajęcia i pooglądać:) a jak ktoś bardzo chce, to jest sporo ogłoszeń
methodys
Posty: 81
Rejestracja: 23 cze 2011, o 14:39

Re: I rok lekarski- jakie książki?

Post autor: methodys »

Ale to powinna być oryginalna czaszka? To jest legalne?
_KALINA_
Posty: 567
Rejestracja: 19 maja 2011, o 09:50

Re: I rok lekarski- jakie książki?

Post autor: _KALINA_ »

nie wiem czy legalne ale ja taka w ręku miałam , moja koleżanka miała , wszystko widać , te wszystkie doły, otwory itp)
Awatar użytkownika
Beata 91
Posty: 135
Rejestracja: 6 mar 2010, o 12:33

Re: I rok lekarski- jakie książki?

Post autor: Beata 91 »

Posiadanie prawdziwej czaszki nie jest legalne.
Ale jak PalmaKokosowa napisała - uczenie z atlasu + oglądanie czaszki w prosektorium (oczywiście poza zajęciami) wystarczy.
konturek

Re: I rok lekarski- jakie książki?

Post autor: konturek »

ale posiadanie czaszki to nieocenione ułatwienie, szczególnie dla osób ze słabo rozwiniętą wyobraźnią przestrzenną.
mi pomogła bardzo czaszka, zwłaszcza jeśli chodzi o późniejsze szpilki na kole i egzaminie.
Awatar użytkownika
Beata 91
Posty: 135
Rejestracja: 6 mar 2010, o 12:33

Re: I rok lekarski- jakie książki?

Post autor: Beata 91 »

Przecież napisałam, że poza atlasem dobrze jest pochodzić do prosektorium w celu skonfrontowania obrazków i prawdziwą czaszką. Sam atlas nie wystarczy, ale stanowi bazę. Nie da się nauczyć czaszki nie mając jej nigdy w rękach.
Moim zdaniem kupowanie czaszki to niepotrzebny wydatek, bo po pierwsze trudno się potem jej pozbyć, po drugie jest droga, po trzecie - można ją spokojnie pooglądać w prosektorium, które jest otwarte codziennie do 16. Ja wolę takie rozwiązanie, bo jest dobre. Poza tym zawsze ktoś jest w prosektorium to i rozerwać się trochę można.
methodys
Posty: 81
Rejestracja: 23 cze 2011, o 14:39

Re: I rok lekarski- jakie książki?

Post autor: methodys »

Można iść do prosektorium poza zajęciami? Pooglądać? Nie spodziewałam się.
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: I rok lekarski- jakie książki?

Post autor: David »

To standardowy sposób nauki anatomii do zaliczeń praktycznych, nie tylko na lekarskim, ale także na wielu innych kierunkach.
lykorz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości