Plusy i minusy studiowania w Poznaniu

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Kociooka
Posty: 42
Rejestracja: 17 cze 2011, o 10:03

Plusy i minusy studiowania w Poznaniu

Post autor: Kociooka »

Witam mam 174 pkt, chciałabym na lekarski. Złożyłam również do Lublina, tam się raczej dostanę, co do Poznania. niekoniecznie. Ale tak się zastanawiam - raczej bezsensowne jest prosić o porównanie obu tych uczelni, bo żeby się wypowiadać na ten temat pasowałoby studiować na obu, ale chciałabym się zorientować co jest plusem studiowania w Poznaniu, gdyby mi się przypadkiem udało dostać. Słyszałam, że anatomia trwa trzy semestry co jest lepiej, w liceum miałam łacinę - byłabym zwolniona, ale mam wrażenie że ten argument to mogę sobie o zad rozbić. Nie wiem jakie kryteria brać pod uwagę poza własnymi marzeniami, do Lublina mam dwa razy bliżej, tam też idą moi znajomi. Mam nadzieję, ze wspomożecie mnie chociaż trochę
jankes_medyk
Posty: 213
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 23:04

Re: Plusy i minusy studiowania w Poznaniu

Post autor: jankes_medyk »

pewnie i do pozka dostaniesz sie bez problemu.ale ja poszedlbym do lublina, raz ze blizej, dwa ze juz beda jakies znajome twarze. w zyciu nie wybralbym UMP drugi raz.chociaz jestesmy pierwsi w jakis tam rankingachltWTF?, dlatego zastanawia mnie co sie musi dziac na innych uczelniach, ktore sa rzekomo za nami?:O
Misiaak12
Posty: 8
Rejestracja: 27 gru 2009, o 21:00

Re: Plusy i minusy studiowania w Poznaniu

Post autor: Misiaak12 »

Dlaczego nie wybrałbyś drugi raz UMP? Ja waham się między CMUJ a UMP i nie mam pojęcia, bo nie znam ani jednej ani drugiej uczelni. Co prawda do Krakowa mam dużo dalej, ale jednak to świetne miasto.a słyszałam, że w Poznaniu, w porównaniu z innymi uczelniami jest dość lajtowo", czy to prawda? Co byście wybrali?
lemocyt
Posty: 18
Rejestracja: 5 lip 2011, o 17:03

Re: Plusy i minusy studiowania w Poznaniu

Post autor: lemocyt »

Jak wyglądają ćwiczenia z anatomii? Czy rzeczywiście preparaty nie nadają się do użytku i w praktyce człowiek musi się uczyć wszytkiego na sucho z atlasu?
A egzamin? Legendarne szpilki czy tylko test?
Pytam, bo wydaje mi się, że anatomia to jeden z ważniejszych przedmiotów i może być jednym z takich plusów/minusów uczelni.
Pozdrawiam wszystkich jeszcze niezdecydowanych
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Plusy i minusy studiowania w Poznaniu

Post autor: persil1991 »

.a słyszałam, że w Poznaniu, w porównaniu z innymi uczelniami jest dość lajtowo", czy to prawda?
trudno powiedzieć - nikt raczej nie studiuje na kilku uczelniach tego samego kierunku
A egzamin? Legendarne szpilki czy tylko test?
praktyczny plus test.
Czy rzeczywiście preparaty nie nadają się do użytku i w praktyce człowiek musi się uczyć wszytkiego na sucho z atlasu?
Preparaty jak preparaty - uczy się pod egzamin i da się nauczyć, a badać będziesz żywego (no. a medycyna sądowa jeszcze będzie)

wyjątkowa sprawa - na UMP anata trwa 1,5 roku, na większości (o ile nie wszystkich uczelniach) - rok.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Plusy i minusy studiowania w Poznaniu

Post autor: doktorka »

Tak naprawde sensowne jest porownywanie zajec po 3 roku, co to ma za znaczenie ile trwa anata albo jaki jest egzamin, to i tak praktycznie malo przydatny przedmiot. Wiec jak sie zastanawiasz nad wyborem uczelni, to pomysl, jaka dziedzina medycyny Cie juz teraz jara i wybierz taki osrodek, w ktorym dana dziedzina rozwija sie prezniej. A najlepiej idz tam, gdzie blisko i gdzie znajomi-to jest wazne, na 1 roku szczegolnie. Poznan to nie jest jakas rewelacja, podobno rzeczywiscie jest lajtowiej, niz gdzie indziej (czy ja wiemzalezy od przedmiotu pewnie), ale sama uczelnianic specjalnego. Stosunek do studenta raczej olewczy, troche sie to zmienia na starszych latach, ale nie jakos znacznie.

Duzym plusem jest Centrum Zaawansowanych Symulacji Medycznych, poki co jedyne w PL, wiem, ze szykuje sie tez BDG na otwarcie czegos takiego. Programy zajec maja obejmowac zajecia w centrum, co zdecydowanie mozna uznac za glos na korzysc UMP

idzcie tam, gdzie macie blizej najlepiej)
Awatar użytkownika
agape
Posty: 155
Rejestracja: 10 lip 2009, o 15:45

Re: Plusy i minusy studiowania w Poznaniu

Post autor: agape »

a doktorka, jaka dziedzina prężnie rozewija sie w poznaniu?
Delight
Posty: 17
Rejestracja: 24 mar 2010, o 18:20

Re: Plusy i minusy studiowania w Poznaniu

Post autor: Delight »

Pewnie genetyka - ze względu na Instytut Genetyki Człowieka PAN.
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Plusy i minusy studiowania w Poznaniu

Post autor: persil1991 »

Pewnie genetyka - ze względu na Instytut Genetyki Człowieka PAN.
słynny doc. Kapusta, który pracuje nad transgeniczną sałatą
miniu
Posty: 416
Rejestracja: 8 maja 2010, o 18:44

Re: Plusy i minusy studiowania w Poznaniu

Post autor: miniu »

o tak słyszałam o nim
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Plusy i minusy studiowania w Poznaniu

Post autor: Medycyna Lwów »

całkowicie się z Tobą doktorka nie zgadzam - skąd ktoś niemający a priori pojęcia o medycynie może wiedzieć co go jara". Załóżmy nawet że kogoś jara neurochirurgia, bo się różnych rzeczy naoglądał i co z tego - wybierze nie wiem W-wę gdzie jest kilku słynnych neurochirurgów? jakie to ma znaczenie, skoro nawet na studia ten akurat przedmiot jest a jakby go nie było (tygodniowy blok przynajmniej u nas). Studia powinny dać dobre podstawy do przyszłej pracy i teoretyczne i przede wszystkim praktyczne i mnie np. strasznie wkurz jak ktoś mówi że on to na pewno już będzie chirurgiem i co go obchodzi np. ekg.
Już jakbym patrzył pod kątem co po studiach to właśnie na limity m-c na specjalizacje w danym mieście, bo bywa z tym bardzo krucho (nie wiem jak w Poznaniu akurat).
Dalej na jakość zajęć klinicznych - czy grupy na klinikach nie są jakieś gigantyczne, jakie jest ogólne podejście, jak wygląda sprawa rozwoju w kwestii naukowej (uczestniczenie i pisanie różnych prac, projektów), możliwości praktycznej nauki w ramach kół naukowych, różne erazmusy itp. I faktycznie to cyz ktoś ma szpilki na egzaminie z anatomii czy nie, czy inne tym podobne niusanse w perspektywie całym studiów nie maja najmniejszego znaczenia.
A i zgadzam się, że odległość ma wielkie znaczenie - zwłaszcza na 1 roku, na któym powszechne sa wszelkie kryzysy
Kociooka
Posty: 42
Rejestracja: 17 cze 2011, o 10:03

Re: Plusy i minusy studiowania w Poznaniu

Post autor: Kociooka »

Więc - jakie są limity miejsc na specjalizację, jak duże są grupy na klinikach, jak wyglądają koła naukowe i istnieje w ogóle coś takiego jak erazmus i do jakich krajów?

Jakie znaczenie mają w ogóle projekty i prace naukowe?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Plusy i minusy studiowania w Poznaniu

Post autor: Medycyna Lwów »

o reszcie pewnie wypowie się ktoś z Poznania, natomiast co do prac naukowych to co kto lubi - są osoby, które wręcz je produkują po kilka rocznie - prezentują na różnych kongresach, publikują w czasopismach - jeśli ktoś myśli o karierze naukowej potem to na pewno warto zobaczyć już na studiach jak to wygląda, zawsze jakieś doświadczenie (choć bardzo dużo z tym roboty nawet w pozornie prostej pracy retrospektywnej). Tego typu rzeczy wpisuje się potem do suplementu do dyplomu ukończenia studiów i są Kliniki, które biorą to pod uwagę jeśli idzie o etat na specjalizację. Poza tym zawsze można coś wygrać za taką pracę - nierzadko są to spore pieniądze.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości