doktorat po medycynie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
nukleotyd
Posty: 16
Rejestracja: 4 sie 2010, o 17:58

doktorat po medycynie

Post autor: nukleotyd »

Mam pytanko do doktorantow, szczegolnie wroclawskich - widzialem, ze po AM na kierunku lekarskim jest mozliwosc robienia doktoratu w formie stacjonarnej lub niestacjonarnej. Widzialem tez jak wygladaja wymagania przy naborze na te studia. Ciezko jest sie na na nie dostac? Trzeba miec 5,0, milion publikacji i w ogole? Zostalo mi jeszcze troche czasu, ale pytam, zeby wiedziec w co zaangazowac sie, aby przynioslo to wymierny skutek - kola itp.? Z gory dzieki za odpowiedzi.

Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: doktorat po medycynie

Post autor: Stalowy »

Nie wiem jak to wygląda we Wrocku ale sądzę, że trzeba być po prostu dobrym i umieć się zakręcić na kole które nas interesuje

Dobrym sposobem na zrobienie specki jest właśnie robienie jej z doktoratem. Jeżeli już wcześniej będziesz wiedzieć co Cię kręci i będziesz się mocno przykładał do danego przedmiotu, pokazywał że Ci zależy, do tego dołożył średnią powyżej 4.0 to czemu nie

5.0 na medycynie skrajnie nierealne
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: doktorat po medycynie

Post autor: Grzybu123 »

A przypadkiem nie jest teraz tak, że nie można robić doktoratu i specjalizacji w ramach tego samego etatu?
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: doktorat po medycynie

Post autor: Stalowy »

Grzybu123, z tego co wiem było tak, dopóki rok temu znowu nie weszła ta ustawa w życie.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: doktorat po medycynie

Post autor: Padre Morf »

Obecnie można łączyć rezydenturę i stacjonarne doktoranckie.
nukleotyd
Posty: 16
Rejestracja: 4 sie 2010, o 17:58

Re: doktorat po medycynie

Post autor: nukleotyd »

a czy roznica miedzy doktoratem stacjonarnym, a niestacjonarnym jest taka jak miedzy medycyna stacjonarna, a nie stacjonarna? tzn. robi sie to samo, te same zajecia, a jedyna roznica jest oplata na niestacjonarnych? jak to wszystko wyglada?

Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: doktorat po medycynie

Post autor: Medycyna Lwów »

przeszukaj forum i znajdziesz odpowiedź - no bo jeżeli nie wiesz czym różni się medycyna stacjonarna od niestacjonarnej, a pytasz już o robienie doktoratu to wydaje się to co najmniej śmieszne.
nukleotyd
Posty: 16
Rejestracja: 4 sie 2010, o 17:58

Re: doktorat po medycynie

Post autor: nukleotyd »

wiem, czym sie rozni. Dlatego pytam, czy doktorat stacjonarny od niestacjonarnego rozni sie tym samym.

nukleotyd
Posty: 16
Rejestracja: 4 sie 2010, o 17:58

Re: doktorat po medycynie

Post autor: nukleotyd »

Jest ktos na studiach doktoranckich niestacjonarnych? Trudno sie na nie dostac? Jak to wyglada od strony finansowej?

Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: doktorat po medycynie

Post autor: Medycyna Lwów »

Kod: Zaznacz cały

doktoranci.bodp.wum.edu.pl/?q=otwieranie_przewodow_doktorskich
z mojej uczelni - wszystko pisze", dostać się nie jest wcale trudno, a zajęć godzinowych jak popatrzyłam jest śmiesznie mało. Teraz jak można doktorat łączyć z rezydentura to faktycznie te studia nie wydają się głupią sprawą.
Awatar użytkownika
pati1r
Posty: 44
Rejestracja: 4 lip 2011, o 18:33

Re: doktorat po medycynie

Post autor: pati1r »

Padre Morf pisze:Obecnie można łączyć rezydenturę i stacjonarne doktoranckie.
Czy to aktualne? Ktoś się orientuje?
retrovirus
Posty: 6
Rejestracja: 8 lip 2008, o 21:29

Re: doktorat po medycynie

Post autor: retrovirus »

pati1r pisze:
Padre Morf pisze:Obecnie można łączyć rezydenturę i stacjonarne doktoranckie.
Czy to aktualne? Ktoś się orientuje?

Aktualne. Mało tego, można zacząć studia doktoranckie od razu po skończeniu studiów co oznacza że pierwszy rok doktoranckich zaczynasz równolegle ze stażem.

Co do naboru to mogę zdać relacje z tego jak to wygląda we Wrocku. Rekrutacja ma skalę 100 punktową z czego 30 jest za egzamin kierunkowy a 70 za resztę. I w tej 70-punktowej skali są zawarte:

- konferencje (po 1 pkt za pracę plus 2 dodatkowe za wyróżnienie)
- publikacje (po 2 pkt za publikację plus 3 dodatkowe za anglojęzyczną)
- wyjazd na erasmusa (3 pkt)
- posiadanie patentu użytkowego (3 pkt)
- działalność w struktueach organizacyjnych uczelni (czy np. rada wydziału)
- koła kierunkowe (co najmniej 2 lata)

i tysiąc innych pierdół.

W naborze średnialt<<< publikacje

W praktyce wygląda to tak, że jeśli jesteś umówiony z szefem, to masz doktoranckie w kieszeni - bo dziekan liberalnie podchodzi do przydzielania dodatkowych miejsc. Chętnych do tej pory było mało na niektóre kierunki, na immunach przez ostatnie trzy lata nie było chętnych mimo trzech wolnych miejsc i sprawnie działającej katedrze.
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: doktorat po medycynie

Post autor: Argentum »

Po stomatologii można robić doktorat? Jaki się ma wtedy tytuł?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości