Kandydatów i studentów rozmowy o niczym.

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Kandydatów i studentów rozmowy o niczym.

Post autor: ryniofit8000 »

talagia pisze:Teraz właściwie wszystkie materiały są w wersji elektronicznej
ja bym nie był w stanie się z tego uczyć
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Kandydatów i studentów rozmowy o niczym.

Post autor: Kas_ia »

ryniofit8000 pisze:
talagia pisze:Teraz właściwie wszystkie materiały są w wersji elektronicznej
ja bym nie był w stanie się z tego uczyć
No ja z kompa tez nie umiem, ale przeciez mozna wydrukowac
Ines1993
Posty: 89
Rejestracja: 23 maja 2009, o 20:41

Re: Kandydatów i studentów rozmowy o niczym.

Post autor: Ines1993 »

Ja drukuję bo z komputera się uczyć to niewygodnie, o wiele szybciej oczy się męczą i czyhają inne pokusy (jak choćby poszperanie na forum biologa, czy facebook ).
Wszystkim tegorocznym kandydatom życzę powodzenia! I piszcie, jak macie jeszcze jakieś pytania (zwłaszcza dotyczące SGGW, no i pierwszego roku, bo mam to dość świeżo za sobą).
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: Kandydatów i studentów rozmowy o niczym.

Post autor: talagia »

Jak kto woli - ja również wolę uczyć się z wersji papierowej, bo lubię pobazgrać i pomaziać po notatkach. Niestety minus jest taki, że tych materiałów jest serio OGROM. Na aktualną zimową sesje musiałam 3 razy uzupełniać tusz w drukarce
Sporo jest prezentacji w power poincie itp. - wtedy zdecydowanie komputer wygrywa. Do tego sporo osób wrzuca sobie materiały na tablety i też korzystają z tej formy.

Ja najbardziej lubię uczyć się z książek

Co do mieszkania z psem - jakieś 50-60% ofert na dzień dobry odpada. To wcale nie znaczy, że nie ma w czym wybierać, bo ogłoszeń są setki - na gumtree co kilka minut ktoś wrzuca ofertę. Moim zdaniem dobrze wynająć coś blisko uczelni, widzę po znajomych jak ich męczyło stanie w korkach i godzinne dojazdy. Ja na uczelnie mam 5 minut, wychodzę z domu o 8 rano, wstaje pół godziny albo godzinę wcześniej i cacy. Koleżanka musi wstać o 5-6 rano, żeby zgrać pociąg/autobus/metro i być na 8 na uczelni. Jednak na tych studiach 1-2 godziny snu to czasami zbawienie. A czy jest czas dla siebie? Pewnie, że tak! - czasami tylko bywa tak, że przez cały tydzień nie ma się czasu wyjść do sklepu, a co dopiero spacerować długo z psem. Złota zasada to zdawać wszystko w pierwszych terminach i nie robić sobie góry poprawek, wtedy na wszystko jest czas.
Awatar użytkownika
JellyTime
Posty: 53
Rejestracja: 10 lip 2013, o 16:17

Re: Kandydatów i studentów rozmowy o niczym.

Post autor: JellyTime »

A tak w ogóle- nie wiem czy na weterynarii jest czas na to, żeby wychodzić na miasto i bardziej poznawać ludzi
W pierwszym semestrze, bo jak na razie tylko tyle mogę powiedzieć, czas jak najbardziej się znajdzie. Wprawdzie byli tacy, którzy uczyli się po nocach, ale ja do nich nigdy nie należałam. W drugim zajęć będzie więcej, ale też na pewno da się jakoś przyzwyczaić.
Awatar użytkownika
paulina_47
Posty: 1092
Rejestracja: 1 lut 2009, o 14:52

Re: Kandydatów i studentów rozmowy o niczym.

Post autor: paulina_47 »

Szybko nauczycie się, jak się uczyć i wtedy czas bedzie na wszystko.
I złota rada talagi : zdawać wszystko w pierwszych (czyt. większość- nie oszukujmy się ) wtedy czasem nie bedziecie wiedzieli co ze sobą zrobić z tych nudów.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Kandydatów i studentów rozmowy o niczym.

Post autor: Korczaszko »

ryniofit8000, z Kielc do Wro nie ma pociągów? To czym ja jeżdżę Jestem z Ostrowca i przesiadki mam właśnie w Kielcach a z Kielc to ok 5h pociągiem.
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Kandydatów i studentów rozmowy o niczym.

Post autor: ryniofit8000 »

serio? hmm. jednak do Lublina mam 2,5h pociągiem i to jest jednak spora różnica
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Kandydatów i studentów rozmowy o niczym.

Post autor: Korczaszko »

Dla mnie akurat odległość to był nieistotny szczegół Ale wiadomo, różni ludzie, różne potrzeby.
I tak z Kielc są 2 pociągi, do tego też jakieś autobusy.
nudy771
Posty: 2
Rejestracja: 16 cze 2014, o 10:08

Re: Kandydatów i studentów rozmowy o niczym.

Post autor: nudy771 »

A ja z innej beczki, jak to się mówi, liczę na wasze dobre serca i szybką, poważną odpowiedź.

Chodzi o to, iż nie mam lewej dłoni. Jestem prawo ręczna, więc nie odczuwam tego za bardzo. Zainteresowała mnie weterynaria i już nie mogę jej wybić sobie z głowy. I tu pojawia się pytanie czy moja dysfunkcja nie pozwoli mi studiować weterynarii. Czy to zbyt duży problem.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Kandydatów i studentów rozmowy o niczym.

Post autor: randomlogin »

Hmm. To nie moj kierunek wprawdzie, ale wiedzac nawet pobieznie jak wygladaja i studia i praca przyznaje, ze nie wyobrazam sobie tego niestety. Oczywiscie moze to byc kwestia mojego braku wyobrazni.
quelqu un
Posty: 8
Rejestracja: 30 cze 2014, o 16:54

[Film] Zwierzęta egzotyczne w SGGW

Post autor: quelqu un »

nudy 771, co prawda nie studiuję jeszcze weterynarii (może dopiero od tego roku ), ale przypomniało mi się, że parę miesięcy temu oglądałam filmik SGGW na youtube:

Więc chyba można sobie poradzić
zuhifor
Posty: 8
Rejestracja: 4 sie 2012, o 20:03

Re: Kandydatów i studentów rozmowy o niczym.

Post autor: zuhifor »

Hej, już niedługo ogłoszenie list nowo przyjętych i pewnie niektórzy zaczną szukać mieszkania Dla wybierających się na SGGW w Warszawie: na ulicy Bocianiej, w bardzo cichej okolicy, na zamkniętym osiedlu jest wolny dość duży pokój w pełni umeblowany (w drewnie, ze skosami) w mieszkaniu 3 pokojowym (67m kw.). Super, gdyby dołączyła osoba - nieważne, czy chłopak czy dziewczyna - która też zaczyna weterynarię - byłoby nam raźniej
Do przystanku autobusowego jest bardzo blisko, niedaleko też do Lasu Kabackiego. I myślę, że cena jak na Warszawę przystępna - 750 zł + bodajże 50 zł opłaty.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość